Zbiórka Pomoc dla Mai - zdjęcie główne

Pomoc dla Mai

28 028 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 434 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Beata Flasza - awatar

Beata Flasza

Organizator zbiórki

4 operacja Mai planowana na 19.10.2021r.  ❗❗❗

Licytacje dla Mai: https://www.facebook.com/groups/625750704771058/?ref=share

 Od lutego 2021r. Maja co 2 – 3 tygodnie ma wymianę cewnika przez przetokę       pęcherzowo-skórną pod narkozą w szpitalu na bloku operacyjnym.

Kochani jeżeli ktoś z Was nie wie na co przeznaczyć 1% podatku to możecie podarować go Mai ❤
Wystaczy wpisać:
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy 1%
Maja Flasza 129/F
Z całego serca dziękujemy 😘

" Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym." - Phil Bosmans

Maja urodziła się 27.01.2015r. z rzadką wadą wrodzoną jaką jest wynicowanie pęcherza moczowego. Nasza córeczka przeszła już trzy operacje: 

19.03.2015r. zamknięcie wynicowanego pęcherza moczowego- I etap, Osteotomia tylna( łamanie talerzy miednicy i chowanie pęcherza do środka); 

16.11.2017r. operacja wynicowanego pęcherza moczowego II etap, plastyka szyi pęcherza sp. Young-Dees-Leadbetter oraz reimplantowano moczowody sp. Politano-Leadbetter (rekonstrukcja cewki moczowej, moczowody przeszczepiono wyżej, zamontowano zwieracze przy pęcherzu). 

07.09.2020r. przeszczepienie moczowodu do pęcherza (Ureterocystoneostomia). Reimplantacja moczowodów sosobem Politano-Leadbetter ( cewka moczowa skrajnie zwężona, ujścia moczowodowe szerokie, moczowody "przeszczepiono " wg powyższej metody, z śluzówki pęcherza wytworzono cewkę moczową i pokryto ją warstwą mięśniówki ściany pęcherza). 

Po pierwszej operacji odbyła roczną rehabilitacje. Od stycznia 2019r. Maja cały jest rehabilitowana z powodu skoślawości kolan, stóp oraz słabego napięcia mięśniowego. Na chwilę obecną nie jest w stanie sikać sama, cały czas się tego uczy gdzie to może potrwać kilka lat. Od lutego 2021r. Maja co 2 – 3 tygodnie ma wymianę cewnika przez przetokę       pęcherzowo-skórną pod narkozą w szpitalu na bloku operacyjnym. Oprócz tego Maję czeka operacja/zabieg- plastyka by mogła wyglądać jak dziewczynka. Nigdy nie będzie funkcjonowała i w pełni wyglądała jak zdrowe dziewczynki, niestety natura wybrała inaczej ale pomimo tego dla Nas jest tą najpiękniejszą! Na domiar wszystkiego Maja ma atopowe zapalenie skóry, jest alergikiem dlatego też bierze lekarstwa by nie pojawiały się rany i mogła funkcjonować.Majeczka jest pod opieką urologa ( związek z pecherzem), nefrologa ( związek z nerkami), alergologa ( alergie jakie nabyła poprzez obniżoną odporności i długim leczeniu szpitalnym), dermatologa ( atopowe zapalenie skóry), logopedy, psychologa/pedagoga, rehabilitanta.

Objaśnienie choroby

Wynicowanie pęcherza moczowego - rzadki kompleks wad wrodzonych, często skojarzony z wierzchniactwem. Wada jest wynikiem defektu zamknięcia dolnej części ściany brzucha w embriogenezie, około 5 tygodnia ciąży. Niedostateczna migracja komórek mezenchymalnych w powłoki brzucha sprawia, że ektoderma powierzchniowa znajduje się bezpośrednio w sąsiedztwie wyściółki zatoki moczowo-płciowej. Pęknięcie tych błon powoduje otwarcie zatoki moczowo-płciowej do jamy owodni. Po urodzeniu wada ma postać czerwonawej, ziarnistej masy widocznej nad spojeniem łonowym.

Bardzo chcemy zapewnić naszej córce wszystko co jest możliwe, staramy się jak tylko możemy! Koszty rehabilitacji, zaopatrzenia medycznego, leków oraz prywatnych wizyt lekarskich przewyższają nasze możliwości. Bardzo prosimy o pomoc. Bez Was nie damy rady! Za okazaną pomoc, dobre serce bardzo WSZYSTKIM dziękujemy!


                           NASZA MAJA

 Nasza córeczka jest silną i dzielną dziewczynką. Pomimo tego ile już przeszła a ile jeszcze przed Nią, jest zawsze uśmiechnięta i pełna energii. To właśnie Maja daje siłę od samego początku na walkę każdego dnia.


                        NASZE SZCZĘŚCIE 

Dzień kiedy czeka się na ten mały Skarb by cieszyć się maleństwem a tu cios..Dzieciątko nasze które od razu zostało przewiezione do GCZD w Ligocie i w pierwszych dobach walczyli o Jej życie gdzie z całego serca dziękuję za wszystko.


Maja po pierwszej operacji która miała miejsce 19.03.2015r


Majeczka po drugiej operacji 16.11.2017r.

Majeczka po trzeciej operacji 07.09.2020r.

Maja robi to co kocha ❤ Mianowice trenuje piłkę nożną którą traktuje również jako formę rehabilitacji 😊 

💙 BKS Sparta Katowice 🤍

Każdemu jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc ❤

Maja wraz z rodzicami


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Beata Flasza - awatar

  Beata Flasza

  09.09.21
  09.09.21

  Witajcie Kochani 😘 To są te dni których nie lubimy.. Wymiana cewnika. Wszystko jest dobrze aż do momentu wyjścia z domu.. Wtedy zaczyna się płacz, strach przed kotkiem ( węflonem) oraz bardzo nie lubi pierwszego przebierania po wymianie. Zawsze boi się na to spojrzeć jak to wygląda oraz zdaje sobie sprawę Maja że zawsze boli wypróżnianie się po tym. Psychika dziecka bardzo zszargana. Uświadamiamy sobie, że najprawdopodobniej to przedostatnia jej wymiana przed operacją. Coraz bliżej do 19.10. i zaczyna się lęk czy aby napewno teraz się uda i nasza Maja będzie funkcjonować jak powinna. Wiara jest cały czas i przy każdej operacji była ale bardzo byśmy chcieli by Majcia już nie musiała cierpieć. Trzymajcie się ciepło ❤

  Zdjęcie aktualizacji 74 215

Komentarze


 • Wu GzG :) pozdrowienia od sąsiadki Ani z szpitalnego pokoju - awatar

  Wu GzG :) pozdrowienia od sąsiadki Ani z szpitalnego pokoju

  21.10.21
  21.10.21

  Dużo zdrówka i siły!!!

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   21.10.21
   21.10.21

   Dziękujemy z całego serca ❤ Wracaj szybko do zdrówka i pełnej sprawności Anusiu😘😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.10.21
  05.10.21

  Dużo zdrówka ❤️❤️

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   05.10.21
   05.10.21

   Dziękujemy z całego serca ❤

 • Jaras - awatar

  Jaras

  05.08.21
  05.08.21

  Trzymam kciuki

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   05.08.21
   05.08.21

   Dziękujemy bardzo ❤

 • Adam Bulawa - awatar

  Adam Bulawa

  19.07.21
  19.07.21

  Witam ,cieszę się że mogę troszkę pomóc.

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   19.07.21
   19.07.21

   Dziękujemy z całego serca😘❤

 • Łukasz Bukała - awatar

  Łukasz Bukała

  15.07.21
  15.07.21

  Koszulka Adrian Błąd

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   15.07.21
   15.07.21

   Z całego serca dziękujemy 💛💚🖤

28 028 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 434 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Beata Flasza - awatar

Beata Flasza

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 434

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wu GzG :) pozdrowienia od sąsiadki Ani z szpitalnego pokoju - awatar
Wu GzG :) pozdrowienia od sąsiadki Ani z szpitalnego pokoju
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 450
Dawid Gogola - awatar
Dawid Gogola
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Tomasz Ptak - awatar
Tomasz Ptak
120
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij