Zbiórka Pomóż Darii wrócić do zdrowia - zdjęcie główne

Pomóż Darii wrócić do zdrowia

62 200 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 947 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Iza Mirgos - awatar

Iza Mirgos

Organizator zbiórki

Zbiórkę organizuję w imieniu mojej siostry, mamy małej Darii.

02 marca 2019. Sobota jak każda inna. Rano jeszcze nie podejrzewaliśmy, że będzie to dzień który zmieni nasze życie. Nasza córeczka, jak każdą wolną chwilę spędzała na dworze wraz ze starszym bratem.

 Nic nie wskazywało na to, iż zdarzy się tragedia.  Na naszą pięcioletnią Darię spadły ciężkie drzwi od pomieszczenia gospodarczego. Mój mąż był w takim szoku, że jedną ręką je odrzucił . Tylko dzięki jego błyskawicznej reakcji Daria żyje. Cały impet uderzenia poszedł w główkę. Żadnego złamania kończyn, nic, tylko główka. Ratownicy po przyjeździe od razu wiedzieli że sprawa jest poważna i wezwali drugą karetkę. Szybki transport do szpitala  śmigłowcem do Warszawy. Natychmiastowa operacja krwiaka po prawej stronie głowy i nerwowe oczekiwanie. Minuty przerodziły się w godziny. Pierwsza tomografia i słowa lekarzy, które na zawsze zostaną nam w głowie „nie wiem czy Pani córka dożyje następnej tomografii, ma 20% szans na przeżycie”.

To była najgorsza niedziela w naszym życiu. Udało się, żyje, druga tomografia. Diagnoza jeszcze gorsza. Rozległe wewnętrzne obrażenia mózgu, obrzęk móżdżka, złamana czaszka z odszczepami, uszkodzenie lewego oka (nerw okoruchowy). Godziny zmieniały się w dni a dni w tygodnie. Dwa dni przed piątymi urodzinami (22.03.2019) doznała krwawienia do prawego płata czołowego, kolejna operacja założenia otwartego drenu komorowego. Piąte urodziny (24.03 2019) Daria spędziła w szpitalu w śpiączce. Nasze życie zmieniło się nie do poznania. Codzienne życie na OIOMie, kolejne konsultacje lekarskie. Niektóre wlewające nadzieję w nasze serca, inne wręcz odwrotnie.

Nasza córeczka już półtora miesiąca jest w śpiączce. Otwiera oczko, ale na razie jest to puste spojrzenie. Wiemy, że słyszy nasz głos, ale nie wiemy czy widzi. Lekarze nie są pewni czy kiedykolwiek się obudzi, ale powtarzają też, że mózg dziecka jest bardzo plastyczny i nie da się niczego przewidzieć.

Daria urodziła się w 32 tyg i od pierwszych chwil życia pokazała jaka jest waleczna. Bardzo szybko dorównała rówieśnikom i rozwijała się bardzo dobrze.

Przed wypadkiem była pełna energii i zawsze uśmiechnięta. Kochała swojego kotka Buraska , z którym uwielbiała się bawić. Każdą chwilę spędzała ze swoim starszym bratem, który zawsze się nią opiekował i jest z nią bardzo związany.

Obecnie Daria jest w śpiączce,  po ciężkim urazie głowy i kraniotomii. Przeszła trzecią już operację wymiany drenu i założenia PEG (żywienia dojelitowego), Ma uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego  i tylko bardzo intensywna rehabilitacja może pomóc ją obudzić. Po wyjściu ze szpitala trafi prawdopodobnie do kliniki „Budzik”, ale wybudzenie jej to będzie dopiero początek naszej drogi do odzyskania naszej małej, kochanej córeczki. Nie wiemy jakie deficyty neurologiczne będzie miała po wybudzeniu. Może trzeba będzie nauczyć ją wszystkiego od nowa: mowy, poruszania się.

Daria to prawdziwa Fajterka. Już raz zaskoczyła lekarzy, kiedy okazało się, że porusza rączkami i nóżkami. Chociaż nie wiemy czy są to ruchy świadome, wiemy na pewno że nie jest sparaliżowana. Wierzymy, że żywienie dojelitowe, które ma teraz, pozwoli jej nabrać sił i da jej jeszcze większą wolę życia i walki z tym co ją spotkało.

Po urazach jakich doznała nasza Darunia kluczowy jest pierwszy rok. Wszystko to co uda nam się wypracować, w tym właśnie czasie, da jak szansę na powrót do możliwie jak największej sprawności nie tylko ruchowej ale przede wszystkim umysłowej.

Wiemy że na tym portalu jest dużo potrzebujących dzieci i dużo już otrzymało pomoc. Zwracamy się do wszystkich osób dobrej woli o pomoc. Przed nami długa, kosztowna droga.  Oboje pracujemy, jednak nasze zarobki nie pozwalają nam na sfinansowanie rehabilitacji. Naszym marzeniem jest aby Daria poszła z rówieśnikami do normalnej szkoły i znowu była tą uśmiechniętą i radosną dziewczynką.

Aktualizacje


 • Iza Mirgos - awatar

  Iza Mirgos

  16.12.19
  16.12.19

  Kochani!!! Z wielką radością pragnę Państwa poinformować, iż Daria (nie bez powodu nazywana Fajrerką) została uznana za wybudzoną!!!! Czeka ją dalsza walka o powrót do sprawności zarówno fizycznej jak i psychicznej, ale II rundę w tej walce wygrała: I - przeżyła, II- wzbudziła się ze śpiączki 😊😊😊 Nasza dziewczynka samodzielnie je, mówi, zaczyna powoli chodzić 😁😁😁 Darusia złapie chwilę oddechu przez nadchodzące Święta i zabiera się dalszej, bardzo ciężkiej pracy. Walczymy o lewe oczko, sprawne poruszanie, pamięć, wyraźną mowę. W dalszym ciągu o jej beztroskie dzieciństwo, ale już że świadomością, że najgorsze za nami 😁😁😁 Dziękujemy za wsparcie finansowe, które tak bardzo jest potrzebne Daruni. Dziękujemy też za wiarę w jej siły!!! Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tak wielkie serce, jakie Państwo nam okazaliście. Ogromnie szczęśliwi pragniemy Państwa poinformować, że po 10 bardzo trudnych miesiącach Darulka wybudziła się ze śpiączki.

Komentarze


 • E.H Mróz - awatar

  E.H Mróz

  10.07.19
  10.07.19

 • Ilona - awatar

  Ilona

  21.06.19
  21.06.19

  Dużo zdrówka dla Darii😊 będę pamiętać o niej również w modlitwie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.05.19
  27.05.19

  Walczymy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.05.19
  25.05.19

  Widzę poprawie i serce się raduje ;* Boże miej w opiece tą kruszynkę

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  24.05.19
  24.05.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

62 200 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 947 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Iza Mirgos - awatar

Iza Mirgos

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 947

Sylwia - awatar
Sylwia
50
Gosia i Robert - awatar
Gosia i Robert
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
E.H Mróz - awatar
E.H Mróz
50
Wojciech Zajda - awatar
Wojciech Zajda
50
Iwonka - awatar
Iwonka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
135
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Mateusz - awatar
Mateusz
20
Ilona - awatar
Ilona
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij