Zbiórka Pomoc dla Marysi i jej rodziny! - zdjęcie główne

Pomoc dla Marysi i jej rodziny!

59 013 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 281 osób
Zbiórka zakończona
 
Filip Depa - awatar

Filip Depa

Organizator zbiórki

Koniec planów…

Miała być nauka jazdy na nartach, miał być wspólny wyjazd w góry, ale w piątek 18 listopada 2016 roku wszystkie plany zostały przekreślone jedną, grubą krechą.

Pamiętamy ten dzień, jakby to było wczoraj – przychodnia, USG jamy brzusznej, podejrzenie, skierowanie do szpitala i pytanie Marysi… „A po co jedziemy do szpitala?”

Kolejne dni były wyrwane z życia, łzy, szpital, łzy, masę badań, łzy, bezsensowne pytania: "Dlaczego Marysia?". 

W końcu usłyszeliśmy diagnozę: zwojak zarodkowy współczulny, czyli neuroblastoma - w dwóch słowach nowotwór złośliwy. III stopień w IV - stopniowej skali. Dodatkowo ze względu na silną amplifikację genu N-MYC (najsilniejszy marker złego rokowania), Marysia została zakwalifikowana do grupy wysokiego ryzyka. 

Wszystkie plany, niedokończone sprawy, przyziemne problemy zniknęły, skończyły się. Rozpoczęła się walka. Walka o życie, walka o marzenia, walka o Marysię!


Czas...

Nasze leczenie zostało wpisane do europejskiego programu walki z neuroblastomą SIOPEN, które trwa 12 miesięcy… Wtedy dotarło do nas, że przed nami cały rok leczenia - oczywiście jak wszystko będzie szło zgodnie z planem.

Czas zwolnił, dostosował się do życia szpitalnego, nie ma dni tygodnia, miesiąca, teraz jest chemia, badania, kilka dni oddechu i tak w kółko.

Zmiany...

W naszym życiu pojawiły się zmiany, na które nie mieliśmy wpływu. Zorganizowaliśmy swoje życie pod szpital i leczenie Marysi. Obecnie czekamy na zabieg usunięcia guza, następnie autoprzeszczep komórek macierzystych, radioterapię, a na sam koniec immunoterapię. Za nami już (albo dopiero) trzy miesiące leczenia.

Marysia ma 4 lata, mamę, tatę i młodszą siostrę Irenkę. Tata „zamieszkał” z Marysią w szpitalu, mama z Irenką w domu. Tata musiał ograniczyć czas poświęcony na swoją działalność gospodarczą, pracując w szpitalu od godziny 21-22 do ostatniego klienta, co w znaczny sposób zmniejszyło dochody rodziny. 

Mama Marysi jest obecnie na urlopie macierzyńskim ale tylko do końca kwietnia. W naszych głowach pojawia się pytanie co dalej? Z jednej strony potrzebne są środki na życie, z drugiej strony mama Marysi potrzebna jest zarówno Marysi jak i Irence. Z uwagi na potencjalne infekcje, które Irenka mogłaby przynosić do domu, prawdopodobnie będziemy musieli zorganizować inną niż żłobek opiekę dla Irenki, co również wiąże się z kosztami, których wcześniej nie przewidywaliśmy. To tylko jeden z wielu aspektów naszego życia, które musieliśmy na nowo zorganizować. 

Codziennie musimy mieć siłę na walkę z rakiem Marysi, ale trzeba też zadbać o środki na życie. W tych trudnych chwilach, kiedy „zwykli” rodzice chodzą do pracy, a wieczorami bawią się ze swoimi dziećmi, my musimy jak najwięcej czasu poświęcić Marysi, której codzienność kręci się wokół badań i długotrwałej terapii oraz Irence, która rośnie i rozwija się, w zasadzie nie widząc taty i siostry. 

Wiemy, że wielu z Was wysyła nam dobre myśli i trzyma za nas kciuki. Jeśli dodatkowo chcielibyście nas wspomóc, zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zbiórce. Wsparcie finansowe, które w ten sposób otrzymamy, pozwoli nam na skoncentrowaniu się głównie na leczeniu Marysi i zapewnieniu jej najlepszych dostępnych środków i warunków do walki z chorobą. 

Dzięki Wam będziemy mogli 100% naszego czasu i uwagi poświęcić Marysi i jej młodszej siostrze Irence. Wspierając nas, tak naprawdę darujesz nam czas jaki możemy spędzić z Marysią i Irenką w tym bardzo trudnym momencie.

Dziękujemy!


Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.06.17
  13.06.17

  Buziaki całej rodzince! Wszystko będzie wporzo!

  • Filip Depa - awatar

   Filip Depa - Organizator zbiórki

   22.06.17
   22.06.17

   Z całego serca bardzo dziękujemy!

 • Lucy - awatar

  Lucy

  09.04.17
  09.04.17

  Kasiula walcz dzielnie, jeszcze na weselu Marysi zatańczysz ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.03.17
  26.03.17

  Wracaj do zdrowia Marysiu,trzymamy kciuki.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.03.17
  17.03.17

  Kochani, jesteśmy z Wami. Modlimy się... Człowiek nie wie jaki jest silny, dopóki nie przyjdzie mu dany ciężar nosić. Jesteście silni! Wszystko się ułoży. Wierzymy... Buziaki dla Marysi

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.17
  14.03.17

  Anonimowy Darczyńca

59 013 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 281 osób
Zbiórka zakończona
 
Filip Depa - awatar

Filip Depa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 281

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5 000
Dziuba - awatar
Dziuba
500
KINGA - awatar
KINGA
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Janek - awatar
Janek
500
Joanna - awatar
Joanna
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij