Magiczna Tuszetia

5 120 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 71 osób
Róża Michalec - awatar

Róża Michalec

Organizator zbiórki

Czy kiedykolwiek sądziłeś, że odnajdziesz to miejsce… Miejsce, w którym niezmącona cisza i ciemność wciąż istnieją. Gdzie człowiek staje się na nowo częścią natury, a nie jej właścicielem. Punkt, oddalony od świateł i głównych dróg.

To miejsce wciąż istnieje…


Mogłoby się wydawać, że cywilizacja dotarła do najdalszych zakątków świata. Jest jednak takie miejsce, gdzie czas się zatrzymał. Nie ma prądu, Internetu, ogrzewania. Są za to szczęśliwi ludzie, którzy żyją w symbiozie z naturą. Chcemy Was tu ugościć. Dać wytchnienie od zgiełku. Pokazać co to znaczy naprawdę żyć. Wspólnie z koleżanką otworzyłyśmy w Tuszetii, w Gruzji uzdrowisko dla poszukujących odnowy, spokoju i wewnętrznej harmonii. Nie chcemy ingerować w dziewiczy ekosystem, bo to dzięki niemu to miejsce ma uzdrowicielską moc. Dlatego, jeśli wprowadzamy jakieś zmiany, dbamy o ekologiczne rozwiązania.

 Tym razem potrzebujemy Waszej pomocy. Żeby zapewnić naszym gościom kontakt z bliskimi, chcemy zakupić panel słoneczny. Koszt inwestycji to ok. 5000 zł. Pomożecie nam w rozwoju z zachowaniem szacunku do matki natury?

 Doceniamy każdą złotówkę!  

Świeże górskie powietrze co roku sprowadza do Omalo mieszkańców doliny Alazani, którzy spędzają tu lato ciesząc się spokojem. Nie ma tu elektryczności i sklepów, jest za to autentyczność i radość ze wspólnego bycia. To natura ustala prawa. Czas nocy i czas dnia. Wieczory to gwieździste niebo i śpiewy mieszkańców przy rozpalonym ognisku. Kamienne, chłodne latem wnętrza, dają wytchnienie. Jest to wymarzone miejsce dla pieszych wędrówek lub rajdów konnych.

Arbuzi bar – nasze Dziecko. Jesteśmy dwiema kobietami, które założyły hostel na Kaukazie. W naszym domu hołdujemy hasłom: BACK TO THE ROOTS & SPREAD THE BEAUTY. Pragniemy, aby to miejsce funkcjonowało zgodnie z założeniami permakultury. 

Arbuzi bar, który tworzymy ma być swego rodzaju sanatorium, szczególnie dla kobiet, które pragną odnowić kontakt ze źródłem swojej kobiecości, czyli dziką naturą. Z myślą o nich organizujemy warsztaty artystyczne. Łączymy kulturę regionu, z potrzebami duszy kobiety, aktywizując tym samym lokalną społeczność. 

Naszym celem jest pozytywny wkład w życie społeczności. Pragniemy służyć jako most między miejscowymi a przybywającymi do wiosek Tuszetii turystami. Służymy umiejętnościami językowymi, a także wiedzą na temat zwyczajów i wierzeń Tuszetyńców, które naszym zdaniem jako odwiedzający ich ziemię, powinniśmy rozumieć i szanować. 

Nazwa: Arbuzi wzięła się od słowa „arbuz”, który jest dla nas symbolem przyjaźni, zdrowia i pełni życia. Produkty, z których przyrządzamy nasze wegetariańskie dania pochodzą od rodzin uprawiających warzywa z doliny Alazani, tj. u podnóża gór. Z miejsca, które przodkowie nazwali rajem, ze względu na różnorodność darów natury i serdeczności jej mieszkańców. Każdego dnia mamy również dostęp do świeżych produktów mlecznych, których dostarczają nam pasterze. Dzięki tej współpracy tworzymy samowystarczalną społeczność.

Ważnym dla nas faktem jest wspieranie Arbuzi baru przez organizację Treesisters, która skupia kobiety pragnące działać w obliczu zmian klimatycznych na świecie, poprzez ponowne sadzenie lasów tropikalnych i aktywizację kobiet, również w lokalnych społecznościach. 

https://www.treesisters.org/

Wspieramy również wytwórców typowego dla regionu sera guda i firmę Alaznistavi, która  promuje region i działa na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców poprzez ecoturystykę. 

http://www.guda.ge/eng

Chcąc aby odwiedzający nas goście mogli cieszyć się pięknymi wspomnieniami w postaci zdjęć, a także kontaktem ze swoimi bliskimi- tam na dole, rozumiemy potrzebę zapewnienia dostępu do elektryczności, stąd nasza prośba. 

Potrzebujemy około 5000 złotych, aby kupić baterię słoneczną.

Jeśli pragniesz wesprzeć nasze działania poprzez darowiznę lub udostępnienie tej historii, będziemy Ci bardzo wdzięczne. Zapraszamy do naszej krainy. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na http://www.magicaltusheti.pl/

Zdjęcia: Magdalena Konik


Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.11.2018
  06.11.2018

  Bardzo fajny pomysł ☺️ Mam nadzieje, ze Was kiedyś odwiedzę. Powodzenia!!

 • JOANNA - awatar

  JOANNA

  18.09.2018
  18.09.2018

  Dziewczyny życzę Wam powodzenia-podkarmcie tylko trochę te psiaki-takie chudziny :)

 • Radosława Janicka - awatar

  Radosława Janicka

  14.11.2017
  14.11.2017

  Życzymy WAM powodzenia :) A to nasz przedszkolny ogródek permakultury http://www.przedszkole-zagorow.pl/?pl_ogrod-permakultury,161, który też w części powstał dzięki zbiórce społecznościowej. Pozdrawiamy :))

 • Kasia Zakrzewska - awatar

  Kasia Zakrzewska

  20.08.2017
  20.08.2017

  Powodzenia dziewczyny :)

 • Nel Lato - awatar

  Nel Lato

  02.07.2017
  02.07.2017

  Tym razem mam poczucie dobrze wydanych pieniędzy. Mój aparat czasami potrzebuje ładować baterie, mam nadzieję, że kiedyś Was odwiedzę. Trzymam kciuki ! <3

5 120 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 71 osób
Róża Michalec - awatar

Róża Michalec

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 71

Michał Kacprzyk - awatar
Michał Kacprzyk
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
261
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Adrian - awatar
Adrian
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
JOANNA - awatar
JOANNA
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij