Zbiórka Pilnie potrzebna pomoc dla MAI - zdjęcie główne

Pilnie potrzebna pomoc dla MAI

79 719 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 479 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Żaneta Andrzejewska - awatar

Żaneta Andrzejewska

Organizator zbiórki

Maja Kukulska do tej pory szczęśliwa zdrowa 4-letnia dziewczynka, mieszkająca koło Koluszek w miejscowości Regny w woj. Łódzkim. Maja rzadko chorowała. Zawsze uśmiechnięta,szczęśliwa.

Podczas zabawy  tata Mai, wyczuł w okolicy pępka spore uwypuklenie na brzuszku córki, w okolicy pępka. Rodzice wraz z Majeczką pojechali do lekarza, nie dała się ona niestety zbadać. W piątek 13 listopada 2020r pojawiła się gorączka i zaczęła sie skarżyć na ból ramienia i ból brzucha. Właśnie tego dnia Mama zawiozła Maję na oddział ratunkowy szpitala przy ul. Spornej w Łodzi.

W szpitalu wykonane zostało USG jamy brzusznej wstępna diagnoza jaką usłyszeli rodzice dziewczynki była przerażająca 11-centymetrowy Guz Wilmsa wychodzący z lewej nerki. Ciężko uwierzyć ze u tak małej istotki mógł urosnąć taki duży guz.

Od momentu postawienia diagnozy zaczęła się walka o życie,która trwa do dnia dzisiejszego, cały świat stanął do góry nogami. Choroba Majeczki zmieniła życie całej rodziny.

Po badaniach Maja została przeniesiona do izolatki, zgodnie z obowiązującymi procedurami pobrano wymaz na test COVID-19. Następnego dnia mama dziewczynki uzyskała dodatni wynik na koronawirusa. To były bardzo ciężkie chwile.

Dwa dni później potwierdziła się diagnoza, wykonano tomografię komputerową w znieczuleniu ogólnym, lekarze potwierdzili- Guz Wilmsa lewej nerki z przerzutami do płuc i wątroby. Mama Mai nie mogła spotkać się z lekarzem osobiście ponieważ była chora, diagnozę usłyszała więc przez telefon co było bardzo trudnym doświadczeniem.

Po kilku dniach mama dziewczynki otrzymała dwa razy ujemny wynik na COVID-19, wtedy przeniesiono je na właściwy oddział onkologiczny.

Dla Mai jak i dla jej mamy to był bardzo ciężki czas, ciężko było im sie odnaleść w tej  sytułacji, kiedy widziały tak wiele smutku i cierpienia. W ciągu tych 5 tygodni które Maja spędziła w szpitalu, kilkukrotnie wykonano jej badanie USG, rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, badania: okulistyczne, neurologiczne, kardiologiczne oraz laryngologiczne. Ciągłe pobieranie krwi bardzo źle wpływało na Maję.

Na początku niemalże cały czas była podłączona pod 4 kroplówki. Następnie Mai założono cewnik typu Broviac do żyły centralnej, dzięki któremu można było bezpiecznie podawać chemie, leki, oraz pobrać krew. Przez 3 tygodnie dziewczynka dostawała 3 różne antybiotyki. Następnie przed operacją otrzymała 6-tygodniową chemioterapię co miało doprowadzić do zmniejszenia guza.

Po tygodniu Maja straciła siły, przestała jeść i pić, wypadły jej wszystkie włoski. Stwierdzono u niej zespół niewłaściwego uwalniania wazopresyny, nadciśnienie tętnicze oraz niedobór sodu.

Niestety z każdym dniem stan Mai ulegał pogorszeniu, przez dwa tygodnie miała nieustające boleści brzucha, nie pomagały nawet silne zastrzyki przeciwbólowe.

Po drugim cyklu chemii zaczęła gorączkować, lekarze podejrzewali nawet sepsę. na szczęście po 5 dniach ją wykluczono. Maja ponownie została przeniesiona na izolatkę, co było kolejnym ciężkim okresem.

Dodatkowo całą sytuację komplikuje epidemia, przez co mama wraz z Mają były zamknięte w szpitalu bez możliwości odwiedzin, wszystkie potrzebne im rzeczy były dostarczane przed szpital. 

Maja bardzo ubolewała że nie może spotkać się z tatą, mogła zobaczyć się z nim tylko przez szpitalne okno, bardzo za nim tęskniła. W domu z niecierpliwością czeka na nią tata i starsze rodzeństwo i kilka ukochanych zwierzaków dziewczynki, uwielbia się nimi opiekować. Przed chorobą Maja chodziła do przedszkola, tęskni za swoimi kolegami i koleżankami, chciała by już wrócić do przedszkola, uwielbia wszelkiego rodzaju prace plastyczne. Niestety z powodu obniżonej odporności nie może widywać się ze znajomy ani z dalszą rodziną.

Po 4 tygodniach leczenia tata Mai po otrzymaniu ujemnego wyniku na COVID-19 zastąpił mamę dziewczynki w szpitalu. Wtedy Maja zaczęła nabierać sił, znów była uśmiechnięta, nie chciała na krok rozstawać się z tatą, w szpitalu miała go na wyłączność ponieważ tata dziewczynki często wyjeżdżał w delegację. Po 5 tygodniach leczenia stan Mai poprawił się na tyle że mogła wyjść do domu.

Maja jest już po operacji usunięcia lewej nerki wraz z guzem- nefrektomia lewostronna i po pierwszej chemii pooperacyjnej. Przed Mają 8-miesięczne leczenie chemioterapią i radioterapią. Cała rodzina wraz z Majeczką muszą mieć teraz dużo siły.

Wszystkie zebrane środki przeznaczone będą na leki, niezbędne i kosztowne suplementy diety, dojazdy do szpitala jak i na rehabilitację dla Mai .


Zbiórka zorganizowana przez rodziców koleżanek i kolegów z przedszkola Mai, za zgodą rodziców dziewczynki. Wszyscy wierzymy że jeszcze  chwilka i Majeczka wróci do zdrowia. Proszę pomóżmy jej wpłacając chociaż symboliczną kwotę aby Maja i jej rodzice nie musieli się chociaż martwić o to czy będą mieli za co wykupić leki, bądź niezbędne suplementy.

Z góry dziękujemy za każdą wpłaconą darowiznę.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Ela W - awatar

  Ela W

  11.05.21
  11.05.21

  Trzymaj się dzielnie Młoda Damo ♥️

 • Marta Stasiak - awatar

  Marta Stasiak

  10.05.21
  10.05.21

  :***

 • Aleksandra Feja alba z bolerkami - awatar

  Aleksandra Feja alba z bolerkami

  07.05.21
  07.05.21

  Alba z bolerkami

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.21
  07.05.21

  Dużo zdrowia życzę i optymizmu !!!

 • Emilia Nawrocka - awatar

  Emilia Nawrocka

  01.05.21
  01.05.21

  Dla Majeczki❤️😚

79 719 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 479 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Żaneta Andrzejewska - awatar

Żaneta Andrzejewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 479

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Malgorzata Poborczyk - awatar
Malgorzata Poborczyk
10
Anna Tylak zabawka zręcznościowa - awatar
Anna Tylak zabawka zręcznościowa
15
Józef - awatar
Józef
50
Kinley Tork, Dinozaur gumowy. - awatar
Kinley Tork, Dinozaur gumowy.
15
Anna Kowalska - awatar
Anna Kowalska
70
Monika Antczak kamizelka - awatar
Monika Antczak kamizelka
35
Mira - awatar
Mira
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Klaudia Ka - za zabawki - awatar
Klaudia Ka - za zabawki
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij