Postrzelony kot, grzybica, plazmocytarne zapalenie dziąseł, chora trzustka, biegunki, kastracje - to krótkie streszczenie naszego marca 2022 dotychczas...
Kochani, wszyscy wiemy, że sytuacja w kraju i obok jest teraz bardzo ciężka. Wszyscy mocno angażują się w pomoc dla naszych sąsiadów i ich zwierząt (i to oczywiście potrzebne i zrozumiałe!), ale nasze polskie koty również nadal potrzebują pomocy...
WOJTUŚ - historia bardzo pasująca do aktualnych wydarzeń, aczkolwiek wydarzyła się na terytorium naszego kraju. Do Wojtusia ktoś strzelał!! Kocurek ma ok. 6-7 lat i trafił do nas wyłapany z ulicy. Bardzo mocno kulał na przednią łapę. Po prześwietleniu okazało się, że głęboko za łopatką tkwi śrut... Nie wyobrażamy sobie nawet jakie ogromne cierpienia ten kocurek musiał przeżywać... U nas przeszedł zabieg próby wyciągnięcia śrutu. Jednak ciało obce okazało się być bardzo głęboko pod mięśniami. Weterynarze podjęli decyzję, że nie będą rozcinać mięśni, bo śrut sam w sobie nie wydaje się sprawiać Wojtusiowi bólu. Po operacji Wojtuś długo dochodził do siebie, ale na szczęście na razie (tfu tfu!) nie kuleje. Oprócz samego postrzału, Wojtuś jest bardzo zniszczony życiem na ulicy - cały w bliznach po bójkach z innymi kotami, ma wyłysiałe placki na całym ciele i zaburzenia trzustkowe...Od kilku tygodni zmaga się z uciążliwą biegunką :(
HADES - kocurek jest naszym podopiecznym od dłuższego czasu. Dopiero udało nam się trochę zaleczyć ostre zapalenie trzustki i już znowu Hades poczuł się gorzej. Hades ma plazmocytarne zapalenie dziąseł, czyli autoimmunologiczną chorobę, która prawdopodobnie co jakiś czas będzie nawracać. Przez to bardzo ciężko jest takiemu kotu znaleźć dom, więc tak Hades tkwi sobie u nas. ''Ataki'' plazmocytarnego zapalenia są dla kota bardzo bolesne. Ostatni atak skończył się obfitym ślinieniem, dyszeniem z bólu i wymiotami. Hades był kompletnie bez kontaktu, baliśmy się, że to coś dużo bardziej poważnego i pognaliśmy od razu na badania. Dostał najpotrzebniejsze leki (w tym przeciwbólowe) i w następnym tygodniu mamy się pojawić na szersze badania i być może również pobranie wycinka dziąsła. Wysłanie takiego wycinka na histopatologię pozwoli nam dobrać odpowiednie leczenie.
MAISY i WESLEY - rodzeństwo kocich podrostków. Wyłapane na kastrację, a okazały się ogromnymi miziakami, więc zostały u nas. Maisy to czarna kotka, Wesley to szary kocurek, oboje mają ok. 8-9 miesięcy. Nie miały większych problemów zdrowotnych, choć ogromną ilość pasożytów w sobie. Szczególnie Maisy ucierpiała - przez ponad tydzień nie chciała nic jeść, słaniała się na nogach, wymiotowała i wciąż wydalała z siebie ogromne ilości nicieni (oszczędzimy wam widoków, ale jeśli ktoś chce dowody to możemy indywidualnie podesłać zdjęcia). Była karmiona i pojona ze strzykawki kilka razy dziennie. Na szczęście z pomocą wsparcia od weterynarza i naszej opieki, koteczka wyszła z tego i teraz czeka ją tylko powolutkie przybieranie na wadze i rośnięcie - mimo swojego wieku, waży bardzo malutko i wygląda jak malutki kociak.
GRAFIT - kolejny porzucony kot... W typie persa, młody, piękny, a skończył jak najgorszy śmieć - porzucony na dworze. Nie potrafimy zrozumieć dlaczego, bo to najbardziej kochany, miziasty i grzeczny kocurek jakiego znamy. Na szczęście Grafit nie miał u nas żadnych problemów zdrowotnych i najlepiej, żeby tak zostało. Mimo wszystko nawet przy zdrowym kocie wszystko kosztuje - odrobaczenie, szczepienie, kastracja, czipowanie, testy FIV/FeLV.
To nasi aktualni podopieczni. W międzyczasie przylazła do nas znowu grzybica, prawdopodobnie przyniósł ją ze sobą Wojtuś (stąd te wyłysiałe miejsca na skórze).
Jedzenie i żwirek znika z prędkością światła. 1 marca zrobiliśmy ostatnie zamówienie na żwirek i dzisiaj (20.03.) musimy zrobić kolejne. Kilka dużych worków nie starcza nawet na pełen miesiąc :( Duże puszki mokrej karmy też idą bardzo szybko. A w dodatku wszystko podrożało...
Bardzo prosimy Was kochani o pomoc! Pamiętajcie, że nasze polskie zwierzaki również bardzo potrzebują pomocy :(
Poniżej ostatnie największe faktury.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: