Mam na imię Magdalena, chociaż nie jest to imię, które widnieje w moim dowodzie osobistym i pewnie jeszcze długo tak się nie stanie. Jestem osobą transpłciową, z dość trudną sytuacją finansową. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem najbardziej potrzebującą osobą na świecie. Ale w obecnym położeniu będzie mi trudno przetrwać bez pomocy. Jak to się stało, że jej potrzebuję?
Wstyd przyznać, ale wpadłam w spiralę zadłużenia. Chociaż zdaję sobie sprawę, że moje decyzje nie należały do najmądrzejszych, zdesperowany człowiek chwyta się desperackich środków. Zaczęło się od tego, że zadzwoniła do mnie pracownica banku proponując limit odnawialny – usługę polegającą na dostępie do środków, które nie należą do mnie, ale w aplikacji i na stronie banku widnieją tak jakby znajdowały się na koncie. Przecież nie musze z nich korzystać - pomyślałam - ale przydadzą się na czarną godzinę. Ta godzina wybiła bardzo szybko wraz z pandemią i redukcją mojego etatu do 3/4. W tym czasie też rozpoczęłam tranzycie. Zdawałam sobie sprawę, ze jest to kosztowny proces, ale nie mogłam dłużej zwlekać, bo dysforia płciowa nasilała się tak bardzo, że zaczęły pojawiać się myśli samobójcze. W końcu musiałam iść na psychiatryczne zwolnienie lekarskie. Po powrocie okazało się, ze już nie ma dla mnie miejsca w firmie, w której pracowałam. Nic strasznego się nie stało, dostałam sporą odprawę. Jednak miałam duże opory, żeby szukać pracy jako Magdalena, a jednocześnie nie wyobrażałam sobie funkcjonowania pod starymi danymi. Odprawa powoli topniała.
Wtedy weszłam w związek, wkrótce potem znalazłam pracę. Złożyłam też pozew o ustalenia płci. Wszystko się zdawało układać, jednak nie trwało to długo. W odpowiedzi na pozew rodzice zwrócili się do prawników związanych ze Stowarzyszeniem Kultury Prawne Ordo Iuris. Kiedy się o tym dowiedziałam coś we mnie pękło. Problemy próbowałam utopić w alkoholu, z którym już wcześniej miałam problemy. Nie wpłynęło to dobrze ani na moje finanse, ani na jakość mojej pracy ani na związek, który niebawem się rozpadł. Zostałam sama, musiałam szukać mieszkania i układać sobie życie na nowo. Jakby tego było mało u mojego kotka zdiagnozowano FIP – chorobę, która jest śmiertelna, jeśli nie podaje się trudno dostępnych i kosztownych leków. Nie wahałam się jednak i rozpoczęłam leczenie kochanego stworzonka, który w tamtym czasie był dla mnie dosłownie wszystkim.
Już jedną zbiórkę na leczenie małej założyłam ponad miesiąc temu. Mocno nie doszacowałam jednak kosztów leczenia, które rosną wraz z wagą kotka. Nie wliczyłam też badań i wizyt u weterynarza, które również są bardzo kosztowne. Wiele osób wtedy mi pomogło i aż głupio mi prosić o pomoc ponownie. Zdecydowałam się na to tylko dlatego, ze nie mam innego wyjścia. Niestety nie mam co liczyć na wsparcie rodziców. Nie mam też żadnych oszczędności. Wręcz przeciwnie – duża część mojej wypłaty idzie na spłacanie zadłużenia w banku. Ponownie tez musiałam iść na zwolnienie lekarskie, nie dostaję więc pełnej pensji ani bonusu, który przysługiwał mi za pracę w godzinach wieczornych. Po odjęciu rat i czynszu, na przeżycie nie zostaje mi wiele.
Od jakiegoś czasu już nie piję i mam nadzieję, że tak zostanie. Leczenie Hildy również przebiega pomyślnie. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby wreszcie wszystko sobie poukładać. Może to już ostatni zakręt. Jednak żeby go pokonać będę potrzebowała pomocy po raz drugi i mam nadzieję, ze już ostatni. Będę niezmiernie wdzięczna za wszelkie nawet najmniejsze wpłaty. Kiedy już wyjdę na prostą odwdzięczę się pomagając innym, tak jak już wcześniej to robiłam w lepszych czasach. Dziękuję!
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: