Zbiórka Marysia walczy o sprawność - miniaturka zdjęcia

Marysia walczy o sprawność

Marysia walczy o sprawność

7 141 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać teraz
 
Gabriela Rozwandowicz - awatar

Gabriela Rozwandowicz

Organizator zbiórki

Marysia walczy o sprawność każdego dnia!

Pomóż Marysi w nauce chodzenia.

Marysia urodziła się 12 sierpnia 2011 roku w 30 tyg. ciąży jako skrajny wcześniak, ważyła zaledwie 1560 gram. Zdiagnozowano u Marysi Mózgowe Porażenie Dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu kurczowego z przewagą lewej strony co charakteryzuje się asymetrią pomiędzy stronami (jedna z nich  jest zdecydowanie słabsza ), oraz wadę wzroku. W wieku 2,5 roczku przeszła zabieg wady zeza. Niepełnosprawność ruchowa ogranicza normalne funkcjonowanie każdego dnia napotykamy schody, które są dla nas przeszkodą. Marysia jest rehabilitowana od 8 mc. życia, a od urodzenia jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Rozkład napięcia mięśniowego charakteryzuje się podwyższonym napięciem mięśniowym, dlatego nasza Marysia jest również leczona iniekcjami toksyny Botulinowej, którą ma podawaną systematycznie co 6 miesięcy w narkozie. Od raczkowania, przekręcania się na boki po samodzielne siedzenie, a nawet do pierwszych prób chodzenia przy balkoniku była bardzo długa. Jeszcze dłuższa droga przed nami tylko czasu mało z uwagi na wiek córki. Intensywna rehabilitacja, oraz botox sprawiły że mamy tak dużo wypracowane, ale największe marzenie naszej córeczki pozostaje nadal nie spełnione. Marysia w dalszym ciągu nie chodzi samodzielnie . Dalsza rehabilitacja jest bardzo ważna, by to co wypracowaliśmy nie poszło na marne, a co dla nas ważne, aby córka mogła stanąć na nogach. Niestety koszty rehabilitacji i sprzętu, który jest niezbędny są ogromne. Każdego dnia musimy stawiać czoła każdej barierze. Teraz jest nam jeszcze trudniej wizyty u lekarzy, badania oraz rehabilitacja wszystko zostało odwołane. Wierzymy,że Marysia kiedyś stanie na nogach, będzie chodzić, biegać jak inne zdrowe dzieci. Martwimy się o przyszłość, każdy dzień jest dla nas wyzwaniem i każdego dnia ciężko pracujemy nad sprawnością naszej córki. Nawet w domu dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Marysi ćwiczenia i niezbędny sprzęt.  Systematyczna rehabilitacja jest szansą Marysi na sprawność.

Jako mama proszę wesprzyj moją córeczkę. Proszę, pomóż nam! Cały czas czekam na dzień, kiedy będę mogła zobaczyć, jak Marysia stawia swój pierwszy samodzielny krok. Mimo ograniczeń ruchowych Marysia na codzień jest pogodną i wesołą dziewczynką---- bo jest dzielna !!!  

JESTEM  MARYSIA  -dzielna wojowniczka  i wierzę w dobre SERCA i mocno w to, że  dzięki Waszemu wsparciu moje marzenie w końcu się spełni  .

Wszystkich Was proszę o wsparcie finansowe w postaci wpłat , które pomogą mi dalszej usprawniającej rehabilitacji ........DZIĘKUJĘ... 

  

                                                                                                   Marysia 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Tomasz Lenarcik - awatar

  Tomasz Lenarcik

  06.08.20
  06.08.20

  Wpłata za sesję zdjęciową

 • Tomasz Lenarcik - awatar

  Tomasz Lenarcik

  27.07.20
  27.07.20

  Wpłata za książkę opowieści o zwierzętach

 • Monika Pasieczyńska - awatar

  Monika Pasieczyńska

  24.07.20
  24.07.20

  Trzymam za Was kciuki. Też mamy corcie wczesniaczka z 28 tygodnia.

  • Gabriela Rozwandowicz - awatar

   Gabriela Rozwandowicz - Organizator zbiórki

   28.07.20
   28.07.20

   Dziękuję i życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam serdecznie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.06.20
  19.06.20

  Marysiu, walczymy i Twoje nóżki. Walczymy o Twoje lepsze życie.

7 141 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać teraz
 
Gabriela Rozwandowicz - awatar

Gabriela Rozwandowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 60

Anna N pizzeria - awatar
Anna N pizzeria
55
Maria - awatar
Maria
50
Marta Agnieszka Tuchowska - awatar
Marta Agnieszka Tuchowska
50
Marta Agnieszka Tuchowska - awatar
Marta Agnieszka Tuchowska
20
Karolina z Marysią - awatar
Karolina z Marysią
200
Margot Dąbek - awatar
Margot Dąbek
80
Magdalena Bogus - awatar
Magdalena Bogus
15
Anna Poczeczyńska - awatar
Anna Poczeczyńska
80
Hacz pościel - awatar
Hacz pościel
45
Grazyna Sendalska - awatar
Grazyna Sendalska
5 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij