Magdalena Dominik - awatar

Magdalena Dominik

Organizator zbiórki

Wrzesień 2017 roku miał być miesiącem w którym Marysia, nasza najstarsza córcia, rozpocznie swoją przygodę w zerówce. Okres naszych przygotowań i czasu wakacji przerwała najgorsza z możliwych wiadomości, diagnoza -guz mozdżkumedulloblastoma zlosliwy z przesiewem do rdzenia kręgowego. 7 lipca 2017 r. to data kiedy nasz 6-letni skarb zaczął ciężką walkę z nowotworem.

Wszystko toczyło się bardzo szybko. Trafiliśmy pod opiekę wspaniałych neurochirurgów z ICZMP w Łodzi, To właśnie tu Marysia przeszła trudną operację usuwania guza o średnicy ponad 5 cm, a trwała wyczerpujące 4 i pół godziny. My rodzice Marysi czuliśmy się wtedy się kompletnie bezradni i bezbronni. Chcieliśmy wiedzieć wszystko, a nie byliśmy nawet pewni czy ją jeszcze zobaczymy… drzwi bloku operacyjnego zamknęły się, a nam pozostała tylko modlitwa.

Operacja zakończyła się pomyślnie, Marysia żyje. Zobaczyliśmy ją jak „spała” po operacji, bez włosów z milionem rurek i drenów w główce, opatrunkami na czole i oczkach. Następne 4 dni spędziliśmy na OIOMie. Stan był ciężki, niepewny w oczekiwaniu na przeżycie każdej następnej godziny. W jednej z tych godzin już po przebudzeniu, na jej twarzy pojawił się ten pierwszy uśmiech.

Marysia do tej pory nie powiedziała do nas ani jednego słowa. Pomalutku czekamy. Zaczęliśmy rehabilitację w której towarzyszyły nam różne, skrajnie przeciwne emocje od śmiechu do płaczu poprzez ból i łzy. Wraz z Marysią zbieramy siły potrzebne na walkę z okrutnym przeciwnikiem. Marysia jest jednak nieprawdopodobnie dzielną dziewczynką. Nie poddaje się i każdego dnia walczy.

Obecnie jesteśmy po drugiej operacji mającej na celu wszczepienie zastawki komorowo-otrzewnowej. Co teraz? Nie wiemy. Co dalej? Co mamy robić? Gdzie i kiedy? Kto i do kogo iść? Jaka metoda? Ile to kosztuje?

Najgorsze, jednak to najważniejsze decyzje są przed nami. Szukając najlepszych rozwiązań będziemy musieli je podjąć.

Stąd nasz głośny apel i ogromna prośba o pomoc w finansowaniu ratowania życia i zdrowia naszego dziecka. 

Istnieje mniej inwazyjna metoda leczenia niż radioterapia. To właśnie terapia protonowa, która nie uszkadza zdrowych komórek. Leczenie zagranicą w Niemczech bądź Czechach to koszt od 17 tyś. do 60 tys euro. Możliwe że jest to jedyna szansa na życie dla Marysi.

Nasza rodzina i oddani przyjaciele chcą się tym zająć by jakkolwiek dzialac dla Niej. Zrobimy wszystko, naprawdę wszystko co tylko możliwe i dostępne na świecie, żeby jej nie stracić, jak każdy rodzic kochający swoje dziecko.

Ogromnie w to wierzymy, że Marysia pewnego dnia, zdrowa i w pełni sił, z plecaczkiem w ręku, stanie u drzwi szkoły i wraz z innymi dziećmi z uśmiechem na twarzy rozpocznie przygodę ze szkołą. 

Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę, wsparcie oraz pomoc finansową i tą duchową także!


 


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Magdalena Dominik - awatar

  Magdalena Dominik

  09.02.18
  09.02.18

  Od czasu założenia zbiórki minęło dość sporo czasu, wiele się zmieniło i wydarzyło, walka nadal trwa, cały czas Marysia przechodzi trudny proces leczenia. Na razie nie zakwalifikowała się na protonoterapię czy to dobrze czy źle trudno nam teraz ocenić, jej organizm mimo wszystko jest bardzo silny, przeszła radioterapię tu w Polsce jeszcze nie wiemy jakie są jej rezultaty, w tej chwili skupiamy się na jej rehabilitacji ruchowej i neurologopedycznej oraz na wzmacnianiu wszelkimi dostępnymi metodami, suplementami jej organizmu do dalszej tak niestabilnej walki o zdrowie i życie. Z pozytywnych efektów-wróciła mowa jeszcze nie tak płynna ale jest, z chodzeniem ciężko ale może samodzielnie siedzieć. Każda zł jest w pełni zagospodarowana dla niej, mamy nadzieje że większe pieniądze nie będą potrzebne, że nie będzie trzeba szukać pomocy i ratunku np. w klinice w Essen. Musimy to wygrać i wierzymy mocno że nam się to uda. Dziękujemy za całego serca za wszelkie wpłaty bo to wszystko dla Niej.

  Zdjęcie aktualności 11 816

Komentarze

 • Justyna Ślęzak - awatar

  Justyna Ślęzak

  03.03.19
  03.03.19

  "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" ❤❤❤✊🍀

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  29.09.18
  29.09.18

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Piotr Martin - awatar

  Piotr Martin

  28.09.18
  28.09.18

  Trzymamy kciuki za Twoje zdrowie !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.09.18
  24.09.18

  Życzę wyzdrowienia i jeszcze wielu szczęsliwych dni . Uśmiechy dla Marysi i dużo siły dla rodziny. Niech Bóg Was wspomaga i prowadzi do szczęśliwego wyzdrowienia.

 • Bożena - awatar

  Bożena

  11.07.18
  11.07.18

  Będzie dobrze. Dużo sił dla mamy i buziaki dla Marysi

Magdalena Dominik - awatar

Magdalena Dominik

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1 272

Joanna Lorenz - awatar
20
Joanna Lorenz
Dorota - awatar
10
Dorota
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Maria Kulinicz - awatar
100
Maria Kulinicz
Justyna - awatar
20
Justyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Justyna Ślęzak - awatar
500
Justyna Ślęzak
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij