Zbiórka Mały Wojtek kontra Histiocytoza - miniaturka zdjęcia

Mały Wojtek kontra Histiocytoza

Zbiórka Mały Wojtek kontra Histiocytoza - zdjęcie główne

Mały Wojtek kontra Histiocytoza

27 529 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 332 osoby
Wpłać teraz
 

U Wojtka problemy ze zdrowiem pojawiły się praktycznie zaraz po urodzeniu, na skórze zaczęły pojawiać się zmiany, początkowo podejrzewano alergie z biegiem czasu wysypka się nasilała, potrzebna była konsultacja onkologiczna, pobrano wycinek skóry, badania wykazały, że to histocytoza-rzadka choroba układu krwiotwórczego. Zmiany na skórze wciąż się powiększały, pojawiły się stany zapalne w okolicach oczu i uszu, a nawet w jamie ustnej przez co nasz mały Bohater nie chciał jeść ani pić. Był bardzo osłabiony, odwodniony, konieczne było przetaczanie krwi ze względu na bardzo słabe wyniki badań.

Nasz Bohater ma za sobą wiele cykli chemioterapii, która w lutym 2019 roku przyniosła pozytywny efekt i zmiany ustąpiły.

Niestety w lipcu 2019 choroba powróciła ze zdwojoną mocą, pojawiły się nowe zmiany nowotworowe na przysadce mózgowej, co skutkowało moczówką, oraz nacieki na czaszce. Leczenie trzeba było zacząć od nowa, kolejne chemioterapie i długie pobyty w szpitalu…

Na szczęście po kilku miesiącach leczenia jest postęp, zmiany zniknęły i Wojtek mógł przejść na chemioterapię podtrzymującą, którą przez dwa lata będzie przyjmował w tabletkach.

Jednak do pełni szczęścia jeszcze długa droga, naszego Wojownika czekają częste kontrole morfologiczne i co kilka tygodni badania obrazowe.

Nadal potrzebne jest wsparcie, Wojtka czeka długa rehabilitacja, konieczne będzie przyjmowanie leków wzmacniających odporność i odpowiednie odżywianie.Chłopiec również cały czas walczy z moczówką, co wiąże się z koniecznością częstych zakupów środków do higieny codziennej


Zachęcamy do wspierania tego dzielnego Wojownika na, miejmy nadzieję, ostatniej prostej do odzyskania zdrowia! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • cancer FIGHTERS - awatar

  cancer FIGHTERS

  13.08.19
  13.08.19

  Wojtek 14 lutego przyjął ostatnią dawkę chemioterapii, wszystko wskazywało na to, że będzie już dobrze i od września z innymi dziećmi będzie mógł chodzić do żłobka. Niestety stan zdrowia chłopca pogorszył się. W uchu pojawił się naciek, stan zapalny jamy ustnej oraz moczówka. Są to objawy charakterystyczne dla Histiocytozy, co było jednoznaczne z tym, że choroba nie odpuściła. Wojtek gasł w oczach, nie jadł, wszystko go drażniło, a zmiany skórne nabierały na sile. Po obcięciu włosów zmiany były widoczne na całej głowie i były takie same jak na początku choroby. Naszemu Bohaterowi pobrano do badań 3 wycinki skóry z głowy, jest już po punkcji szpiku ze względu na złe wyniki badań krwi, miał zrobione RTG klatki piersiowej. Wznowiono również leczenie chemioterapią. Rodzice chłopca otrzymali wynik badania rezonansem, który niestety nie jest dobry, pojawiły się nacieki na kościach skroniowych i została zajęta przysadka mózgowa i centralny układ nerwowy.

  Zdjęcie aktualizacji 35 683

Komentarze


 • Tomasz Polus - awatar

  Tomasz Polus

  26.08.20
  26.08.20

  Licytacja Lalki od Laura Pstrong

 • Ciocia Magda - awatar

  Ciocia Magda

  01.02.20
  01.02.20

  Na Nutelle

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.10.19
  18.10.19

  Zdrowia i sił!

 • Michał Solecki - awatar

  Michał Solecki

  15.10.19
  15.10.19

  Życzę dużo zdrowia i siły, dasz radę maluchu!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.09.19
  18.09.19

  Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin

27 529 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 332 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 332

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anna Korzeniewska - awatar
Anna Korzeniewska
50
Tomasz Polus - awatar
Tomasz Polus
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maciej Gr - awatar
Maciej Gr
1 200
Krzysztof Dzięsław - awatar
Krzysztof Dzięsław
1 000
Nitka Łukasz - awatar
Nitka Łukasz
850
Laura Pstrong - awatar
Laura Pstrong
20
za kubeczki - awatar
za kubeczki
55
Ania - awatar
Ania
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij