Karolina Puchniewska - awatar

Karolina Puchniewska

Organizator zbiórki

Zaraz zostanę mamą Frania, zaraz - za niecały miesiąc. Nie szybciej. Tak wyprosiliśmy, bo Franio obiecał się nie spieszyć i zaczekać na tatę. Jestem też żoną. Teraz to przede wszystkim dla mnie najważniejsze. Jestem żoną wspaniałego człowieka, którego podziwiam każdego dnia, jego upór, zawziętość a przy tym wszystkim nie znikający z twarzy uśmiech pozwolił nam przetrwać te najcięższe dla nas chwile.

Miesiąc temu spadła na nas nieoczekiwana wiadomość, podejrzenie raka jelita grubego. Nieoczekiwana - wręcz niedopuszczalna - mój mąż ma dopiero 36 lat. Żyliśmy w przeświadczeniu, że nie mogło nas spotkać coś tak strasznego. W takim momencie? Profilaktyczne badania wykrywające raka jelita grubego zalecane są dopiero po 50 roku życia. I jak mogliśmy się od tego uchronić? Niestety zaawansowany stan choroby nie dawał nam czasu na tkliwe roszczenia i pytania "dlaczego?". W tym momencie już jesteśmy po operacji. Wycieli tego drania. Jestem przy mężu każdego dnia pobytu w szpitalu - to dopiero 5 dzień ale oboje wiemy, że to jeszcze nie koniec. Czeka nas chemioterapia i mnóstwo badań zapobiegających powstania przerzutów i monitorujących postępy w powrocie do zdrowia. 

Mąż najbardziej się martwi o to by zdążyć wrócić do domu nim Franek pojawi się na świecie. Niestety to nie jedyne nasze zmartwienie. Przyjście na świat nowego członka rodziny i długotrwałe kosztowne leczenie.. Mimo wspaniałego wsparcia ze strony rodziny, w każdym aspekcie tej walki i drogi, którą musimy pokonać nie jesteśmy w stanie pogodzić ze sobą wszystkich wydatków. Stąd pomysł na pomagam.pl. Niestety wysokość naszych rat kredytowych, do których dojdą zaraz koszty leczenia i utrzymanie 3-osobowej rodziny znacznie przewyższają nasze przychody ze świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego. Na domiar złego jeszcze żadnych nie otrzymaliśmy, najpierw musi się zakończyć postępowanie wyjaśniające ze strony ZUS-u. To kwestia czasu, wreszcie wszystkie potrzebne dokumenty już dawno złożyliśmy. Ale czas też jest ważny, bo coraz szybciej płynie a my coraz bardziej nadwyrężamy wszystkie pomocne ręce, dlatego postanowiliśmy założyć zbiórkę, żeby przetrwać ten czas, żeby nie utonąć w długach, żeby nie stracić domu, żeby móc sprostać walce z rakiem i dalszym wyzwaniom w roli żony i męża a zaraz mamy i taty.

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Karolina Puchniewska - awatar

  Karolina Puchniewska

  06.12.18
  06.12.18

  Jesteśmy niezmiernie wdzieczni za okazane nam wsparcie i za wszystkie ciepłe słowa. Dzięki waszym udostępnieniom i wszystkim wpłatom jesteśmy coraz bliżej celu naszej zbiórki. Oboje (a nawet troje :-) czujemy się dobrze, samopoczucie z każdym dniem jest coraz lepsze. Jesteśmy już w domu, czekając jeszcze na naszego Frania i nabieramy teraz sił, żeby od następnego tygodnia zacząć leczenie chemioterapią, niestety pobyt w szpitalu będzie nieunikniony. Podczas każdej sesji chemii mąż będzie musiał spędzić 3 dni na oddziale i tak przez pół roku.. Ciężko nam z tą myślą ale zdecydowanie łatwiej pokonywać wszystkie trudności widząc jak wiele osób nam życzy jak najlepiej.

Komentarze

 • Ewelina Przywara - awatar

  Ewelina Przywara

  15.12.18
  15.12.18

  Zdrowia!

 • Imię nazwisko - awatar

  Imię nazwisko

  03.12.18
  03.12.18

  Trzymaj się

 • Marta i Piotr - awatar

  Marta i Piotr

  25.11.18
  25.11.18

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.11.18
  21.11.18

  Dzięki Aldonie :) Wracaj chłopie do zdrowia!!!

 • Aldona - awatar

  Aldona

  21.11.18
  21.11.18

  Norbi dasz rade!!! Jestem z Tobą myślami.

Karolina Puchniewska - awatar

Karolina Puchniewska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 151

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ewelina Przywara - awatar
20
Ewelina Przywara
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Sebastian Klaudia i Mikołaj Puchniewscy - awatar
300
Sebastian Klaudia i Mikołaj Puchniewscy
Katarzyna - awatar
50
Katarzyna
:-) :-) - awatar
50
:-) :-)
Imię nazwisko - awatar
100
Imię nazwisko
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.