Zbiórka Pogorzelcy z Małego Głęboczka - miniaturka zdjęcia

Pogorzelcy z Małego Głęboczka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pogorzelcy z Małego Głęboczka - zdjęcie główne

Pogorzelcy z Małego Głęboczka

88 812 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciło 800 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Magajewska - Karczewska - awatar

Joanna Magajewska - Karczewska

Organizator zbiórki

W małej wiosce położonej na malowniczym Pojezierzu Brodnickim w upalny dzień zajęła się stodoła. Historia jak wiele innych...

 Walka z ogniem zaczęła się po godzinie 15.00 14 sierpnia 2020 roku. Upał i susza nie pomagały w nierównym boju wielu zastępów strażaków z okolicznych wiosek i miast. Z gospodarstwa rolnego Państwa Czaplińskich pozostał na całe szczęście prawie nietknięty dom mieszkalny. Stopiły się  rynny, elewacja budynku wymaga naprawy. Na szczęście...

To jedyna dobra informacja. 

Spłonęło wszystko inne: stodoła, obora, chlew, w ogniu i dymie zginęło kilkadziesiąt sztuk bydła oraz trzody. Zwierzęta ratowali gospodarze i sąsiedzi wraz z zastępami strażaków wyganiając je w pole. Z tego, co udało się uratować i zebrać z okolicznych pól część zwierząt ma poważne poparzenia, część się zaczadziła i zdechła, część obecnie walczy o życie... Straty są ogromne.

Kolejny tragiczny rozdział tej historii: Państwo Czaplińscy właśnie zakończyli żniwa. Całe zbiory zboża umieścili w budynkach gospodarczych. Wszystko spłonęło. Podobnie słoma. Oni stracili wszystkie plony tego roku, a zwierzęta pożywienie i dach nad głową.

Wszystkie maszyny rolnicze, łopaty, wiadra, osprzęt niezbędny do hodowli zwierząt - wszystko spłonęło.

Straty na chwilę obecną są nie do oszacowania. 

Lokalna społeczność włącza się i pracą rąk własnych pomaga uprzątnąć pogorzelisko. Lokalni rolnicy dzielą się plonami. To jednak kropla w morzu potrzeb. 

Na chwilę obecną zwierzęta nie mają dachu nad głową. Z budynków pozostały ruiny, ze stodoły jedynie klepisko. Trzeba od początku zbudować stodołę, oborę i dać zwierzętom dach nad głową. Pomoc lokalnych rolników wystarczy na chwilę. Gospodarze muszą zapewnić im pożywienie na cały rok. 

Proszę o pomoc i wsparcie. Bez zaangażowania szerszej grupy społecznej rodzina Czaplińskich straci resztę dorobku życia, którym są ocalałe z ognia zwierzęta, a zwierzęta nie będą mieć co jeść i gdzie przeżyć zimę.

Jestem częścią tej lokalnej małej ojczyzny. Z zawodu jestem psychologiem. Nie potrafię przejść obojętnie obok krzywdy ludzkiej i zwierząt. Ogromnie proszę Was o drobne wsparcie. Każda kwota jest na wagę złota.

Zebrane środki zostaną wykorzystane na odbudowę domu dla zwierząt - stodoły i obory oraz na zaopatrzenie gospodarstwa w pożywienie dla zwierząt na zimę. Rodzina wyraziła zgodę na zamieszczenie zdjęć spalonego dobytku.

Zbiórka jest zorganizowana w bliskiej współpracy z Urzędem Gminy w Brzoziu pod auspicjami Pani Wójt Danuty Kędziorskiej - Cieszyńskiej.

Joanna Magajewska - Karczewska

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Joanna Magajewska - Karczewska - awatar

  Joanna Magajewska - Karczewska

  23.08.2020
  23.08.2020

  Się dzieje!!!
  Kochani, dzisiaj dwa, a właściwie trzy wydarzenia, podczas których dzieliliśmy się wsparciem z Rodziną Czaplińskich:
  1. turniej piłki w Zbicznie
  2. zbiórka Wolontariuszy z Gminy Brzozie podczas koncertu Carmen w Nowym Mieście Lub.
  3. zbiórka Księdza Proboszcza w Brzoziu!!!
  Miałam przyjemność być wśród cudnych Wolontariuszy na koncercie. Dziękuję Wam za swój czas i energię!!!
  Uzbieraliśmy podczas koncertu 608 PLN. Wpłata poszła na konto zbiórki :)

  Przypominam, że to nie koniec. W najbliższą środę odbędzie się kiermasz ciast w Kurzętniku pod murami przedszkola Kogucik. Mamy dzieci upieką pyszne ciasta. Dochód z ciast trafi na konto zbiórki. Serdecznie zapraszam w ich imieniu na pyszne wypieki :)

  Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy z dobrego serca włączają się w pomoc... Jesteście kochani!!!
  I obiecujemy, to nie koniec :)
  Serdeczności Wam życzę!!!

  Zdjęcie aktualizacji 54 292

Komentarze


 • Gminny Zespół Oświatowo Wychowawczy - awatar

  Gminny Zespół Oświatowo Wychowawczy

  27.08.2020
  27.08.2020

  Gminny Zespół Oświatowo Wychowawczy w Kurzętniku

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.08.2020
  18.08.2020

  Z całego serca wspieram rodzinę Czaplińskich i życzę szybkiego odbudowania gospodarstwa i samych pogodnych dni .

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.08.2020
  17.08.2020

  Szczerze współczuję, żal zwierząt i dobytku całego życia. Pamiętam te strony i tę rodzinę choć minęło już tyle lat....

  • Joanna Magajewska - Karczewska - awatar

   Joanna Magajewska - Karczewska - Organizator zbiórki

   18.08.2020
   18.08.2020

   Dziękujemy za słowa otuchy... Widok strat jest powalający... Dziękujemy za każde kilka złotych. Kropla skałę drąży!!!

 • Bozena - awatar

  Bozena

  17.08.2020
  17.08.2020

  Śląsk pozdrawia! Bożena Przeliorz

  • Joanna Magajewska - Karczewska - awatar

   Joanna Magajewska - Karczewska - Organizator zbiórki

   17.08.2020
   17.08.2020

   Pojezierze Brodnickie śle moc wdzięczności za dobre słowa otuchy i za wsparcie!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.08.2020
  17.08.2020

  Trzymajcie się jesteśmy z wami Renia O.

  • Joanna Magajewska - Karczewska - awatar

   Joanna Magajewska - Karczewska - Organizator zbiórki

   17.08.2020
   17.08.2020

   Dziękujemy z całego serca!!! Niech się czyni dobro, a wtedy będzie nadzieja!! Najlepszości!!

88 812 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciło 800 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Magajewska - Karczewska - awatar

Joanna Magajewska - Karczewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 800

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monika Miłosz Skarżyński - awatar
Monika Miłosz Skarżyński
50
TomDzi - awatar
TomDzi
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Jacek - awatar
Jacek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zawody wędkarskie o puchar sklepu Wędkarski ABC - awatar
Zawody wędkarskie o puchar sklepu Wędkarski ABC
850

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij