Magda Kośny - awatar

Magda Kośny

Organizator zbiórki

Nazywam się Magdalena Kośny. Od lat zajmuję się walką o to, żeby Polska nie była rozkradana, wyprzedawana, a zbrodniarze, kaci i mordercy, nie byli wybielani i uznawani za autorytety, ale odpowiedzieli za swoje czyny. Walczę słowem i czynem. Chociaż czynem jest coraz trudniej. 

Rok temu dowiedziałam się, że jestem bardzo ciężko, nieuleczalnie chora. Mimo to, wzięłam się w garść i próbowałam dać sobie radę sama. Chociaż każdego dnia robię się słabsza i trudniej jest wykonywać zwykłe obowiązki, jak i działać dla kraju. Mam marskość wątroby ze znaczną hepatomegalią, boli każdego dnia. Moja wątroba sięga prawie do talerza biodrowego. Jako, że choroba postępuje, do tego doszło przewlekłe zapalenie trzustki, zapalenie żołądka i nadżerka tamże, żylaki przełyku, jak i jelita. Mam też kamicę pęcherzykową i czekam na operację usunięcia pęcherzyka.

Biorę masę leków, które są bardzo drogie, a muszę je brać, dlatego że, spowalniają one postęp choroby, jak i działają objawowo na wiele dolegliwości, które towarzyszą mi każdego dnia. 

Oszczędności już nie mam. Nie mogę podjąć pracy na etat, ponieważ nie mam na to sił, co chwilę mam wizyty u lekarzy lub ląduję w szpitalu, gdzie co jakiś czas, podciągną do góry trochę moje zdrowie, gdy jest ono w prawdziwej rozsypce. Ostatnio trafiłam do szpitala z krwawieniem wewnętrznym. Spędziłam tam 10 dni. 

Wiem już, że nigdy nie będę zdrowa, muszę zachowywać dietę, która też sporo kosztuje, ale musi być zachowana, żeby tak, jak napisałam spowolnić chorobę. Jedyną metodą "wyleczenia" jest przeszczep wątroby, ale jest możliwy dopiero wtedy, gdy wątroba przestanie w ogóle funkcjonować. Chcę szukać alternatywnych metod leczenia. Jeśli nie w Polsce, to zagranicą, bo w Polsce lekarze rozkładają ręce. 

Zwracam się do Państwa z prośbą o choćby najmniejsze wsparcie. Wystarczy chęć pomocy i parę złotych, od których Państwo nie zbiednieją, a mnie będzie łatwiej walczyć z chorobą i nie dojdzie już do takiej sytuacji jak wcześniej, że miesiąc, dwa nie brałam leków, bo mnie po prostu na nie nie stać.


Każdemu, kto zdecyduje się pomóc, z całego serca dziękuję!

Aktualności

 • Magda Kośny - awatar

  Magda Kośny

  16.10.17
  16.10.17

  Moi Drodzy, Wasze bezcenne dla mnie wsparcie jest już niestety wykorzystane co do grosika. Cieszę się, że tak bardzo mnie wsparliście i chcę prosić o dalszą szczodrość - w tej chwili liczy się każdy grosik. Nadal biorę drogie leki i pewnie tak już zostanie po kres moich dni. Dobra wiadomość jest taka, iż po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego, przestało nawracać Ostre Zapalenie Trzustki, jednak trzustka dalej jest w przewlekłym stanie zapalnym. Żylaki przełyku nie powiększyły się, dzięki lekom, które mi zagwarantowaliście i nie potrzebują (przynajmniej do tej pory) interwencji lekarskiej. Choć krwotok z nich może nastąpić w niemalże każdej chwili i nie mam kompletnie na to wpływu. Stan wątroby pogorszył się, ale nie odczuwam tego mocno.. Rozwala mnie depresja Proszę o wsparcie finansowe, modlitewne, a także o udostępnianie tego posta i namówienie znajomych. Bez tego ten zmierzający już ku końcowi rok byłby, nie częścią walki, ale przedłużenie agonii. Dziękuję!

Komentarze

 • Rajmund Marciniak - awatar

  Rajmund Marciniak

  16.10.17
  16.10.17

  Do boju. O aniołach – Czesław Miłosz "Odjęto wam szaty białe, skrzydła i nawet istnienie, Ja jednak wierze wam, wysłańcy Tam gdzie na lewą stronę odwrócony świat, ciężką tkaniną haftowana w gwiazdy i zwierzęta, Spacerujecie oglądając prawdomówne ściegi. Krótki wasz postój tutaj, Chyba o czasie jutrzennym, jeżeli niebo jest czyste, w melodii powtarzanej przez ptaka, albo w zapachu jabłek pod wieczór kiedy światło zaczaruje sady. Mówią, że was ktoś wymyślił ale nie przekonuje mnie to bo ludzie wymyślili także samych siebie Głos – ten jest chyba dowodem Bo przynależy do istot niewątpliwie jasnych, lekkich, skrzydlaty (dlaczegóż by nie), przepasanych błyskawicą. Słyszałem ten głos nieraz we śnie I co dziwniejsze, rozumiałem miej więcej Nakaz albo wezwanie w nadziemskim języku: zaraz dzień jeszcze jeden zrób co możesz…"

  • Magda Kośny - awatar

   Magda Kośny - Organizator zbiórki

   16.10.17
   16.10.17

   Dziękuję, to wiele dla mnie znaczy! <3

 • Paweł Chorzempa - awatar

  Paweł Chorzempa

  16.10.17
  16.10.17

  Pani Magdo, Medycyna idzie naprzód. Jeszcze nie tak dawno w historii ludzkości 1/3 Europy umierała z powodu chorób, które dziś są historią i złym wspomnieniem. Nasi dziadkowie nie mieli pojęcia, że jest jakieś DNA, a do operacji usypiało się chloroformem. To i tak nieźle, bo przedtem można było liczyć co najwyżej na gorzałkę;-) Każdy dzień jest więc (całkiem zasadną) nadzieją, że i Panią da się wyleczyć. No a jeśli tylu ludzi "Szefa" prosi w modlitwie, to i tam z "piętra wyżej" na jakąś interwencję można liczyć:-)

  • Magda Kośny - awatar

   Magda Kośny - Organizator zbiórki

   16.10.17
   16.10.17

   Możliwe, ale wedle tej medycyny powinnam już być martwa :( Dziękuję za pomoc <3

 • Beata - awatar

  Beata

  08.08.17
  08.08.17

  <3

  • Magda Kośny - awatar

   Magda Kośny - Organizator zbiórki

   08.08.17
   08.08.17

   Dziękuję <3

 • Magdalena Urban-Lechowicz - awatar

  Magdalena Urban-Lechowicz

  26.07.17
  26.07.17

  Nieustannie kibicuję Pani zmaganiom.Z głębi serca pozdrawiam.

  • Magda Kośny - awatar

   Magda Kośny - Organizator zbiórki

   26.07.17
   26.07.17

   Dziękuję ze szczerego serca! Dobrze mieć Panią przy sobie! :) Pozdrawiam i postaram się nie zawieźć!

 • Kazimierz Nieznaj - awatar

  Kazimierz Nieznaj

  18.07.17
  18.07.17

  Magdziu życzę Ci dużo zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień :* <3

  • Magda Kośny - awatar

   Magda Kośny - Organizator zbiórki

   26.07.17
   26.07.17

   Dziękuję!

Magda Kośny - awatar

Magda Kośny

Organizator zbiórki

Wpłaty - 375

olka - awatar
20
olka
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Rajmund Marciniak - awatar
50
Rajmund Marciniak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Paweł Chorzempa - awatar
20
Paweł Chorzempa
Jacek Kazimierski - awatar
100
Jacek Kazimierski
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Paweł Koziołkiewicz - awatar
50
Paweł Koziołkiewicz
Bartosz Paszkowski - awatar
10
Bartosz Paszkowski
Lejdioza - awatar
50
Lejdioza

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij