Zbiórka Pomóż Darii wrócić do zdrowia - zdjęcie główne

Pomóż Darii wrócić do zdrowia

62 200 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 947 osób
Zbiórka zakończona
 
Iza Mirgos - awatar

Iza Mirgos

Organizator zbiórki

Zbiórkę organizuję w imieniu mojej siostry, mamy małej Darii.

02 marca 2019. Sobota jak każda inna. Rano jeszcze nie podejrzewaliśmy, że będzie to dzień który zmieni nasze życie. Nasza córeczka, jak każdą wolną chwilę spędzała na dworze wraz ze starszym bratem.

 Nic nie wskazywało na to, iż zdarzy się tragedia.  Na naszą pięcioletnią Darię spadły ciężkie drzwi od pomieszczenia gospodarczego. Mój mąż był w takim szoku, że jedną ręką je odrzucił . Tylko dzięki jego błyskawicznej reakcji Daria żyje. Cały impet uderzenia poszedł w główkę. Żadnego złamania kończyn, nic, tylko główka. Ratownicy po przyjeździe od razu wiedzieli że sprawa jest poważna i wezwali drugą karetkę. Szybki transport do szpitala  śmigłowcem do Warszawy. Natychmiastowa operacja krwiaka po prawej stronie głowy i nerwowe oczekiwanie. Minuty przerodziły się w godziny. Pierwsza tomografia i słowa lekarzy, które na zawsze zostaną nam w głowie „nie wiem czy Pani córka dożyje następnej tomografii, ma 20% szans na przeżycie”.

To była najgorsza niedziela w naszym życiu. Udało się, żyje, druga tomografia. Diagnoza jeszcze gorsza. Rozległe wewnętrzne obrażenia mózgu, obrzęk móżdżka, złamana czaszka z odszczepami, uszkodzenie lewego oka (nerw okoruchowy). Godziny zmieniały się w dni a dni w tygodnie. Dwa dni przed piątymi urodzinami (22.03.2019) doznała krwawienia do prawego płata czołowego, kolejna operacja założenia otwartego drenu komorowego. Piąte urodziny (24.03 2019) Daria spędziła w szpitalu w śpiączce. Nasze życie zmieniło się nie do poznania. Codzienne życie na OIOMie, kolejne konsultacje lekarskie. Niektóre wlewające nadzieję w nasze serca, inne wręcz odwrotnie.

Nasza córeczka już półtora miesiąca jest w śpiączce. Otwiera oczko, ale na razie jest to puste spojrzenie. Wiemy, że słyszy nasz głos, ale nie wiemy czy widzi. Lekarze nie są pewni czy kiedykolwiek się obudzi, ale powtarzają też, że mózg dziecka jest bardzo plastyczny i nie da się niczego przewidzieć.

Daria urodziła się w 32 tyg i od pierwszych chwil życia pokazała jaka jest waleczna. Bardzo szybko dorównała rówieśnikom i rozwijała się bardzo dobrze.

Przed wypadkiem była pełna energii i zawsze uśmiechnięta. Kochała swojego kotka Buraska , z którym uwielbiała się bawić. Każdą chwilę spędzała ze swoim starszym bratem, który zawsze się nią opiekował i jest z nią bardzo związany.

Obecnie Daria jest w śpiączce,  po ciężkim urazie głowy i kraniotomii. Przeszła trzecią już operację wymiany drenu i założenia PEG (żywienia dojelitowego), Ma uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego  i tylko bardzo intensywna rehabilitacja może pomóc ją obudzić. Po wyjściu ze szpitala trafi prawdopodobnie do kliniki „Budzik”, ale wybudzenie jej to będzie dopiero początek naszej drogi do odzyskania naszej małej, kochanej córeczki. Nie wiemy jakie deficyty neurologiczne będzie miała po wybudzeniu. Może trzeba będzie nauczyć ją wszystkiego od nowa: mowy, poruszania się.

Daria to prawdziwa Fajterka. Już raz zaskoczyła lekarzy, kiedy okazało się, że porusza rączkami i nóżkami. Chociaż nie wiemy czy są to ruchy świadome, wiemy na pewno że nie jest sparaliżowana. Wierzymy, że żywienie dojelitowe, które ma teraz, pozwoli jej nabrać sił i da jej jeszcze większą wolę życia i walki z tym co ją spotkało.

Po urazach jakich doznała nasza Darunia kluczowy jest pierwszy rok. Wszystko to co uda nam się wypracować, w tym właśnie czasie, da jak szansę na powrót do możliwie jak największej sprawności nie tylko ruchowej ale przede wszystkim umysłowej.

Wiemy że na tym portalu jest dużo potrzebujących dzieci i dużo już otrzymało pomoc. Zwracamy się do wszystkich osób dobrej woli o pomoc. Przed nami długa, kosztowna droga.  Oboje pracujemy, jednak nasze zarobki nie pozwalają nam na sfinansowanie rehabilitacji. Naszym marzeniem jest aby Daria poszła z rówieśnikami do normalnej szkoły i znowu była tą uśmiechniętą i radosną dziewczynką.

Aktualności


 • Iza Mirgos - awatar

  Iza Mirgos

  28.07.19
  28.07.19

  Kochani!!! Darusia codziennie bardzo dzielnie ćwiczy i co jakiś czas pojawiają się maleńkie sukcesy. Cały czas walczymy o wybudzenie Darii ze śpiączki i odzyskanie sprawności w jak największym stopniu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy grosz wpłacony dla Darii. Za każde udostępnienie naszej zbiórki, a przede wszystkim za wiarę w naszą małą dziewczynkę. Kwota, którą nas Państwo wsparliście, pozwala nam na zakup niezbędnych sprzętów takich jak np. ortezy czy inne środki do pielęgnacji już teraz. Jednak przede wszystkim pozwoli na dalszą intensywną rehabilitację zaraz po wyjściu z kliniki Budzik. Da nam czas na zebranie środków na długie leczenie, którego Darunia z pewnością będzie wymagać. Bardzo dziękujemy w imieniu swoim i Darii. Wierzymy, że za jakiś czas Daria będzie mogła sama Państwu podziękować, chociaż z pewnością jeszcze nie nastąpi to szybko.

Komentarze


 • E.H Mróz - awatar

  E.H Mróz

  10.07.19
  10.07.19

 • Ilona - awatar

  Ilona

  21.06.19
  21.06.19

  Dużo zdrówka dla Darii😊 będę pamiętać o niej również w modlitwie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.05.19
  27.05.19

  Walczymy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.05.19
  25.05.19

  Widzę poprawie i serce się raduje ;* Boże miej w opiece tą kruszynkę

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  24.05.19
  24.05.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

62 200 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 947 osób
Zbiórka zakończona
 
Iza Mirgos - awatar

Iza Mirgos

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 947

Sylwia - awatar
Sylwia
50
Gosia i Robert - awatar
Gosia i Robert
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
E.H Mróz - awatar
E.H Mróz
50
Wojciech Zajda - awatar
Wojciech Zajda
50
Iwonka - awatar
Iwonka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
135
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Mateusz - awatar
Mateusz
20
Ilona - awatar
Ilona
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij