Zbiórka Zbiórka na drukarkę 3D - miniaturka zdjęcia

Zbiórka na drukarkę 3D

Zbiórka na drukarkę 3D

25 zł z 42 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Alan Kwaśniewski - awatar

Alan Kwaśniewski

Organizator zbiórki

Marcin Ryng urodził się w 1984 roku w Ząbkowicach Śląskich. Należy on do osób, które zostały poszkodowane w wyniku teratogennego działania leku o nazwie Contergan. Marcin Ryng nie ma rąk i nóg i dlatego też zdany jest stale na pomoc innych osób. Jego matce, będącej z nim ciąży, został przepisany lek Contergan, mimo że w Niemczech specyfik ten był już od dawna wycofany z rynku. Polscy lekarze, nie znając języka niemieckiego, zalecili jego matce stosowanie tego leku w celu złagodzenia objawów kolki wątrobowej.

W roku 2003 Marcin zdał egzamin maturalny i rozpoczął studia na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Socjologia. Studiował tam przez okres dwóch semestrów. W związku z tym, że w Polsce nie widział dla siebie żadnych perspektyw, jego marzeniem stały się studia w Niemczech. W roku 2004 przeprowadził się do Bielefeld, gdzie do roku 2005 uczestniczył w kursie językowym w instytucie BIBIS. We wrześniu 2005 rozpoczął studia na Politechnice w Bielefeld. W trakcie studiów rozpoczęła się jego przygoda ze sztuką. Tworzył wówczas dzieła w oparciu o techniki cyfrowe, wizualizację 3D, a pod kierownictwem swoich nauczycieli powstawały jego artystyczne kreacje również na innych materiałach.

W latach 2005-2009 skupił się na pogłębianiu swoich umiejętności związanych z rysunkiem, wówczas także zorganizowane zostały pierwsze wystawy, na których zaprezentował swoje dzieła. Marcin malował motywy biblijne, krajobrazy, magiczne światy, będące wyrazem jego skrywanych fantazji, lęków i tęsknot. Jego prace wystawiane były między innymi w miastach takich jak: Warstein, Soest, Padeborn, Bielefeld, brały one także udział w różnych konkursach. Okazała część jego prac z ostatnich lat znajduje się w prywatnych zbiorach na terenie Niemiec, USA i Australii. Do dzisiaj stworzył ponad 750 obrazów i nakręcił trzy filmy krótkometrażowe.

Aktualnie największym marzeniem Marcina jest pogłębianie swojej pasji projektowania 3D, którą zaczął rozwijać już na studiach. Jeżeli chcecie wspomóc Marcina to będzie on wdzięczny za każdą, nawet najdrobniejszą wpłatę. 


Równoległe do zbiórki odbędzie się również wystawa prac Marcina Rynga, która zostanie zainicjowana spotkaniem z Marcinem w dniu 24 kwietnia o godzinie 19:00 w Restauracji Secado, w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 66. Będziecie mogli się wtedy spotkać i poznać Marcina. Możecie zobaczyć na profilu film,  z zaproszeniem na wernisaż. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
25 zł z 42 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Alan Kwaśniewski - awatar

Alan Kwaśniewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Anonim - awatar
Anonim
10
Anonim - awatar
Anonim
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij