Zbiórka Potrzebujemy Waszej pomocy! - miniaturka zdjęcia

Potrzebujemy Waszej pomocy!

Dominika Krzak - awatar

Dominika Krzak

Organizator zbiórki

Kiedy rozwój dziecka zależy od pieniędzy, nawet wrodzona skromność i nieśmiałość matki nie jest przeszkodą, aby prosić o pomoc. 

To, czy Maja będzie samodzielnie jadła, gryzła, trzymała przedmioty a nawet sama siedziała i kiedyś być może chodziła, zależy od intensywnej, kosztownej terapii. Dziewczynka niedawno skończyła roczek. Jej mózg nie wykształcił się prawidłowo, ale pewne procesy można u niej wypracować. Aby Majka miała taka mozliwośc, potrzebuje pomocy.

NIE MOŻNA DOPUŚCIĆ DO TEGO, ABY BRAK ŚRODKÓW NA KOSZTOWNĄ TERAPIĘ, BYŁ POWODEM GŁĘBOKIEJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI DZIEWCZYNKI! 

Razem damy radę! Pomożemy jej żyć, rozwijać się. 

Majka ma szansę... robi fantastyczne postępy! Teraz mamy ważny cel, chcemy aby mogła zacząć samodzielnie siedzieć, trzymać samodzielnie główkę i gryźć pokarmy. Może się to udać tylko dzięki regularnym terapiom w tym pierwszym okresie jej życia. W styczniu mała odbyła  turnus intensywnej rehabilitacji metodą Vojty, po którym widać wspaniałe postępy!  Kolejny planowany jest na lato, następny na jesień i zimę… Wszystko zależy od tego, czy uzbieramy odpowiednią kwotę, aby udało się je opłacić... musi się udać. To ważny cel! TO DLA NIEJ JEDYNA SZANSA!

 Majka jest bardzo dzielna, razem z mamą walczy o lepszą sprawność każdego dnia. Ojciec Majki zostawił jej mamę, kiedy ta była jeszcze w ciąży. Magda - mama Majeczki, to młoda dziewczyna, która całkowicie poświęciła się opiece nad wymagającą uwagi 24 h na dobę córeczką.  Mieszkają u babci, która sama zmaga się ze swoją niepełnosprawnością (nie ma prawej ręki) , ale pomaga w wychowaniu prawnuczki ile może. Magda ma ogromne pokłady miłości i cierpliwości w wychowywaniu i opiece nad córką. Tak duże, że mogłaby nimi obdzielić kilka rodzin. Jest bardzo skromna, próbuje własnymi siłami osiągnąć ile może. A mogłaby dużo więcej, tylko do tego potrzebne są pieniądze, których dziewczynom brakuje. Dlatego musimy im pomóc, bo naprawdę są tego warte!

Jak było na początku... Majka urodziła się z główką dużo mniejszą niż u innych dzieci. Okazało się, że jej mózg nie wykształcił się prawidłowo. Cierpi na małogłowie, atrofię wzroku, głęboką epilepsję, przez którą niestety często lądowała w szpitalu. Właściwie większą część swojego wczesnego dzieciństwa spędziła w szpitalu, a lekarze bezradnie rozkładali ręce, odsyłając ją z oddziału na oddział stawiali różne diagnozy i próbowali wciąż nowych leków. Nikt nie potrafił jej pomóc, kiedy płakała i prężyła się, a skurcze mięśni miała tak silne, że zaciśniętą maleńką piąsteczkę, trudno było otworzyć nawet dorosłemu, silnemu człowiekowi...

Możemy odmienić JEJ los!  

Wierzę, że damy radę! Pieniądze nie mogą być powodem pogłębiania się jej niepełnosprawności. Możemy ją zatrzymać i umożliwić Majeczce normalne życie!  

Dziewczynka dostała opinię o wczesnym wspomaganiu. Darmowe terapie w ramach tego orzecznictwa nie wystarczą, to tylko 4 - 8 godzin w miesiącu. Majka wykorzystuje je głównie na rehabilitację wzroku, pomocną przy jej atrofii. Niestety, na inne terapie miejsca są ograniczone, czas oczekiwania długi... a Majka nie może czekać. Jeżeli teraz praca z nią zostanie zaniechana, odwlekana, to może mieć drastyczny wpływ na jej rozwój :(  Może nigdy nie rozwinąć się, nawet w stopniu ułatwiającym jej życie:( Bez terapii skazana jest po prostu dożywotnio na łóżko i całkowitą zależność od drugiego człowieka :(

Maja podczas rehabilitacji u Neurologopedy. Jest bardzo pojętną i zaangażowaną uczennicą.

Majka podczas terapii metodą Vojty. Nie są to dla niej przyjemne ćwiczenia, ale bardzo, bardzo skuteczne. To dzięki nim rozwój Majeczki idzie mocno do przodu!


Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.01.18
  04.01.18

  Walcz Mała :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.12.17
  22.12.17

  Wszystkiego najlepszego z okazji Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. Zdrowia i kolejnych sukcesów w dążeniu do sprawności! Samych radosnych dni!

 • Anna - awatar

  Anna

  06.12.17
  06.12.17

  Mikołajkowy prezencik :).

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.11.17
  08.11.17

  Majeczko dużo zdrowia i sukcesów w dążeniu do sprawności!

 • Anna - awatar

  Anna

  07.11.17
  07.11.17

  Oby udało się uzbierać na najważniejszy, najwspanialszy prezent dla Ciebie Majeczko. Powodzenia ;) Dużooo zdrowia i radosnych chwil!!!

Dominika Krzak - awatar

Dominika Krzak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 535

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Sylwia - awatar
20
Sylwia
Grzes - awatar
5
Grzes
Anonimowy Darczyńca - awatar
75
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
ANIA SAMULSKA - awatar
30
ANIA SAMULSKA
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Jola - awatar
20
Jola
Emilia - awatar
20
Emilia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.