Pomoc dla serduszka Marcelka

owner

Halicki Michał

Organizator zbiórki

Zbiórka

Photo

Staraliśmy się o dziecko pięć lat

Staraliśmy się o dziecko pięć lat. Dziewiętnastego grudnia zeszłego roku zrobiliśmy test, który wyszedł pozytywnie. Cóż to była za radość!

Pierwsza wizyta wiązała się z ogromnym stresem – czy z naszym maluszkiem wszystko jest ok? To był 5 tydzień, pani doktor zrobiła USG i wszystko było dobrze. Oznajmiła jednak, że nie widać jeszcze serduszka i musimy poczekać dwa tygodnie.

Po dwóch tygodniach kolejna wizyta i kolejny stres – czy tym razem zobaczymy bijące serduszko? Wielka radość - serduszko bije. Kolejne wizyty przebiegają dobrze, dziecko rośnie, rozwija się.

Photo

Marcelek ma jedną z najcięższych wad serca

Na wizycie w 21 tygodniu pan doktor robiąc USG dokładnie oglądał maluszka – „tu ma rączki, a tu nóżki, tu nosek, uszka, nerki, płuca" i… nagle nastała cisza. Po chwili oznajmił, że serduszko nie jest takie, jak być powinno, ale by się upewnić zaprosił nas na wizytę za dwa dni.

Dwa dni minęły, była sobota. Doktor obejrzał dokładnie serduszko, po czym stwierdził krytyczną stenozę aortalną. Postanowił skonsultować się z innym lekarzem, który specjalizuje się w wadach serca u płodów.

Zostaliśmy umówieni na echo serca płodu, podczas którego niestety diagnoza się potwierdziła, a nawet okazała się jeszcze gorsza – Marcelek ma jedną z najcięższych wad serca, czyli krytyczną stenozę aortalną w przebiegu na HLHS (zespół  niedorozwoju lewego serca).

Photo

Każdy kolejny dzień był przepełniony strachem

Przeżyliśmy szok, nasz świat obrócił się o 180 stopni, zastanawialiśmy się - czy to koniec? Zostaliśmy umówieni na wizytę w Warszawie u profesor Dangel i ona też niestety potwierdziła diagnozę. Dostaliśmy propozycję balonikowania zastawki w łonie, ale do zabiegu nie doszło. Każdy kolejny dzień był przepełniony strachem czy ciążę uda się donosić, a także co będzie, jak poród zacznie się u nas w mieście, w którym przecież nie ma specjalistów, by zająć się małym, czy zdarzymy dojechać do Warszawy?

Termin porodu został wyznaczony na 22 sierpień. W 36 tygodniu ciąży pojawiły się skurcze,  trafiliśmy do szpitala u siebie. Przez 3 dni dostawaliśmy leki na podtrzymanie i zatrzymanie skurczy. Marcel na szczęście postanowił posiedzieć jeszcze trochę w brzuszku.

Mijały kolejne wizyty, dziecko się rozwija, rośnie. 12 sierpnia mieliśmy kolejne USG, na którym doktor oznajmił, że mały jeszcze posiedzi w brzuszku. Tej samej nocy o 2 pojawiły się skurcze, więc do Warszawy nie dojechalibyśmy na pewno. Trafiliśmy na porodówkę w szpitalu w naszym mieście, a stamtąd przetransportowali nas do Łodzi.

Photo

Pierwsza operacja Marcelka

13 sierpnia o 17:15 po 15 godzinach porodu na świat przed cesarskie cięcie przyszedł Marcel z wagą 3820 i długością 58 cm. Spędziliśmy 6 dni na oddziale dla noworodków. 19 sierpnia przenieśli nas na kardiologię, tam spędziliśmy kolejne 13 dni.

Planowana operacja na 28 sierpnia nie doszła do skutku z powodu złych wyników. 1 września mieliśmy kolejny termin – lekarze zabrali Marcela o 16:10 na sale operacyjną. Operacja trwała do godziny 22. Były to najgorsze godziny w naszym życiu... O 22:20 pozwolili wejść, zobaczyć małego. Słowa profesora podtrzymały nas na duchu „Serce podjęło pracę".

Nogi nam się ugięły gdy weszliśmy na sale pooperacyjną - widok nie należał do fajnych. Marcelek leżał w śpiączce pod respiratorem. Spędziliśmy tam półtorej tygodnia, wszystko przeplatało się zapalenie płuc.

Z sali pooperacyjnej przenieśli nas na intensywną terapię, gdzie spędziliśmy kolejne półtorej tygodnia – to tu Marcelek zaczął sam oddychać.

18 września trafiliśmy na kardiochirurgię. Po prawie miesiącu, 16 października wreszcie wróciliśmy do domu, gdzie czekamy na kolejną operację.

Photo

Powrót do domu i dalsza walka

Odkąd Marcelek wrócił do domu stał się żywszy, a nawet pedałuje w nocy nóżkami! Jak na swój wiek jest małym bystrzachą – jak mama chce mu dać leki, to udaje, że śpi. 30 listopada czeka nas kolejna kontrola u kardiologa – trzymajcie kciuki za Marcelka!

Marcelek potrzebuje 3 etapów operacji. Obecnie jest po pierwszym z nich. Maluszek wymaga stałej opieki lekarskiej, rehabilitacji, przyjmowania leków, jeżdżenia na kontrolę - pieniądze zebrane w trakcie zbiórki przeznaczymy właśnie na  to wszystko. Jeśli wystarczy nam środków, to kupimy także bardzo potrzebny Marcelkowi pulsoksymetr.

Dziękujemy za każdą wpłatę – dla naszego maluszka liczy się każdy grosz!!

PhotoPhoto

Aktualności

 • Halicki Michał

  4 marca

  04.03.16
  04.03.16

  Wczoraj pani doktor anestezjolog mówiła o planach badania z użyciem kontrastu. Dziś profesor zdecydował że narazie nie widzi takiej potrzeby ufff. Mamy nadzieje że się wszystko samo ustabilizuje i obejdzie się bez interwencji skalpela. Jest jakaś nadzieje że niedługo przejdziemy z popu na kardiochirurgie. Bardzo byśmy chcieli wrócić do domu przed świętami :(

Komentarze

 • Anna

  15.02.16
  15.02.16

  Kochanie będzie dobrze!!!

  • Halicki Michał

   Halicki Michał - Organizator zbiórki

   22.02.16
   22.02.16

   dziękujemy

 • Sławomir

  16.12.15
  16.12.15

  Będzie dobrze :) Trzymajcie się :)

  • Halicki Michał

   Halicki Michał - Organizator zbiórki

   22.02.16
   22.02.16

   Dziękujemy

 • Mateusz

  26.11.15
  26.11.15

  Moc uścisków od całej rodziny i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Marcelkowi

  • Halicki Michał

   Halicki Michał - Organizator zbiórki

   27.11.15
   27.11.15

   Dziękujemy

 • Wasil

  19.11.15
  19.11.15

  powodzenia :*****

  • Halicki Michał

   Halicki Michał - Organizator zbiórki

   27.11.15
   27.11.15

   Dziękujemy

 • Magda

  16.11.15
  16.11.15

  Trzymam za Was kciuki. Życzę dużo zdrowia :)

  • Halicki Michał

   Halicki Michał - Organizator zbiórki

   27.11.15
   27.11.15

   Dziękujemy

owner

Halicki Michał

Organizator zbiórki

Wpłaty - 47

 • Avatar Anna
  500
  Anna
 • Avatar Jarek
  50
  Jarek
 • Avatar Kus
  10
  Kus
 • Avatar Anna
  10
  Anna
 • Avatar Sławomir
  10
  Sławomir
 • Avatar Emilia
  20
  Emilia
 • Avatar Agata
  30
  Agata
 • Avatar Martyna
  50
  Martyna
 • Avatar Mateusz
  50
  Mateusz
 • Avatar Wasil
  100
  Wasil

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróć, aby zobaczyć stronę