Zbiórka Pomoc dla Mai - zdjęcie główne

Pomoc dla Mai

9 118 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 142 osoby
Wpłać teraz
 
Beata Flasza - awatar

Beata Flasza

Organizator zbiórki

Przed Mają trzecia operacja - 7.09.2020r.(wycinanie moczowodów i przeszczepianie ich pod innym kątem)

Kochani jeżeli ktoś z Was nie wie na co przeznaczyć 1% podatku to może podarować go Mai ❤
Wystaczy wpisać:
KRS 0000186434
Cel szczegółowy 1%
Maja Flasza 129/F
Z całego serca dziękujemy 😘

" Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym." - Phil Bosmans

Maja urodziła się 27.01.2015r. z rzadką wadą wrodzoną jaką jest wynicowanie pęcherza moczowego. Nasza córeczka przeszła już dwie operacje: 19.03.2015r. zamknięcie wynicowanego pęcherza moczowego- I etap, Osteotomia tylna( łamanie talerzy miednicy i chowanie pęcherza do środka); 16.11.2017r. operacja wynicowanego pęcherza moczowego II etap, plastyka szyi pęcherza sp. Young-Dees-Leadbetter oraz reimplantowano moczowody sp. Politano-Leadbetter (rekonstrukcja cewki moczowej, moczowody przeszczepiono wyżej, zamontowano zwieracze przy pęcherzu). Po pierwszej operacji odbyła roczną rehabilitacje. Od stycznia 2019r. Maja cały jest rehabilitowana z powodu skoślawości kolan, stóp oraz słabego napięcia mięśniowego. Na chwilę obecną nie jest w stanie sikać sama, cały czas się tego uczy gdzie to może potrwać kilka lat. Ostatnie USG wykazuje że jest zastój i refluks w nerkach co może spowodować że Maja będzie musiała być cewnikowana choć cały czas mamy nadzieję że tego unikniemy. Cewnikowanie lub przełączka może odbyć się tylko i wyłącznie na bloku operacyjnym ponieważ nie ma dojścia bezpośredniego. Przez problemy jakie występują u Mai jest możliwość że będzie potrzebna trzecia operacja na poprawienie funkcjonowania nerek. W skrócie coś podobnego jak druga operacja, przeszczep moczowodów inaczej. Oprócz tego Maję czeka operacja/zabieg- plastyka by mogła wyglądać jak dziewczynka. Nigdy nie będzie funkcjonowała i w pełni wyglądała jak zdrowe dziewczynki, niestety natura wybrała inaczej ale pomimo tego dla Nas jest tą najpiękniejszą! Na domiar wszystkiego Maja ma atopowe zapalenie skóry, jest alergikiem dlatego też bierze lekarstwa by nie pojawiały się rany i mogła funkcjonować.Majeczka jest pod opieką urologa ( związek z pecherzem), nefrologa ( związek z nerkami), alergologa ( alergie jakie nabyła poprzez obniżoną odporności i długim leczeniu szpitalnym), dermatologa ( atopowe zapalenie skóry). 

Objaśnienie choroby

Wynicowanie pęcherza moczowego - rzadki kompleks wad wrodzonych, często skojarzony z wierzchniactwem. Wada jest wynikiem defektu zamknięcia dolnej części ściany brzucha w embriogenezie, około 5 tygodnia ciąży. Niedostateczna migracja komórek mezenchymalnych w powłoki brzucha sprawia, że ektoderma powierzchniowa znajduje się bezpośrednio w sąsiedztwie wyściółki zatoki moczowo-płciowej. Pęknięcie tych błon powoduje otwarcie zatoki moczowo-płciowej do jamy owodni. Po urodzeniu wada ma postać czerwonawej, ziarnistej masy widocznej nad spojeniem łonowym.

Bardzo chcemy zapewnić naszej córce wszystko co jest możliwe, staramy się jak tylko możemy ale sami nie jesteśmy w stanie wszystkiego zapewnić. Bardzo prosimy o pomoc. Bez Was nie damy rady! Za okazaną pomoc, dobre serce bardzo WSZYSTKIM dziękujemy!


                           NASZA MAJA

 Nasza córeczka jest silną i dzielną dziewczynką. Pomimo tego ile już przeszła a ile jeszcze przed Nią, jest zawsze uśmiechnięta i pełna energii. To właśnie Maja daje siłę od samego początku na walkę każdego dnia.


                        NASZE SZCZĘŚCIE 

Dzień kiedy czeka się na ten mały Skarb by cieszyć się maleństwem a tu cios..Dzieciątko nasze które od razu zostało przewiezione do GCZD w Ligocie i w pierwszych dobach walczyli o Jej życie gdzie z całego serca dziękuję za wszystko.


Maja po pierwszej operacji która miała miejsce 19.03.2015r


Majeczka po drugiej operacji 16.11.2017r.


Każdemu jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc ❤

Maja wraz z rodzicami

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Beata Flasza - awatar

  Beata Flasza

  05.06.20
  05.06.20

  Witajcie. Co u Was słychać? U nas 29.05. odbyło się USG. 31.05. według planowanego terminu zostałyśmy przyjęte na oddział. W dzień dziecka została zrobiona cystoskopia pod narkozą. Jak to potem ciężko było Mai dojść do siebie.. Ale następnego dnia było już lepiej. Jak się okazało wyniki nie bardzo różniły się od poprzednich. Co za tym idzie? Konieczna jest kolejna operacja. Zaplanowany termin mamy na 6.09. a samą operację na 7.09. Muszą znowu rozcinać bliznę po poprzednich operacjach by ją otworzyć i przeszczepic moczowody pod innym kątem. To ma pomóc by nie było refluksów, by mocz się nie dodał do nerek oraz by kielichy nie były takie szerokie a reszta narządów taka powiększona. Stres, lęk jest jak zawsze.. To ma Mai pomóc a ja wierzę że tak właśnie będzie. Musi nadejść ten dzień że Maja zacznie funkcjonować normalnie a życie szpitalne ograniczy się do minimum. Trzymajcie mocno kciuki za naszą małą, dzielną Myszkę. Dziękujemy z całego serca że jesteście z nami ❤😘

  Zdjęcie aktualności 50 696

Komentarze


 • Żaneta Gasidło - awatar

  Żaneta Gasidło

  16.06.20
  16.06.20

  Dużo zdrówka!

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   16.06.20
   16.06.20

   Dziękujemy bardzo ❤

 • mami7 - awatar

  mami7

  26.04.20
  26.04.20

  zdrowia!

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   26.04.20
   26.04.20

   Bardzo dziękujemy ❤

 • Sonia Grermanek - awatar

  Sonia Grermanek

  22.04.20
  22.04.20

  Zdroweczka Majeczko !!!!❤️❤️❤️❤️

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   22.04.20
   22.04.20

   Bardzo dziękujemy ❤😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.01.20
  30.01.20

  Trzymamy kciuki!

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   30.01.20
   30.01.20

   Bardzo dziękujemy ❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.12.17
  06.12.17

  Cieplutko pozdrawiamy dzielną Maję i jej rodziców i dalej trzymamy kciuki!

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   20.02.18
   20.02.18

   Bardzo dziękujemy 😘 Pozdrawiamy serdecznie

9 118 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 142 osoby
Wpłać teraz
 
Beata Flasza - awatar

Beata Flasza

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 142

Ewelina Krawczyk - awatar
Ewelina Krawczyk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
GIEKSA UK - awatar
GIEKSA UK
170
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
GieKSa z Gisza - awatar
GieKSa z Gisza
2 500
Buli - awatar
Buli
20
Park Szwajcaria - awatar
Park Szwajcaria
100
Kasia - awatar
Kasia
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij