Zbiórka Popłynąć po Pierwsze Słowo!! - miniaturka zdjęcia

Popłynąć po Pierwsze Słowo!! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Popłynąć po Pierwsze Słowo!! - zdjęcie główne

Popłynąć po Pierwsze Słowo!!

4 497 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby
Izabela Czubak - awatar

Izabela Czubak

Organizator zbiórki

Maksymilian ma 7 lat.

Ma jasne kręcone włosy, niebieskie oczy... oraz Autyzm Dziecięcy, dyspraksję ruchową, opóźnienie psychoruchowe w stopniu znacznym, zaburzenia współistniejące że strony układu nerwowego.

Choroba odebrała naszemu dziecku możliwość przeżywania beztroskiego dzieciństwa. Naszą codziennością stała się ciągła terapia, rehabilitacja oraz turnusy rehabilitacyjne. Walka Maksia ze swoją niepełnosprawnością często okupiona jest łzami, potem i ogromnym zmęczeniem ale nasz mały bohater walczy mimo wszystko.

Walka ta, wymaga nie tylko ciężkiej pracy naszego chłopca ale również ogromnych nakładów finansowych.

Funkcjonowanie rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym przebiega według ściśle opracowanego wcześniej planu...planu finansowego. Zapewnienie własnemu dziecku możliwości rehabilitacji, leczenia oraz wszelkich innych metod mających poprawić jego stan to zasada nadrzędna i bezdyskusyjna w takim domu. U nas również. Cały domowy budżet przeznaczany jest na leczenie i rehabilitację Maksia. Niestety kolejne lata walki z chorobą własnego dziecka sprawiają, iż hasło "domowy budżet" poprostu nie istnieje.....w takiej sytuacji nieoceniona staje się pomoc innych ludzi- dobrych dusz, którym los innych nie jest obojętny.

Mimo przeciwności losu walczymy dalej, nie poddajemy się, szukamy nowych metod, suplementów, terapii i wszelkich innych interwencji medycznych w kraju i poza nim, które pozwolą na poprawę jakości życia Maksymilianka.

Na dzień dzisiejszy Maksio jest na specjalistycznej, restrykcyjnej diecie- bez glutenu, mleka,cukru, barwników, konserwantów itd. Dieta ta wymaga wielu wyrzeczeń i konsekwecji, ma na celu poprawić stan organizmu synka i niwelować dodatkowe niepożądane zachowania( np.nadpobudliwość). Maksymilian na co dzień uczęszcza do prywatnego przedszkola terapeutycznego, gdzie objęty jest terapią w systemie 1:1. To cudowne miejsce, które daje nam nadzieję na poprawę funkcjonowania Maksa we wszystkich sferach rozwoju. Niestety koszty pobytu i dojazdów to spora część miesięcznego budżetu. Ponadto Maksiu leczony jest biomedycznie. Zagraniczne suplementy, wizyty lekarskie, badania wykonywane w Stanach, Francji to kwoty sięgające nieba. Niepełnosprawność sprzężona naszego dziecka wiąże się również z tym, iż Maks ma duże deficyty w sferze ruchowej. Do tej pory największe skoki rozwojowe zauważyliśmy po turnusach rehabilitacyjnych. Dwa tygodnie ciężkiej, codziennej pracy wnoszą więcej niż 4-6 miesięczna rehabilitacja na miejscu. Cena takiego turnusu sięga ponad 5 tyś złotych, mimo to staramy się by Maks miał możliwość uczestnictwa właśnie w takich turnusach.

Wiele rzeczy już zrobiliśmy, wiele jeszcze przed nami. Jedno jest pewne.

 Nie poddamy się !!! 

Maksymilian oprócz codziennej terapii, leczenia, turnusów "zaliczył" również:      

- leczenie aminokwasami w Pradze

-treningi słuchowe metodą Thomatisa

- turnus w komorze hiperbarycznej

- Delfinoterapię

I tu dochodzimy do sedna!!                    

Za sprawą wielu cudownych ludzi, których w swojej "drużynie" ma Maksymilian udało nam się wyjechać na turnus delfinoterapii na Ukrainę. To był cudowny czas. Odzyskaliśmy nadzieję, że to co robimy nie idzie na marne, naładowalismy akumulatory do dalszej walki, obserwowaliśmy nasze dziecko w sytuacji w której byliśmy pewni, że sobie nie poradzi. A jednak...cuda się zdarzają i to był taki nasz prywatny mały cud. Po turnusie zauważyliśmy wiele drobnych zmian na lepsze. Maks zaczął wydawać z siebie więcej dźwięków, wyciszył się, poprawiło się znacznie napięcie mięśniowe co w konsekwencji spowodowało poprawę równowagi oraz koordynacji. Wchodzenie po schodach nie było już takim dramatem jak zazwyczaj. Moglibyśmy tak wymieniać dalej i dalej..... Maksio częściej się uśmiechał, stał się bardziej kontaktowy... Niby normalne rzeczy dla nas jednak to nasz mały cud.

Pokładamy wielkie nadzieje, iż kolejny turnus delfinoterapii połączony z codzienną rehabilitacją i leczeniem przyniosą nowe długo oczekiwane efekty. Dla nas jako rodziców największym marzeniem jest usłyszeć nasze ukochane dziecko. Już siedem lat wytrwale czekamy na takie słowa jak "Mama" "Tata" z ust naszego dziecka. W głębi serca wiem, iż ciężką pracą uda nam się to osiągnąć i spełnić to marzenie


Dlatego zwracamy się o pomoc do wszystkich, którzy mogą pomóc naszemu Maksymiliankowi. Wierzymy, że z pomocą ludzi o wielkich sercach uda nam się ponownie wyjechać na Ukrainę i walczyć o to wymarzone "PIERWSZE SŁOWO"


Tym samym w imieniu Maksia z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zatrzymają się na chwilę przy naszej historii, którym los naszego zucha nie jest obojętny, którzy trzymają kciuki za kolejne drobne sukcesy, którzy wspomogą zbiórkę. Nie znam słów by wyrazić naszą wdzięczność za wszelką pomoc i wsparcie.

DZIĘKUJEMY 💗💗💗

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Agnieszka Kędzierska-Lemańska - awatar

  Agnieszka Kędzierska-Lemańska

  26.11.2019
  26.11.2019

  Trzymam kciuki za postępy w rozwoju Maksia!

 • kamudziubek - awatar

  kamudziubek

  17.04.2017
  17.04.2017

  Od króliczka wielkanocnego z najlepszymi życzeniami :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.03.2017
  13.03.2017

  :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.02.2017
  17.02.2017

  Oby Wasze marzenia spełniały się każdego dnia. Walczcie i wygrywajcie. <3 K&M

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.02.2017
  12.02.2017

  Trzymamy mocno kciuki :*

4 497 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby
Izabela Czubak - awatar

Izabela Czubak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 52

Agnieszka Kędzierska-Lemańska - awatar
Agnieszka Kędzierska-Lemańska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
kamudziubek - awatar
kamudziubek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marlena Sikora-Jopek - awatar
Marlena Sikora-Jopek
100
Do przodu Maks :) - awatar
Do przodu Maks :)
20
Również matka 😉 - awatar
Również matka 😉
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij