Zbiórka na drukarkę 3D

25 zł  z 42 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Alan Kwaśniewski - awatar

Alan Kwaśniewski

Organizator zbiórki

Marcin Ryng urodził się w 1984 roku w Ząbkowicach Śląskich. Należy on do osób, które zostały poszkodowane w wyniku teratogennego działania leku o nazwie Contergan. Marcin Ryng nie ma rąk i nóg i dlatego też zdany jest stale na pomoc innych osób. Jego matce, będącej z nim ciąży, został przepisany lek Contergan, mimo że w Niemczech specyfik ten był już od dawna wycofany z rynku. Polscy lekarze, nie znając języka niemieckiego, zalecili jego matce stosowanie tego leku w celu złagodzenia objawów kolki wątrobowej.

W roku 2003 Marcin zdał egzamin maturalny i rozpoczął studia na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Socjologia. Studiował tam przez okres dwóch semestrów. W związku z tym, że w Polsce nie widział dla siebie żadnych perspektyw, jego marzeniem stały się studia w Niemczech. W roku 2004 przeprowadził się do Bielefeld, gdzie do roku 2005 uczestniczył w kursie językowym w instytucie BIBIS. We wrześniu 2005 rozpoczął studia na Politechnice w Bielefeld. W trakcie studiów rozpoczęła się jego przygoda ze sztuką. Tworzył wówczas dzieła w oparciu o techniki cyfrowe, wizualizację 3D, a pod kierownictwem swoich nauczycieli powstawały jego artystyczne kreacje również na innych materiałach.

W latach 2005-2009 skupił się na pogłębianiu swoich umiejętności związanych z rysunkiem, wówczas także zorganizowane zostały pierwsze wystawy, na których zaprezentował swoje dzieła. Marcin malował motywy biblijne, krajobrazy, magiczne światy, będące wyrazem jego skrywanych fantazji, lęków i tęsknot. Jego prace wystawiane były między innymi w miastach takich jak: Warstein, Soest, Padeborn, Bielefeld, brały one także udział w różnych konkursach. Okazała część jego prac z ostatnich lat znajduje się w prywatnych zbiorach na terenie Niemiec, USA i Australii. Do dzisiaj stworzył ponad 750 obrazów i nakręcił trzy filmy krótkometrażowe.

Aktualnie największym marzeniem Marcina jest pogłębianie swojej pasji projektowania 3D, którą zaczął rozwijać już na studiach. Jeżeli chcecie wspomóc Marcina to będzie on wdzięczny za każdą, nawet najdrobniejszą wpłatę. 


Równoległe do zbiórki odbędzie się również wystawa prac Marcina Rynga, która zostanie zainicjowana spotkaniem z Marcinem w dniu 24 kwietnia o godzinie 19:00 w Restauracji Secado, w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 66. Będziecie mogli się wtedy spotkać i poznać Marcina. Możecie zobaczyć na profilu film,  z zaproszeniem na wernisaż. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
25 zł  z 42 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Alan Kwaśniewski - awatar

Alan Kwaśniewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Anonim - awatar
Anonim
10
Anonim - awatar
Anonim
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij