Zbiórka Madoksu  - koń łamiący zasady - miniaturka zdjęcia

Madoksu - koń łamiący zasady Jak założyć taką zbiórkę?

Madoksu - koń łamiący zasady

195 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magda - awatar

Magda

Organizator zbiórki

Dlaczego ON?

Często znajdujemy w sieci ogłoszenia typu: pilnie potrzebne pieniądze na wykupienie konia z rzeźni. Dotyczy to zazwyczaj koni starych schorowanych lub po wypadkach. 

Podobny los pewnie spotkałby Madoksa, gdyby nie był nasz - jednak dla nas jest on kimś więcej niż koniem - to członek naszej rodziny. Dlatego, kiedy rok temu, zasugerowano nam aby konia uśpić, postanowiłyśmy za wszelką cenę go wyleczyć. Poniesione koszty zaczęły jednak przerastać nasze możliwości. Przebyłyśmy już tak długą drogę i wiemy, że było warto, teraz jednak potrzebujemy pomocy.

Mam na imię Magda - tę zbiórkę zakładam z myślą o koniu Madoksie i mojej córce, która nigdy się nie poddała. W deszcz i mróz wstawała o 5 rano by podać mu leki. To dzięki jej pracy, sercu i oddaniu, dzięki jej wytrwałości ciągle wierzę, że uda nam się pomóc Madoksowi.

Zdjęcie opisu zbiórki Madoksu  - koń łamiący zasady

Historia Madoksa

Pokochałyśmy Madoksa od pierwszego wejrzenia, chociaż nie był koniem "łatwym", raczej takim, o których mówi się "koń wariat". Mówiło się, że lepiej się do niego się nie zbliżać, że jest nieobliczalny - tak było gdy miał 3 lata.

Ciężka praca, godziny nawiązywania porozumienia, odczulanie, oswajanie, sprawiły, że stał się najlepszym przyjacielem 13 letniej dziewczynki. Jednak Madoksu to nie mały słodki kucyk, lecz potężnie zbudowany koń, o wysokości w kłębie 175 cm.

Opieka i nawiązana więź zaowocowały cudowną współpracą - młody koń oddawal całe serce swojemu jeźdźcowi. Pierwsze nieśmiałe starty w zawodach towarzyskich, sukcesy i niesamowity potencjał, zarówno konia jak i jeźdźca.

Rok 2015 miał być rokiem pierwszych poważnych startów, miał to być rok zmian. Był to jednak rok niestety zupełnie innych "sukcesów".

Zdjęcie opisu zbiórki Madoksu  - koń łamiący zasadyZdjęcie opisu zbiórki Madoksu  - koń łamiący zasady

Wypadek

13 października 2014 roku, feralny dzień. Do dziś nie wiemy, co tak naprawdę się stało.

Według informacji jakie udało nam się uzyskać od osób trzecich, koń wywrócił się na padoku. Właściciel pensjonatu, w którym koń przebywał, nic nam o tym nie powiedział. O wypadku dowiedzieliśmy się od znajomych. 

Gdy dojechałyśmy do stajni, koń stał w boksie z zaszytą raną, a właściel pensjonatu zaczął nas unikać.

Zdjęcie opisu zbiórki Madoksu  - koń łamiący zasadyZdjęcie opisu zbiórki Madoksu  - koń łamiący zasady

Trudne leczenie

Mimo starań i opieki z naszej strony, rana się nie goiła i było coraz gorzej. Szwy się rozerwały i wdała się infekcja. 

Zabrałyśmy Madoksa z pensjonatu, zamieszkał w małej przydomowej stajni naszego sąsiada. Mieliśmy do niego bliżej, mogłyśmy poświęcać mu jeszcze więcej czasu.

Oczyszczanie rany, kierunkowe antybiotyki dobrane po zbadaniu wymazów i zabiegi fizjoterapii niestey nie pomagały - stan zapalny objął całą nogę, nastąpiło usztywnienie stawów.

Zdjęcie opisu zbiórki Madoksu  - koń łamiący zasadyZdjęcie opisu zbiórki Madoksu  - koń łamiący zasady

Wyrok

15 grudnia 2014 pierwszy raz usłyszałyśmy te słowa: "Nic się nie da zrobić, nie ma szans, to już koniec. Sugeruję wyczyścić z leków i oddać do rzeźni"

Najpierw była złość, bunt i niedowierzanie, potem 2 miesiące wzmożonej opieki, czyszczenie rany, zabiegi fizjo, codzienna dezynfekcja, spacery w ręku by noga nie puchła. 

Cały czas towarzyszyły nam lzy, cały czas szukałyśmy też kogoś, kto da nam choć odrobinę nadziei.

Trafiłyśmy do jednej z najlepszych i najdroższych klinik dla koni w kraju. Tam Madoksu miał szczegółowe badania i rokowanie: 60-70% szans, na to, że będzie chodzić po operacji, raczej nie będzie skakać. W skutek urazu nastąpiło zwyrodnienie stawu, sa wylewy do okostnej. Nie wyglądało to dobrze, zaplanowana była operacja. 

Pobyt w kliniece miał trwać tydzień, a trwał ponad miesiąc. Zlecona rehabilitacja, zmiana opatrunków co 3 dni, opatrunki uciskowe, fizjoterapia, głęboka oscylacja, laseroterapia, spacery w ręku 3 razy dziennie po pół godziny.

Odmawiałyśmy sobie wszystkiego, liczył się tylko Madoksu. Koszty rehabilitacji wyniosły ponad 10 tys złotych.

Zdjęcie opisu zbiórki Madoksu  - koń łamiący zasady

Praca, rehabilitacja, praca.

Ten dzień, kiedy mógł znowu zacząć pracować na lonży, był dla nas jednym z najszęśliwszych. Po 8 miesiącach przerwy była to praca od zera: odbudowa mięśni, nauka od nowa, rozciaganie, kondycja, gimnastyka. A im więcej pracował tym noga wyglądała lepiej!

Madoks potrzebuje ruchu dla zdrowia. Jednocześnie ruch może spowodować postęp w zwyrodnieniu stawu. Konsultowałyśmy się z weterynarzami - czy to bezpieczne? Czy mu nie zaszkodzimy? Jesli nie kuleje, nie znaczy, noga nie puchnie mu po wysiłku - może swobodnie trenować - może biegać i skakać. Wskazana fizjoterapia, ultradźwięki z heparyny i dimetylosulfotlenku - po zabiegu zostały włókniaki, które można zmniejszyć. Potrzebne są specjalistyczne prepararty na odnowę stawów. 

Po pół roku pracy zwyrodnienie nie postępuje, koń skacze przeszkody o wysokości 140 cm. Kocha to, nie kuleje, nie znaczy, nie zapada mu się łopatka. 

Może być jednak tak, że zwyrodnienie nie będzie postępować - może za rok dwa zaczną się zmiany. Kiedy pracuje nogi nie puchną, gdy nie pracuje pojawia się obrzęk, który powoduje ucisk w stawie który uległ uszkodzeniu. W tym miejscu potrzebna będzie nam wasza pomoc. 

Zdjęcie opisu zbiórki Madoksu  - koń łamiący zasadyZdjęcie opisu zbiórki Madoksu  - koń łamiący zasady

Pomóż nam wyleczyć Madoksa!

Koszt specjalistycznych preparatów wspomagających stawy po urazach, przy jego wadze 650 kg, wynosi 250 - 300 zł miesięcznie. Doliczając do tego koszty fizjoterapii oraz preparatów chłodzących i zapobiegających obrzękom powoduje, że dodatkowe koszty utrzymania Madoksa (poza opłatą za stajnię) wynoszą 700 zł miesięcznie.

Madoks ma niespełna 7 lat, jest niesamowicie ambitny, mówią o nim "niekoń". Nie boi się prawie niczego i ma u nas tzw dożywocie, cokolwiek się stanie. Wiezi jaką z nami ma, nie sposób opisać.

Gdyby udało się zebrać pieniądze zakupiłybyśmy zapas specjalistycznych preparatów wzmacnijących staw oraz środków do pielęgnacji nóg z tendencją do puchnięcia, a także mogłybyśmy pokryć koszty regularnej fizjoterapii. To już ostatnia prosta i ostatnia szansa na jego wyzdrowienie. 

Ta zbiórka to nie tylko wsparcie leczenia zachowawczego dla cudownego konia, to również szansa dla młodego jeźdźca. 

Wesprzyjcie nas w tej walce.

Zdjęcie opisu zbiórki Madoksu  - koń łamiący zasady

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Magda - awatar

    Magda

    11.10.2016
    11.10.2016

    Dziś dostałam zapytanie od pani Marty co z Madoksem...
    Prawdę mówiąc zapomniałam o zbiórce.

    W czerwcu 2016 roku Madosk miał wykonane pełne badania kontrolne uszkodzonego stawu.
    Weterynarz prowadzący stwierdził, że to nieprawdopodobne i teoretycznie niemożliwe. Przy tak dużych zmianach w obrębie stawu koń miał negatywną próbę kuleniową.
    Badanie RTG i USG wykazały, że zwyrodnienie stawu nie postąpiło - co więcej jest poprawa w strukturach okostnej - zmiany, które z punktu widzenia weterynarii są niemożliwe.
    Fizjoterapia i suplementacja pomogły. Stosujemy ją okazjonalnie w tej chwili, w okresie większych wysiłków.
    Madoks uczy się skakać, technicznie. Sam talent już nie wystarczy. Niestety zakres zginania nogi jest o 30% mniejszy niż nogi zdrowej.
    Próbuje swoich sił w konkursach o wysokości 110 i 120 cm.
    W sierpniu z powodzeniem przystąpili do egzaminu na Złotą Odznakę PZJ. Filmik wkrótce




Komentarze


  • mesua - awatar

    mesua

    14.12.2015
    14.12.2015

    Dacie radę :-*. Ja i moje dzieci trzymamy za Was kciuki.

    • Magda - awatar

      Magda - Organizator zbiórki

      16.12.2015
      16.12.2015

      Bardzo dziękujemy .... każda wpłata, to dla nas znak, że to co robimy ma sens - decyzja o terapii komórkami macierzystymi coraz bliżej...

  • Fan - awatar

    Fan

    09.12.2015
    09.12.2015

    Na komóreczki macierzyste ! Rudy ! - dasz radę !!!

    • Magda - awatar

      Magda - Organizator zbiórki

      16.12.2015
      16.12.2015

      Dziękuje, za wsparcie i za informacje o komórkach macierzystych. To nowa możliwość, wierzę że się uda

195 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magda - awatar

Magda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 9

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aldona - awatar
Aldona
10
Klaudia - awatar
Klaudia
5
Dominika - awatar
Dominika
10
mesua - awatar
mesua
50
Fan - awatar
Fan
50
Lach - awatar
Lach
20
Magda - awatar
Magda
10
Renata - awatar
Renata
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij