Zbiórka Popłynąć po Pierwsze Słowo!! - miniaturka zdjęcia

Popłynąć po Pierwsze Słowo!!

Zbiórka Popłynąć po Pierwsze Słowo!! - zdjęcie główne

Popłynąć po Pierwsze Słowo!!

4 457 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób
Wpłać teraz
747 udostępnień
Izabela Czubak - awatar

Izabela Czubak

Organizator zbiórki

Maksymilian ma 7 lat.

Ma jasne kręcone włosy, niebieskie oczy... oraz Autyzm Dziecięcy, dyspraksję ruchową, opóźnienie psychoruchowe w stopniu znacznym, zaburzenia współistniejące że strony układu nerwowego.

Choroba odebrała naszemu dziecku możliwość przeżywania beztroskiego dzieciństwa. Naszą codziennością stała się ciągła terapia, rehabilitacja oraz turnusy rehabilitacyjne. Walka Maksia ze swoją niepełnosprawnością często okupiona jest łzami, potem i ogromnym zmęczeniem ale nasz mały bohater walczy mimo wszystko.

Walka ta, wymaga nie tylko ciężkiej pracy naszego chłopca ale również ogromnych nakładów finansowych.

Funkcjonowanie rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym przebiega według ściśle opracowanego wcześniej planu...planu finansowego. Zapewnienie własnemu dziecku możliwości rehabilitacji, leczenia oraz wszelkich innych metod mających poprawić jego stan to zasada nadrzędna i bezdyskusyjna w takim domu. U nas również. Cały domowy budżet przeznaczany jest na leczenie i rehabilitację Maksia. Niestety kolejne lata walki z chorobą własnego dziecka sprawiają, iż hasło "domowy budżet" poprostu nie istnieje.....w takiej sytuacji nieoceniona staje się pomoc innych ludzi- dobrych dusz, którym los innych nie jest obojętny.

Mimo przeciwności losu walczymy dalej, nie poddajemy się, szukamy nowych metod, suplementów, terapii i wszelkich innych interwencji medycznych w kraju i poza nim, które pozwolą na poprawę jakości życia Maksymilianka.

Na dzień dzisiejszy Maksio jest na specjalistycznej, restrykcyjnej diecie- bez glutenu, mleka,cukru, barwników, konserwantów itd. Dieta ta wymaga wielu wyrzeczeń i konsekwecji, ma na celu poprawić stan organizmu synka i niwelować dodatkowe niepożądane zachowania( np.nadpobudliwość). Maksymilian na co dzień uczęszcza do prywatnego przedszkola terapeutycznego, gdzie objęty jest terapią w systemie 1:1. To cudowne miejsce, które daje nam nadzieję na poprawę funkcjonowania Maksa we wszystkich sferach rozwoju. Niestety koszty pobytu i dojazdów to spora część miesięcznego budżetu. Ponadto Maksiu leczony jest biomedycznie. Zagraniczne suplementy, wizyty lekarskie, badania wykonywane w Stanach, Francji to kwoty sięgające nieba. Niepełnosprawność sprzężona naszego dziecka wiąże się również z tym, iż Maks ma duże deficyty w sferze ruchowej. Do tej pory największe skoki rozwojowe zauważyliśmy po turnusach rehabilitacyjnych. Dwa tygodnie ciężkiej, codziennej pracy wnoszą więcej niż 4-6 miesięczna rehabilitacja na miejscu. Cena takiego turnusu sięga ponad 5 tyś złotych, mimo to staramy się by Maks miał możliwość uczestnictwa właśnie w takich turnusach.

Wiele rzeczy już zrobiliśmy, wiele jeszcze przed nami. Jedno jest pewne.

 Nie poddamy się !!! 

Maksymilian oprócz codziennej terapii, leczenia, turnusów "zaliczył" również:      

- leczenie aminokwasami w Pradze

-treningi słuchowe metodą Thomatisa

- turnus w komorze hiperbarycznej

- Delfinoterapię

I tu dochodzimy do sedna!!                    

Za sprawą wielu cudownych ludzi, których w swojej "drużynie" ma Maksymilian udało nam się wyjechać na turnus delfinoterapii na Ukrainę. To był cudowny czas. Odzyskaliśmy nadzieję, że to co robimy nie idzie na marne, naładowalismy akumulatory do dalszej walki, obserwowaliśmy nasze dziecko w sytuacji w której byliśmy pewni, że sobie nie poradzi. A jednak...cuda się zdarzają i to był taki nasz prywatny mały cud. Po turnusie zauważyliśmy wiele drobnych zmian na lepsze. Maks zaczął wydawać z siebie więcej dźwięków, wyciszył się, poprawiło się znacznie napięcie mięśniowe co w konsekwencji spowodowało poprawę równowagi oraz koordynacji. Wchodzenie po schodach nie było już takim dramatem jak zazwyczaj. Moglibyśmy tak wymieniać dalej i dalej..... Maksio częściej się uśmiechał, stał się bardziej kontaktowy... Niby normalne rzeczy dla nas jednak to nasz mały cud.

Pokładamy wielkie nadzieje, iż kolejny turnus delfinoterapii połączony z codzienną rehabilitacją i leczeniem przyniosą nowe długo oczekiwane efekty. Dla nas jako rodziców największym marzeniem jest usłyszeć nasze ukochane dziecko. Już siedem lat wytrwale czekamy na takie słowa jak "Mama" "Tata" z ust naszego dziecka. W głębi serca wiem, iż ciężką pracą uda nam się to osiągnąć i spełnić to marzenie


Dlatego zwracamy się o pomoc do wszystkich, którzy mogą pomóc naszemu Maksymiliankowi. Wierzymy, że z pomocą ludzi o wielkich sercach uda nam się ponownie wyjechać na Ukrainę i walczyć o to wymarzone "PIERWSZE SŁOWO"


Tym samym w imieniu Maksia z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zatrzymają się na chwilę przy naszej historii, którym los naszego zucha nie jest obojętny, którzy trzymają kciuki za kolejne drobne sukcesy, którzy wspomogą zbiórkę. Nie znam słów by wyrazić naszą wdzięczność za wszelką pomoc i wsparcie.

DZIĘKUJEMY 💗💗💗

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • kamudziubek - awatar

  kamudziubek

  17.04.17
  17.04.17

  Od króliczka wielkanocnego z najlepszymi życzeniami :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.03.17
  13.03.17

  :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.02.17
  17.02.17

  Oby Wasze marzenia spełniały się każdego dnia. Walczcie i wygrywajcie. <3 K&M

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.02.17
  12.02.17

  Trzymamy mocno kciuki :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.02.17
  10.02.17

  Kamil .S

4 457 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób
Wpłać teraz
747 udostępnień
Izabela Czubak - awatar

Izabela Czubak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 49

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
kamudziubek - awatar
kamudziubek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marlena Sikora-Jopek - awatar
Marlena Sikora-Jopek
100
Do przodu Maks :) - awatar
Do przodu Maks :)
20
Również matka 😉 - awatar
Również matka 😉
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
a.k.m.u. dziubek - awatar
a.k.m.u. dziubek
500
teresa olesińska - awatar
teresa olesińska
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij