Zbiórka Pomoc dla Mai - zdjęcie główne

Pomoc dla Mai

46 276 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 530 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Beata Flasza - awatar

Beata Flasza

Organizator zbiórki

Maja jest po 5 operacjach!

Kochani jeżeli ktoś z Was nie wie na co przeznaczyć 1,5% podatku to możecie podarować go Mai ❤Wystaczy wpisać:

z całego serca dziękujemy 😘

" Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym." - Phil Bosmans

Maja urodziła się 27.01.2015r. z rzadką wadą wrodzoną jaką jest wynicowanie pęcherza moczowego. Majusia przeszła już pięć operacje: 

19.03.2015r. zamknięcie wynicowanego pęcherza moczowego- I etap, Osteotomia tylna( łamanie talerzy miednicy i chowanie pęcherza do środka); 

16.11.2017r. operacja wynicowanego pęcherza moczowego II etap, plastyka szyi pęcherza sp. Young-Dees-Leadbetter oraz reimplantowano moczowody sp. Politano-Leadbetter (rekonstrukcja cewki moczowej, moczowody przeszczepiono wyżej, zamontowano zwieracze przy pęcherzu). 

07.09.2020r. przeszczepienie moczowodu do pęcherza (Ureterocystoneostomia). Reimplantacja moczowodów sosobem Politano-Leadbetter ( cewka moczowa skrajnie zwężona, ujścia moczowodowe szerokie, moczowody "przeszczepiono " wg powyższej metody, z śluzówki pęcherza wytworzono cewkę moczową i pokryto ją warstwą mięśniówki ściany pęcherza). 

Od lutego 2021r do 19.10.2021r. Maja co 2-3 tygodnie miała wymianę cewnika przez przetokę pęcherzowo-skórną pod narkozą w szpitalu na bloku operacyjnym.

19.10.2021r. reimplantacja moczowodów sposobem Cohen ( lewy na prawo,  powyżej prawego), zwężenie moczowodu lewego, plastyka szyi pęcherza moczowego.

28.11.2022r. plastyka szyi pęcherza moczowego, reimplantacja obu moczowodów ze zwężeniem szerokiego moczowodu prawego, cystostomia cystofixem, centralne wkłucie, przetoczona krew z powodu anemii.

Od grudnia 2022r. do nadal a mamy 2024 rok Maja co 3-4 tygodnie ma wymianę cewnika przez przetokę pęcherzowo-skórną. Pod narkozą w szpitalu na bloku operacyjnym miała do czerwca 2023 roku potem w gabinecie zabiegowym w oddziale w szpitalu aż do teraz tak jest.

Maja cały jest rehabilitowana z powodu skoślawości kolan, stóp oraz słabego napięcia mięśniowego. Na chwilę obecną nie jest w stanie sikać sama, cały czas się tego uczy gdzie to może potrwać kilka lat. Ponownie od grudnia 2022r.  Maja co 3-4 tygodnie ma wymianę cewnika przez przetokę pęcherzowo-skórną w szpitalu. Po zakończeniu wszystkich operacji na samym końcu Maję czeka tzw. zabieg - plastyka by mogła wyglądać jak dziewczynka. Nigdy nie będzie funkcjonowała i w pełni wyglądała jak zdrowe dziewczynki, niestety natura wybrała inaczej ale pomimo tego dla Nas jest tą najpiękniejszą! 

Majeczka jest pod stałą opieką urologa ( związek z pecherzem), nefrologa ( związek z nerkami), okulisty (astygmatyzm), alergologa ( alergie jakie nabyła poprzez obniżoną odporności i długim leczeniu szpitalnym), dermatologa ( atopowe zapalenie skóry), logopedy, psychologa/pedagoga, rehabilitanta.

Objaśnienie choroby

Wynicowanie pęcherza moczowego - rzadki kompleks wad wrodzonych, często skojarzony z wierzchniactwem. Wada jest wynikiem defektu zamknięcia dolnej części ściany brzucha w embriogenezie, około 5 tygodnia ciąży. Niedostateczna migracja komórek mezenchymalnych w powłoki brzucha sprawia, że ektoderma powierzchniowa znajduje się bezpośrednio w sąsiedztwie wyściółki zatoki moczowo-płciowej. Pęknięcie tych błon powoduje otwarcie zatoki moczowo-płciowej do jamy owodni. Po urodzeniu wada ma postać czerwonawej, ziarnistej masy widocznej nad spojeniem łonowym.

Bardzo pragnę zapewnić Majusi wszystko co jest możliwe, staramy się jak tylko możemy! Koszty rehabilitacji, zaopatrzenia medycznego, leków oraz prywatnych wizyt lekarskich gdy jest taki mus przewyższają możliwości. Bardzo prosimy o pomoc. Bez Was nie damy rady! Za okazaną pomoc, dobre serce bardzo WSZYSTKIM dziękujemy!


                           MAJECZKA ❤️

Majusia jest silną i dzielną dziewczynką. Pomimo tego ile już przeszła a ile jeszcze przed Nią, jest zawsze uśmiechnięta i pełna energii. To właśnie Maja daje siłę od samego początku na walkę każdego dnia.


                   SZCZĘŚCIE KOCHANE❤️

Dzień kiedy czeka się na ten mały Skarb by cieszyć się maleństwem a tu cios..Dzieciątko nasze które od razu zostało przewiezione do GCZD w Ligocie i w pierwszych dobach walczyli o Jej życie gdzie z całego serca dziękuję za wszystko.


Maja po pierwszej operacji która miała miejsce 19.03.2015r

Majeczka po drugiej operacji 16.11.2017r.

Majeczka po trzeciej operacji 07.09.2020r.

Majeczka po czwartej operacji 19.10.2021r.

Majeczka po piątej operacji 28.11.2022r.

Maja trenowała piłkę nożną którą traktowała również jako formę rehabilitacji 😊 Niestety zmuszona była zrezygnować z tego przez cewnik.

💙 BKS Sparta Katowice 🤍

Maja jest niezmiernie wdzięczna za okazaną pomoc ❤

Mama Mai


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Beata Flasza - awatar

  Beata Flasza

  02.12.2023
  02.12.2023

  Witamy serdecznie 😊
  U nas jak co miesiąc kontrola - wymiana cewnika. Przed świętami poraz kolejny zawitamy w szpitalu a wtedy jeszcze badania musimy zrobić. Gdzieś na wiosnę trzeba odwiedzić szpital na parę dni by porobić konkretniejsze badania i wtedy zadecydować co będzie dalej.. Bo ileż można z cewnikiem chodzić non stop? Majka też już coraz starsza i zaczyna jej to najzwyczajniej przeszkadzać. Póki co całe szczęście zdrowie jej dopisuje.. Infekcje w moczu zwalczyłyśmy i oby tak zostało.
  Trzymajcie się ciepło i dużo zdrówka życzymy ❤️

  Zdjęcie aktualizacji 133 017

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.01.2024
  18.01.2024

  Powodzenia, Zdrowia i Przytulasy dla Mai

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   18.01.2024
   18.01.2024

   Dziękujemy ślicznie 😊 Maja również mocno tula🤗

 • Marek Marks - awatar

  Marek Marks

  29.09.2023
  29.09.2023

  pomagaMY! Walcz dzielnie 😊

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   10.10.2023
   10.10.2023

   Dziękujemy ślicznie ❤️

 • Wu GzG :) pozdrowienia od sąsiadki Ani z szpitalnego pokoju - awatar

  Wu GzG :) pozdrowienia od sąsiadki Ani z szpitalnego pokoju

  21.10.2021
  21.10.2021

  Dużo zdrówka i siły!!!

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   21.10.2021
   21.10.2021

   Dziękujemy z całego serca ❤ Wracaj szybko do zdrówka i pełnej sprawności Anusiu😘😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.10.2021
  05.10.2021

  Dużo zdrówka ❤️❤️

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   05.10.2021
   05.10.2021

   Dziękujemy z całego serca ❤

 • Jaras - awatar

  Jaras

  05.08.2021
  05.08.2021

  Trzymam kciuki

  • Beata Flasza - awatar

   Beata Flasza - Organizator zbiórki

   05.08.2021
   05.08.2021

   Dziękujemy bardzo ❤

46 276 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 530 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Beata Flasza - awatar

Beata Flasza

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 530

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joachim Krupa - awatar
Joachim Krupa
500
Tomek - awatar
Tomek
38
Tomek Serzysko - awatar
Tomek Serzysko
600
Kris - awatar
Kris
450
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Leokadia - awatar
Leokadia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij