Zbiórka Fundacja Mali Wojownicy - zdjęcie główne

Fundacja Mali Wojownicy

2 685 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Wesołowska - awatar

Sylwia Wesołowska

Organizator zbiórki

Fundacja Mali Wojownicy powstała we wrześniu 2017 roku z inicjatywy Sylwii Wesołowskiej - mamy wcześniaczki z 25 tc. Po wielu rozmowach wśród rodziców wcześniaków stwierdziła, że potrzebna jest w Białymstoku organizacja, która wesprze rodziny od momentu przedwczesnego porodu poprzez walkę w szpitalu, wyjście do domu i codzienne funkcjonowanie.

W tej chwili działania skupiają się głównie wokół:

1) wsparcia rodziców na oddziale

Co to znaczy mieć dziecko na intensywnej terapii, patologi noworodka czy wcześniakach tak naprawdę wie tylko ktoś kto to przeżył. Odwiedzając białostockie oddziały chcemy udzielać wsparcia rodzicom, którzy są na początku swojej drogi. Sami przeżyliśmy to samo... rozumiemy... zachęcamy do walki i nie poddawania się. Chcemy dostarczać wiedzę na temat "Co dalej? Co po szpitalu?"

Utrzymując również kontakt poprzez media społecznościowe jesteśmy w stanie "być" na co dzień z rodzicami nie tylko z Białegostoku, ale i w całej Polsce.


2) wsparcie rodziców, którzy zabierają swoje dziecko do domu

Czasami wystarczy informacja do jakiego specjalisty najlepiej się udać, gdzie są najmniejsze kolejki. Kiedy indziej potrzeba wagi, monitora oddechu czy innego sprzętu na, który po porostu rodziny nie stać lub jest pilnie potrzebny. Inny razem strach przed tym, że w razie czego nie będę umaił pomóc swemu dziecku jest paraliżujący.

Temu wszystkiemu i wielu innym problemom próbujemy zaradzić. Poprzez kontakt indywidualny, media społecznościowe czy stronę internetową dostarczamy wiedzę na temat specjalistów, terapiach, świadczeniach. Uruchomiliśmy "Wypożyczalnię sprzętu", którą sukcesywnie mamy zamiar powiększać. Chcemy na bieżąco uczyć rodziców pierwszej pomocy - zwłaszcza RKO i zakrztuszeń. 

3) spotkania rodzin

Czasami po prostu trzeba porozmawiać z kimś kto nas rozumie. Nie siedzieć i płakać jak to nam jest źle... tylko się wesprzeć wzajemnie. Umożliwiają to spotkania rodzin, które staramy się organizować regularnie. To okazja aby dzieci się pobawiły, a rodzice spotkali i porozmawiali. Wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze.

4) szkolenia nie tylko dla rodziców

Nie tylko rodzice wcześniaków potrzebują wiedzy jak się nimi zajmować, jak reagować  na to co się dzieje. Bieżąca wiedza jest potrzebna całemu otoczeniu Małych Wojowników. Dlatego organizujemy szkolenia i spotkania ze specjalistami, na które zapraszamy również personel medyczny, studentów, lekarzy rodzinnych, położne środowiskowe, nauczycieli, wychowawców i wszystkich zainteresowanych, którzy mają realny wpływ na rozwój naszych dzieci.

5) świadomość dla wszystkich

Wcześniak to nie jest malutkie dziecko, trochę wcześniej się urodziło i musi "poleżeć w inkubatorze". Inkubator nigdy nie była, nie jest i nie będzie brzuchem mamy. Chcemy aby społeczeństwo wiedziało kim są wcześniaki, jak się rozwijają i jak je wesprzeć. Ponieważ już co 10 dziecko rodzi się jako wcześniaka chcemy aby przyszłe rodziny, w których się pojawią nie były pozostawione same sobie. Chcielibyśmy aby otoczenie, w którym rodzi się wcześniak potrafiło wesprzeć całą rodzinę.

Dlatego przygotowujemy materiały, akcje społeczne, występujemy w mediach, organizujemy spotkania otwarte dla wszystkich... niech temat wcześniactwa przestanie być tematem tabu.

6) wsparcie materialne

Najtrudniejsze, bo dotyczy tych z naszych Wojowników, którzy mieli trochę niej szczęścia. Niektórzy z nich potrzebują wielu godzin rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu, konsultacji z wieloma specjalistami, leków. To właśnie dla naszych podopiecznych organizujemy licytacje, zbiórki publiczne do puszek, kiermasze, koncerty, turnieje i wiele innych form. To o ich sprawność i życie walczymy.

7) wsparcie oddziałów "wcześniaków"

Personel oddziałów gdzie przebywają wcześniaki stara się zapewnić im wszystko co jest niezbędne do funkcjonowania. Opieka i sprzęt specjalistyczny to jedno... czasami brakuje jednak drobnostek. Staramy się na bieżąco i w miarę naszych możliwości zaopatrywać "nasze" oddziały w ubranka w rozmiarach 44 - 50 oraz inne akcesoria (pieluszki, emolienty, kocyki, gniazdka, itp.). Pośredniczymy w przekazywaniu darów od dobrych ludzi, często rodziców starszych wcześniaków.

8) wsparcie w opiece, edukacji, terapiach i rehabilitacji

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych rodzin uruchomiliśmy przedszkole, w którym realizowane jest wczesne wspomaganie rozwoju i kształcenie specjalne. Zrobiliśmy to bez wsparcia projektowego - jedynie ze środków ze zbiórek publicznych i darowizn. Zaczynamy też prowadzenie żłobka, w tym samym miejscu.

Od kilku miesięcy 40 dzieci może też uczestniczyć w darmowych rehabilitacjach i terapiach dzięki projektowi ze środków PEFRON.

To tylko główne kierunki naszych działań... rzeczy, które robimy na codzień jest dużo więcej. Teraz pomagamy nie tylko wcześniakom ale też dzieciom z powikłaniami okołoporodowymi, zaburzeniami... dla rodzin dzieci niepełnosprawnych.


Na to wszystko potzrebujemy środków, których nie zawsze starcza... zarówno na bieżące działąnie jak i na pomoc naszym bezpośrednim podopieczny. Dlatego prosimy Was o wsparcie. Zabrane fundusze przeznaczymy na naszą działalnośc statutową - głównie na działani opisane powyżej. Dzięki Waszemu wsparciu będzie nam łatwej pomagać

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.01.20
  28.01.20

  Dla Natalki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.01.20
  17.01.20

  Wszystkiego Najlepszego Dzielna Wojowniczko! :*

  • Sylwia Wesołowska - awatar

   Sylwia Wesołowska - Organizator zbiórki

   17.01.20
   17.01.20

   Dziękujemy 💜

 • Karolina Zielińska-Maliszewska - awatar

  Karolina Zielińska-Maliszewska

  30.12.19
  30.12.19

  100 lat Maniu od Nastki!

  • Sylwia Wesołowska - awatar

   Sylwia Wesołowska - Organizator zbiórki

   30.12.19
   30.12.19

   😙😙😙

2 685 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Wesołowska - awatar

Sylwia Wesołowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 27

Marta M. - awatar
Marta M.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ilona - awatar
Ilona
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agnieszka S. - awatar
Agnieszka S.
50
Aneta Wnorowska - awatar
Aneta Wnorowska
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marta Bogacka - awatar
Marta Bogacka
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij