Zbiórka Pomoc dla Marysi i jej rodziny! - zdjęcie główne

Pomoc dla Marysi i jej rodziny!

59 013 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 281 osób
Filip Depa - awatar

Filip Depa

Organizator zbiórki

Koniec planów…

Miała być nauka jazdy na nartach, miał być wspólny wyjazd w góry, ale w piątek 18 listopada 2016 roku wszystkie plany zostały przekreślone jedną, grubą krechą.

Pamiętamy ten dzień, jakby to było wczoraj – przychodnia, USG jamy brzusznej, podejrzenie, skierowanie do szpitala i pytanie Marysi… „A po co jedziemy do szpitala?”

Kolejne dni były wyrwane z życia, łzy, szpital, łzy, masę badań, łzy, bezsensowne pytania: "Dlaczego Marysia?". 

W końcu usłyszeliśmy diagnozę: zwojak zarodkowy współczulny, czyli neuroblastoma - w dwóch słowach nowotwór złośliwy. III stopień w IV - stopniowej skali. Dodatkowo ze względu na silną amplifikację genu N-MYC (najsilniejszy marker złego rokowania), Marysia została zakwalifikowana do grupy wysokiego ryzyka. 

Wszystkie plany, niedokończone sprawy, przyziemne problemy zniknęły, skończyły się. Rozpoczęła się walka. Walka o życie, walka o marzenia, walka o Marysię!


Czas...

Nasze leczenie zostało wpisane do europejskiego programu walki z neuroblastomą SIOPEN, które trwa 12 miesięcy… Wtedy dotarło do nas, że przed nami cały rok leczenia - oczywiście jak wszystko będzie szło zgodnie z planem.

Czas zwolnił, dostosował się do życia szpitalnego, nie ma dni tygodnia, miesiąca, teraz jest chemia, badania, kilka dni oddechu i tak w kółko.

Zmiany...

W naszym życiu pojawiły się zmiany, na które nie mieliśmy wpływu. Zorganizowaliśmy swoje życie pod szpital i leczenie Marysi. Obecnie czekamy na zabieg usunięcia guza, następnie autoprzeszczep komórek macierzystych, radioterapię, a na sam koniec immunoterapię. Za nami już (albo dopiero) trzy miesiące leczenia.

Marysia ma 4 lata, mamę, tatę i młodszą siostrę Irenkę. Tata „zamieszkał” z Marysią w szpitalu, mama z Irenką w domu. Tata musiał ograniczyć czas poświęcony na swoją działalność gospodarczą, pracując w szpitalu od godziny 21-22 do ostatniego klienta, co w znaczny sposób zmniejszyło dochody rodziny. 

Mama Marysi jest obecnie na urlopie macierzyńskim ale tylko do końca kwietnia. W naszych głowach pojawia się pytanie co dalej? Z jednej strony potrzebne są środki na życie, z drugiej strony mama Marysi potrzebna jest zarówno Marysi jak i Irence. Z uwagi na potencjalne infekcje, które Irenka mogłaby przynosić do domu, prawdopodobnie będziemy musieli zorganizować inną niż żłobek opiekę dla Irenki, co również wiąże się z kosztami, których wcześniej nie przewidywaliśmy. To tylko jeden z wielu aspektów naszego życia, które musieliśmy na nowo zorganizować. 

Codziennie musimy mieć siłę na walkę z rakiem Marysi, ale trzeba też zadbać o środki na życie. W tych trudnych chwilach, kiedy „zwykli” rodzice chodzą do pracy, a wieczorami bawią się ze swoimi dziećmi, my musimy jak najwięcej czasu poświęcić Marysi, której codzienność kręci się wokół badań i długotrwałej terapii oraz Irence, która rośnie i rozwija się, w zasadzie nie widząc taty i siostry. 

Wiemy, że wielu z Was wysyła nam dobre myśli i trzyma za nas kciuki. Jeśli dodatkowo chcielibyście nas wspomóc, zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zbiórce. Wsparcie finansowe, które w ten sposób otrzymamy, pozwoli nam na skoncentrowaniu się głównie na leczeniu Marysi i zapewnieniu jej najlepszych dostępnych środków i warunków do walki z chorobą. 

Dzięki Wam będziemy mogli 100% naszego czasu i uwagi poświęcić Marysi i jej młodszej siostrze Irence. Wspierając nas, tak naprawdę darujesz nam czas jaki możemy spędzić z Marysią i Irenką w tym bardzo trudnym momencie.

Dziękujemy!


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.06.2017
  13.06.2017

  Buziaki całej rodzince! Wszystko będzie wporzo!

  • Filip Depa - awatar

   Filip Depa - Organizator zbiórki

   22.06.2017
   22.06.2017

   Z całego serca bardzo dziękujemy!

 • Lucy - awatar

  Lucy

  09.04.2017
  09.04.2017

  Kasiula walcz dzielnie, jeszcze na weselu Marysi zatańczysz ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.03.2017
  26.03.2017

  Wracaj do zdrowia Marysiu,trzymamy kciuki.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.03.2017
  17.03.2017

  Kochani, jesteśmy z Wami. Modlimy się... Człowiek nie wie jaki jest silny, dopóki nie przyjdzie mu dany ciężar nosić. Jesteście silni! Wszystko się ułoży. Wierzymy... Buziaki dla Marysi

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.2017
  14.03.2017

  Anonimowy Darczyńca

59 013 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 281 osób
Filip Depa - awatar

Filip Depa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 281

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5 000
Dziuba - awatar
Dziuba
500
KINGA - awatar
KINGA
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Janek - awatar
Janek
500
Joanna - awatar
Joanna
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij