Zbiórka Mały Wojtek kontra Histiocytoza - miniaturka zdjęcia

Mały Wojtek kontra Histiocytoza Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Mały Wojtek kontra Histiocytoza - zdjęcie główne

Mały Wojtek kontra Histiocytoza

55 780 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 090 osób

U Wojtka problemy ze zdrowiem pojawiły się praktycznie zaraz po urodzeniu, na skórze zaczęły pojawiać się zmiany, początkowo podejrzewano alergie z biegiem czasu wysypka się nasilała, potrzebna była konsultacja onkologiczna, pobrano wycinek skóry, badania wykazały, że to histocytoza-rzadka choroba układu krwiotwórczego. Zmiany na skórze wciąż się powiększały, pojawiły się stany zapalne w okolicach oczu i uszu, a nawet w jamie ustnej przez co nasz mały Bohater nie chciał jeść ani pić. Był bardzo osłabiony, odwodniony, konieczne było przetaczanie krwi ze względu na bardzo słabe wyniki badań.

Nasz Bohater ma za sobą wiele cykli chemioterapii, która w lutym 2019 roku przyniosła pozytywny efekt i zmiany ustąpiły.

Niestety w lipcu 2019 choroba powróciła ze zdwojoną mocą, pojawiły się nowe zmiany nowotworowe na przysadce mózgowej, co skutkowało moczówką, oraz nacieki na czaszce. Leczenie trzeba było zacząć od nowa, kolejne chemioterapie i długie pobyty w szpitalu…

Na szczęście po kilku miesiącach leczenia jest postęp, zmiany zniknęły i Wojtek mógł przejść na chemioterapię podtrzymującą, którą przez dwa lata będzie przyjmował w tabletkach.

Jednak do pełni szczęścia jeszcze długa droga, naszego Wojownika czekają częste kontrole morfologiczne i co kilka tygodni badania obrazowe.

Nadal potrzebne jest wsparcie, Wojtka czeka długa rehabilitacja, konieczne będzie przyjmowanie leków wzmacniających odporność i odpowiednie odżywianie.Chłopiec również cały czas walczy z moczówką, co wiąże się z koniecznością częstych zakupów środków do higieny codziennej


Zachęcamy do wspierania tego dzielnego Wojownika na, miejmy nadzieję, ostatniej prostej do odzyskania zdrowia!

Fundacja Cancer Fighters

Naszym celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą nowotworową i udowodnienie im, że choroba to nie wyrok tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły!

Organizujemy wydarzenia specjalne dla małych Wojowników na oddziałach onkologicznych , współpracujemy z osobami, które swoją determinacją i ciężką pracą dążą do osiągnięcia wymarzonych celów. Motywujemy dzieci do dalszej walki i robimy wszystko by choć na chwilę mogły zapomnieć o chorobie.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • cancer FIGHTERS - awatar

  cancer FIGHTERS

  13.08.2019
  13.08.2019

  Wojtek 14 lutego przyjął ostatnią dawkę chemioterapii, wszystko wskazywało na to, że będzie już dobrze i od września z innymi dziećmi będzie mógł chodzić do żłobka.
  Niestety stan zdrowia chłopca pogorszył się. W uchu pojawił się naciek, stan zapalny jamy ustnej oraz moczówka. Są to objawy charakterystyczne dla Histiocytozy, co było jednoznaczne z tym, że choroba nie odpuściła. Wojtek gasł w oczach, nie jadł, wszystko go drażniło, a zmiany skórne nabierały na sile. Po obcięciu włosów zmiany były widoczne na całej głowie i były takie same jak na początku choroby.
  Naszemu Bohaterowi pobrano do badań 3 wycinki skóry z głowy, jest już po punkcji szpiku ze względu na złe wyniki badań krwi, miał zrobione RTG klatki piersiowej. Wznowiono również leczenie chemioterapią. Rodzice chłopca otrzymali wynik badania rezonansem, który niestety nie jest dobry, pojawiły się nacieki na kościach skroniowych i została zajęta przysadka mózgowa i centralny układ nerwowy.

  Zdjęcie aktualizacji 35 683

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Ewa Jasińska Niegłos - awatar

  Ewa Jasińska Niegłos

  30.06.2022
  30.06.2022

  Wpłata za namiot

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.04.2022
  30.04.2022

  5 ZŁOTYCH O TYLE BŁAGAM NA KOLANACH NA CHLEB. DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

 • Ewa Tyszka - awatar

  Ewa Tyszka

  24.04.2022
  24.04.2022

  Marchewka trzymam kciuki

 • Bosman Bosman Breloczek nr 8 - awatar

  Bosman Bosman Breloczek nr 8

  09.03.2022
  09.03.2022

  ♥️

 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  02.03.2022
  02.03.2022

  Breloczek numer 3 dla Małego Księcia

55 780 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 090 osób

Wpłaty: 1 090

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
435
Weronika - awatar
Weronika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Wieńczysław Sułek - awatar
Wieńczysław Sułek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ilona Maciejewska - awatar
Ilona Maciejewska
20
Anna Kulczyńska - awatar
Anna Kulczyńska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Galeria Szpargałek - Ewa - awatar
Galeria Szpargałek - Ewa
25
Ewa Bugaj - awatar
Ewa Bugaj
60

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij