Zbiórka Pomoc dla Mai - zdjęcie główne

Pomoc dla Mai

17 145 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 330 osób
Wpłać teraz
 
Beata Flasza - awatar

Beata Flasza

Organizator zbiórki

Kochani jeżeli ktoś z Was nie wie na co przeznaczyć 1% podatku to może podarować go Mai ❤
Wystaczy wpisać:
KRS 0000186434
Cel szczegółowy 1%
Maja Flasza 129/F
Z całego serca dziękujemy 😘

" Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym." - Phil Bosmans

Maja urodziła się 27.01.2015r. z rzadką wadą wrodzoną jaką jest wynicowanie pęcherza moczowego. Nasza córeczka przeszła już trzy operacje: 

19.03.2015r. zamknięcie wynicowanego pęcherza moczowego- I etap, Osteotomia tylna( łamanie talerzy miednicy i chowanie pęcherza do środka); 

16.11.2017r. operacja wynicowanego pęcherza moczowego II etap, plastyka szyi pęcherza sp. Young-Dees-Leadbetter oraz reimplantowano moczowody sp. Politano-Leadbetter (rekonstrukcja cewki moczowej, moczowody przeszczepiono wyżej, zamontowano zwieracze przy pęcherzu). 

07.09.2020r. przeszczepienie moczowodu do pęcherza (Ureterocystoneostomia). Reimplantacja moczowodów sosobem Politano-Leadbetter ( cewka moczowa skrajnie zwężona, ujścia moczowodowe szerokie, moczowody "przeszczepiono " wg powyższej metody, z śluzówki pęcherza wytworzono cewkę moczową i pokryto ją warstwą mięśniówki ściany pęcherza). 

Po pierwszej operacji odbyła roczną rehabilitacje. Od stycznia 2019r. Maja cały jest rehabilitowana z powodu skoślawości kolan, stóp oraz słabego napięcia mięśniowego. Na chwilę obecną nie jest w stanie sikać sama, cały czas się tego uczy gdzie to może potrwać kilka lat. USG wykazuje że jest zastój i refluks w nerkach co może spowodować że Maja będzie musiała być cewnikowana choć cały czas mamy nadzieję że tego unikniemy. Cewnikowanie lub przełączka może odbyć się tylko i wyłącznie na bloku operacyjnym ponieważ nie ma dojścia bezpośredniego. Oprócz tego Maję czeka operacja/zabieg- plastyka by mogła wyglądać jak dziewczynka. Nigdy nie będzie funkcjonowała i w pełni wyglądała jak zdrowe dziewczynki, niestety natura wybrała inaczej ale pomimo tego dla Nas jest tą najpiękniejszą! Na domiar wszystkiego Maja ma atopowe zapalenie skóry, jest alergikiem dlatego też bierze lekarstwa by nie pojawiały się rany i mogła funkcjonować.Majeczka jest pod opieką urologa ( związek z pecherzem), nefrologa ( związek z nerkami), alergologa ( alergie jakie nabyła poprzez obniżoną odporności i długim leczeniu szpitalnym), dermatologa ( atopowe zapalenie skóry). 

Objaśnienie choroby

Wynicowanie pęcherza moczowego - rzadki kompleks wad wrodzonych, często skojarzony z wierzchniactwem. Wada jest wynikiem defektu zamknięcia dolnej części ściany brzucha w embriogenezie, około 5 tygodnia ciąży. Niedostateczna migracja komórek mezenchymalnych w powłoki brzucha sprawia, że ektoderma powierzchniowa znajduje się bezpośrednio w sąsiedztwie wyściółki zatoki moczowo-płciowej. Pęknięcie tych błon powoduje otwarcie zatoki moczowo-płciowej do jamy owodni. Po urodzeniu wada ma postać czerwonawej, ziarnistej masy widocznej nad spojeniem łonowym.

Bardzo chcemy zapewnić naszej córce wszystko co jest możliwe, staramy się jak tylko możemy ale sami nie jesteśmy w stanie wszystkiego zapewnić. Bardzo prosimy o pomoc. Bez Was nie damy rady! Za okazaną pomoc, dobre serce bardzo WSZYSTKIM dziękujemy!


                           NASZA MAJA

 Nasza córeczka jest silną i dzielną dziewczynką. Pomimo tego ile już przeszła a ile jeszcze przed Nią, jest zawsze uśmiechnięta i pełna energii. To właśnie Maja daje siłę od samego początku na walkę każdego dnia.


                        NASZE SZCZĘŚCIE 

Dzień kiedy czeka się na ten mały Skarb by cieszyć się maleństwem a tu cios..Dzieciątko nasze które od razu zostało przewiezione do GCZD w Ligocie i w pierwszych dobach walczyli o Jej życie gdzie z całego serca dziękuję za wszystko.


Maja po pierwszej operacji która miała miejsce 19.03.2015r


Majeczka po drugiej operacji 16.11.2017r.

Majeczka po trzeciej operacji 07.09.2020r.

Maja robi to co kocha ❤ Mianowice trenuje piłkę nożną którą traktuje również jako formę rehabilitacji 😊 

💙 BKS Sparta Katowice 🤍

Każdemu jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc ❤

Maja wraz z rodzicami

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Beata Flasza - awatar

  Beata Flasza

  02.11.20
  02.11.20

  Witamy serdecznie 😘 Od operacji mija prawie dwa miesiące. Pomimo pandemii udało się odbyć kontrole u urologa i nefrologa. Na chwilę obecną nerki powoli się zmniejszają co jest wielkim sukcesem z tym co było, refleksów mniej, blizna ładnie się goi. Badania moczu niestety nie za dobre.. Białko i skupiska leukocytów nie pozwalają spokojnie na to patrzeć. Walczymy caly czas z tym by się tego pozbyć żeby jakiś stan zapalny Maję nie dopadł 😔 I ćwiczymy sikanie wiadomo po operacji jak i do życia codziennego by progres był.. Trzymajcie się ciepło. Pozdrawiamy ❤

  Zdjęcie aktualizacji 57 510

Komentarze


 • Maciej Sowa - awatar

  Maciej Sowa

  27.12.20
  27.12.20

  Koszulka Tomka Gromadzkiego Na zdrowie dla Majeczki

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   28.12.20
   28.12.20

   Dziękujemy z całego serduszka ❤

 • Agata Surmacz - awatar

  Agata Surmacz

  20.12.20
  20.12.20

  Licytacja stroika 🙂

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   20.12.20
   20.12.20

   Dziękujemy ❤

 • Żaneta Gasidło - awatar

  Żaneta Gasidło

  16.06.20
  16.06.20

  Dużo zdrówka!

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   16.06.20
   16.06.20

   Dziękujemy bardzo ❤

 • mami7 - awatar

  mami7

  26.04.20
  26.04.20

  zdrowia!

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   26.04.20
   26.04.20

   Bardzo dziękujemy ❤

 • Sonia Grermanek - awatar

  Sonia Grermanek

  22.04.20
  22.04.20

  Zdroweczka Majeczko !!!!❤️❤️❤️❤️

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   22.04.20
   22.04.20

   Bardzo dziękujemy ❤😘

17 145 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 330 osób
Wpłać teraz
 
Beata Flasza - awatar

Beata Flasza

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 330

Ewa Bernisz - awatar
Ewa Bernisz
60
Karolina - awatar
Karolina
50
Jacek Te - awatar
Jacek Te
214
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maciej Sowa - awatar
Maciej Sowa
200
Mariusz Spyra - awatar
Mariusz Spyra
200
Szymon Bednorz - awatar
Szymon Bednorz
140
Dawid - awatar
Dawid
400
Zaneta - awatar
Zaneta
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij