Zbiórka na paszczę Maniulka

owner

ProFelis

Organizator zbiórki

Zbiórka

Resorpcja... i co dalej?

Przez kilka miesięcy po zdjęciu kamienia z ząbków Mania było dobrze. Niestety tylko przez kilka miesięcy. W marcu nastrój Mania zaczął ulegać pogorszeniu, spojówki różowieć, oczy ropieć... Konieczne były kolejne badania. Wyniki pogrążyły nas w smutku. Okazało się, że Mań cierpi na chorobę wyłącznie kocią zwaną resorpcją. To, w telegraficznym skrócie, rozmiękczanie korzeni i tkanki zębów. Wymaga cyklicznych kontroli, badań krwi i rtg szczęki, usuwania zaatakowanych zębów. Wiemy już, że nie ma na to ani lekarstwa ani sposobu, żeby opóźnić proces choroby. Jednak ponieważ nigdy nie wiadomo, w jakim tempie będzie postępować postanowiłyśmy nie pozbawiać kota wszystkich zębów od razu.

Wybrałyśmy opcję obserwacji i corocznych badań oraz kolejnych ekstrakcji, by systematycznie przyzwyczajać naszego kawalera do braku uzębienia.

Koszt tych zabiegów to ok. 300,00 zł.

Photo

Poschroniskowy Maniek prosi o pieniążek

Za górami, za lasami, za siedmioma przystankami żył sobie kot biały ze srebrzystymi znaczeniami. Żył sobie spokojnie, nikomu nie wadził aż do transportera ktoś go wsadził...


Przyjaciel człowieka po 6 latach dzielenia kanapy trafił do opolskiego schroniska z powodu wyjazdu opiekunów za granicę. 13 września przyjechał do Warszawy, do domu tymczasowego Grupy ProFelis, w którym ma ręce do miziania, spokój i bardzo ograniczone towarzystwo innych kotów. Maniuś jest łagodnym, gruchoczącym jak gołąbek przystojniakiem, który z zainteresowaniem - mimo życiowej zawieruchy - rozgląda się po nowym otoczeniu. Nie wybrzydza przy posiłkach, a że ma leciutką niedowagę (waży 3 kg, a powinien 3,5-4), to nie żałujemy mu pełnych miseczek.

Photo

Pomóż Maniusiowi

W przypadku takich kotów bardzo ważna jest diagnostyka - trafiając z domu do schroniska, gdzie królowały, niepodzielnie szybko "się sypią" w wyniku stresu wywołanego zmianą otoczenia.

"Przeskanowanie" Maniusia wyniosło nas już ponad 200 złotych. Z wyników dowiedziałyśmy się, że trawi go ogólny stan zapalny organizmu. Najprawdopodobniej wywołany przez chore ząbki, ktore trzeba szybciutko wyleczyć.

Bardzo prosimy o pomoc w przywróceniu Maniusiowi komfortu życia i radości z podjadania kocich frykasów, z czym teraz ma ogromny problem.

PhotoPhotoPhotoPhoto

Aktualności

 • ProFelis

  ProFelis

  08.02.17
  08.02.17

  Maniuś czuje się dobrze i wreszcie dokazuje, jak przystało na prawdziwego, dorosłego, zadowolonego kocurka. Jednak czekają go badania kontrolne. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty. Dzięki nim mogłyśmy ulżyć w cierpieniu temu uroczemu stworzeniu!

  Photo

Komentarze

 • Eliza

  09.02.17
  09.02.17

  Powodzenia Maniu <3

 • Marta

  09.09.16
  09.09.16

  Powodzenia kocinko !!!!

owner

ProFelis

Organizator zbiórki

Wpłaty - 27

 • Avatar Eliza
  50
  Eliza
 • Avatar Eliza
  20
  Eliza
 • Avatar ALICJA
  10
  ALICJA
 • Avatar Marta
  50
  Marta
 • Avatar Anna
  30
  Anna
 • Avatar Agnieszka
  50
  Agnieszka
 • Avatar Katarzyna
  10
  Katarzyna
 • Avatar Maja
  30
  Maja
 • Avatar Łukasz
  20
  Łukasz
 • Avatar anna
  5
  anna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę