Zbiórka Mały Wojtek kontra Histiocytoza - miniaturka zdjęcia

Mały Wojtek kontra Histiocytoza Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Mały Wojtek kontra Histiocytoza - zdjęcie główne

Mały Wojtek kontra Histiocytoza

55 315 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 087 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

U Wojtka problemy ze zdrowiem pojawiły się praktycznie zaraz po urodzeniu, na skórze zaczęły pojawiać się zmiany, początkowo podejrzewano alergie z biegiem czasu wysypka się nasilała, potrzebna była konsultacja onkologiczna, pobrano wycinek skóry, badania wykazały, że to histocytoza-rzadka choroba układu krwiotwórczego. Zmiany na skórze wciąż się powiększały, pojawiły się stany zapalne w okolicach oczu i uszu, a nawet w jamie ustnej przez co nasz mały Bohater nie chciał jeść ani pić. Był bardzo osłabiony, odwodniony, konieczne było przetaczanie krwi ze względu na bardzo słabe wyniki badań.

Nasz Bohater ma za sobą wiele cykli chemioterapii, która w lutym 2019 roku przyniosła pozytywny efekt i zmiany ustąpiły.

Niestety w lipcu 2019 choroba powróciła ze zdwojoną mocą, pojawiły się nowe zmiany nowotworowe na przysadce mózgowej, co skutkowało moczówką, oraz nacieki na czaszce. Leczenie trzeba było zacząć od nowa, kolejne chemioterapie i długie pobyty w szpitalu…

Na szczęście po kilku miesiącach leczenia jest postęp, zmiany zniknęły i Wojtek mógł przejść na chemioterapię podtrzymującą, którą przez dwa lata będzie przyjmował w tabletkach.

Jednak do pełni szczęścia jeszcze długa droga, naszego Wojownika czekają częste kontrole morfologiczne i co kilka tygodni badania obrazowe.

Nadal potrzebne jest wsparcie, Wojtka czeka długa rehabilitacja, konieczne będzie przyjmowanie leków wzmacniających odporność i odpowiednie odżywianie.Chłopiec również cały czas walczy z moczówką, co wiąże się z koniecznością częstych zakupów środków do higieny codziennej


Zachęcamy do wspierania tego dzielnego Wojownika na, miejmy nadzieję, ostatniej prostej do odzyskania zdrowia!

Fundacja Cancer Fighters

Naszym celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą nowotworową i udowodnienie im, że choroba to nie wyrok tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły!

Organizujemy wydarzenia specjalne dla małych Wojowników na oddziałach onkologicznych , współpracujemy z osobami, które swoją determinacją i ciężką pracą dążą do osiągnięcia wymarzonych celów. Motywujemy dzieci do dalszej walki i robimy wszystko by choć na chwilę mogły zapomnieć o chorobie.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • cancer FIGHTERS - awatar

  cancer FIGHTERS

  13.08.2019
  13.08.2019

  Wojtek 14 lutego przyjął ostatnią dawkę chemioterapii, wszystko wskazywało na to, że będzie już dobrze i od września z innymi dziećmi będzie mógł chodzić do żłobka.
  Niestety stan zdrowia chłopca pogorszył się. W uchu pojawił się naciek, stan zapalny jamy ustnej oraz moczówka. Są to objawy charakterystyczne dla Histiocytozy, co było jednoznaczne z tym, że choroba nie odpuściła. Wojtek gasł w oczach, nie jadł, wszystko go drażniło, a zmiany skórne nabierały na sile. Po obcięciu włosów zmiany były widoczne na całej głowie i były takie same jak na początku choroby.
  Naszemu Bohaterowi pobrano do badań 3 wycinki skóry z głowy, jest już po punkcji szpiku ze względu na złe wyniki badań krwi, miał zrobione RTG klatki piersiowej. Wznowiono również leczenie chemioterapią. Rodzice chłopca otrzymali wynik badania rezonansem, który niestety nie jest dobry, pojawiły się nacieki na kościach skroniowych i została zajęta przysadka mózgowa i centralny układ nerwowy.

  Zdjęcie aktualizacji 35 683

Komentarze


 • Ewa Jasińska Niegłos - awatar

  Ewa Jasińska Niegłos

  30.06.2022
  30.06.2022

  Wpłata za namiot

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.04.2022
  30.04.2022

  5 ZŁOTYCH O TYLE BŁAGAM NA KOLANACH NA CHLEB. DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

 • Ewa Tyszka - awatar

  Ewa Tyszka

  24.04.2022
  24.04.2022

  Marchewka trzymam kciuki

 • Bosman Bosman Breloczek nr 8 - awatar

  Bosman Bosman Breloczek nr 8

  09.03.2022
  09.03.2022

  ♥️

 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  02.03.2022
  02.03.2022

  Breloczek numer 3 dla Małego Księcia

55 315 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 087 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 087

Wieńczysław Sułek - awatar
Wieńczysław Sułek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ilona Maciejewska - awatar
Ilona Maciejewska
20
Anna Kulczyńska - awatar
Anna Kulczyńska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Galeria Szpargałek - Ewa - awatar
Galeria Szpargałek - Ewa
25
Ewa Bugaj - awatar
Ewa Bugaj
60
Małgorzata Świerszcz - awatar
Małgorzata Świerszcz
50
Anna Kąkol - awatar
Anna Kąkol
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij