Dominika Krzak - awatar

Dominika Krzak

Organizator zbiórki

Liczy się czas, jeżeli nie zadziałamy teraz może być za późno!!!

Majka urodziła się z główką dużo mniejszą niż u innych dzieci. Okazało się, że jej mózg nie wykształcił się prawidłowo. Cierpi na małogłowie, atrofię wzroku, bardzo głęboką epilepsję (ataki mogą rozwinąć się w stopniu zagrażającym życiu), przez którą niestety często ląduje w szpitalu. Właściwie większą część swojego wczesnego dzieciństwa spędziła w szpitalu, a lekarze bezradnie rozkładali ręce, odsyłając ją z oddziału na oddział stawiali różne diagnozy i próbowali wciąż nowych leków. Nikt nie potrafił jej pomóc, kiedy płakała i prężyła się, a skurcze mięśni miała tak silne, że zaciśniętą maleńką piąsteczkę, trudno było otworzyć nawet dorosłemu, silnemu człowiekowi...

Jest lepiej. Dzięki dobrym ludziom którzy angażują się w pomoc, dzięki temu, że mama Majki walczy każdego dnia o lepszą kondycję córki, szuka możliwości... Stan Majki naprawdę się poprawia! Nie możemy teraz tego przerwać!

Są rzeczy, które (pomimo dysfunkcji mózgu) można naprawić. Majka może chodzić, może mieć większą koordynację ruchów. Jej mama została z nią sama, nie jest w stanie opłacić niezbędnych zabiegów :( Dlatego prosimy o pomoc... 

Dzięki Wam, dobrym ludziom, Majka może mieć regularne terapie metodą Vojty, które tak bardzo jej pomagają - już się przeraźliwie nie pręży, nie wygina, skurcze mięśni odpuściły. Tylko dzięki tej terapii regularnie wykonywanej teraz, w tym pierwszym okresie jej życia, jest szansa, że będzie się samodzielnie poruszać... WŁAŚNIE DLATEGO TA ZBIÓRKA JEST TAKA WAŻNA!

Dzięki Wam, Majka trafiła do specjalisty, który jako jedyny potrafił jej pomóc. Teraz może mieć u niego nadal konsultacje, które wnoszą sens w jej leczenie... WŁAŚNIE DLATEGO TA ZBIÓRKA JEST TAKA WAŻNA! 

Dzięki Wam, Majka może zacząć regularne terapie u neurologopedy, dzięki którym będzie być może w przyszłości będzie mówić... WŁAŚNIE DLATEGO TA ZBIÓRKA JEST TAKA WAŻNA! 

Pomyśl... Twoje kilka złotych może mieć ogromny wpływ na czyjeś życie. Na to jak dziecko będzie się rozwijać. 

Walczymy o to,  aby Majka potrafiła samodzielnie się poruszać,  samodzielne zjeść, złapać i utrzymać zabawkę w dłoni... Aby podstawowe czynności nie sprawiały jej trudności.

Maja dostała opinię o wczesnym wspomaganiu. Terapie w ramach tego orzecznictwa nie wystarczą, to tylko 4 - 8 godzin w miesiącu. Majka wykorzystuje je głównie na rehabilitację wzroku, pomocną przy jej atrofii. Niestety, na inne terapie miejsca są ograniczone, czas oczekiwania długi... a Majka nie może czekać:( Jeżeli teraz praca z nią zostanie zaniechana, odwlekana, to może mieć drastyczny wpływ na jej rozwój :( Możesz sobie to wyobrazić? Można zrobić coś więcej dla dziecka, można zapewnić mu rozwój fizyczny, który jest niezbędny dla jego funkcjonowania w przyszłości... na poziomie podstawowych funkcji życiowych. Trzeba działać! 

Musimy nazbierać kwotę, która zabezpieczy ją tak, aby regularne terapie odbywały się NIEPRZERWANIE minimum w pierwszym, najwcześniejszym etapie życia Majki. Tylko dzięki temu dziewczynka nie będzie cierpiała, rozwijając się.

Maja podczas rehabilitacji

Dzięki codziennej terapii metodą Vojty, wzrastają jej szanse na samodzielne poruszanie się w przyszłości i uniknięcie spastyczności. 

Majka jest cudowna. Tak bardzo warta naszej pomocy! 

PROSIMY! Pomóż Mai prawidłowo się rozwijać! Pomóż nam walczyć o jej życie! Możemy to osiągnąć,  wspólnie ułatwić jej wiele czynności fizjologicznych w przyszłości!!! 

Obliczyliśmy, że jeżeli 10 000 osób wpłaci po 5 zł, uzbiera się kwota, która we wczesnym dzieciństwie zagwarantuje Mai wszystkie potrzebne zabiegi do walki o jak najlepszy jej rozwój.

W tym przypadku 5 zł bardzo nabiera na wartości. A nadal to tylko 5 zł!

Dołączysz do walki o dzieciństwo Majki?

Komentarze

 • Anna - awatar

  Anna

  08.09.17
  08.09.17

  Zdrowiej maleńka :)

 • Monika - awatar

  Monika

  07.09.17
  07.09.17

  Trzymaj się Maleńka :-)-dużo zdrówka.

 • Natalia - awatar

  Natalia

  30.08.17
  30.08.17

  Zdrówka Majeczko!

  • Dominika Krzak - awatar

   Dominika Krzak - Organizator zbiórki

   07.09.17
   07.09.17

   <3

 • AniaK - awatar

  AniaK

  29.08.17
  29.08.17

  Powodzenia Maluszku. Dużo zdrówka i radosci.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.08.17
  29.08.17

  Trzymam kciuki :)

Dominika Krzak - awatar

Dominika Krzak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 431

Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Ewa K-P - awatar
5
Ewa K-P
Monika Pawella-Onuchowska - awatar
30
Monika Pawella-Onuchowska
karolina rydel - awatar
10
karolina rydel
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anna - awatar
10
Anna
Monika - awatar
10
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Dominika - awatar
10
Dominika
A.Z. - awatar
40
A.Z.

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij