🚨 OWCZAREK ZE ZMASAKROWANĄ GŁOWĄ – WALCZYMY O JEGO ŻYCIE! 🚨
Wchodzimy na teren posesji. Odór uderza w nas od razu. Ciężki, gęsty, duszący. Mieszanina gnijącego ciała i odchodów, w których przyszło im żyć.
Na końcu podwórka stoi kojec. Kojec? To nie kojec. To rudera, rozsypująca się szopa, zamknięta klatka śmierci. Zardzewiałe pręty, spróchniałe deski, rozpadająca się buda. A w tym wszystkim dwa owczarki niemieckie.
Jeden stoi przy kratach. Drugi stoi obok niego. Ale nie patrzy. Nie może patrzeć.
Jego oczy są niemal całkowicie zamknięte przez potężny obrzęk. Pomiędzy nimi zieje otwarta rana. Głęboka, ropiejąca, rozsadzająca mu czaszkę. Mięso gnije, skóra się rozpada. Z rany sączy się ropa, krew i fragmenty martwej tkanki.
Jak długo z tym żyje? Ile dni, tygodni? Nie wiemy. Wiemy tylko, że ból musiał być niewyobrażalny.
Właściciel stoi obok, wzrusza ramionami. Nie wie, co się stało. Nie wie, dlaczego pies, zamknięty w jego własnym kojcu, ma roztrzaskaną głowę. Może się uderzył? Może coś mu się stało? Ale on nie ma z tym nic wspólnego.
Nie wierzymy w te słowa. Nie czekamy ani chwili. Zabieramy go natychmiast.
Jego ciało jest gorące, infekcja toczy organizm. Każdy dotyk sprawia, że drży. Z rany nie przestaje wypływać ropa, a odór rozkładu wypełnia powietrze. Nie możemy oczyścić tej rany na żywca. To byłaby tortura. Decydujemy się na znieczulenie ogólne.
Gdy lekarze zaczynają usuwać martwą tkankę, zapach wypełnia cały gabinet. Odór gnijącego ciała jest trudny do zniesienia. Martwe mięso odchodzi od czaszki, ropa leje się strumieniami.
Oczyszczamy, dezynfekujemy, walczymy o to, by dać mu szansę na życie.
Z tego miejsca zabieramy też drugiego owczarka. Nie zostawimy tam nikogo. Bo skoro jeden z nich skończył tak, co czekałoby drugiego?
Teraz obaj są bezpieczni. Ale to dopiero początek walki.
Każdy dzień będzie decydował o tym, czy przeżyje. Każda godzina to walka z zakażeniem, z bólem, z cierpieniem. To nie jest historia, która wydarzyła się w przeszłości. To dzieje się właśnie teraz.
I właśnie teraz błagamy Was o pomoc.
On chce żyć. My walczymy. Pomóżcie nam go uratować.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Marcin
Żyj długo bo i zdrowo cudowny psiaku ❤️
Edyta Kuzincow
💚
Walcz :/
Teraz już nie będzie bolało
Grzegorz Sudół
Na zdrowie, trzymaj się śliczny 😘
Mój
❤️