Zbiórka Na Mateusza na zwalczenie raka - miniaturka zdjęcia

Na Mateusza na zwalczenie raka

Zbiórka Na Mateusza na zwalczenie raka - zdjęcie główne

Na Mateusza na zwalczenie raka

9 836 zł z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 288 osób
Wpłać teraz
 
Mateusz Skóra - awatar

Mateusz Skóra

Organizator zbiórki

Cześć mam na imię Mateusz i mam 20 lat. 

Zbieram na leki które pomagają mi walczyć z chorobą i na paliwo które jest potrzebne do przewozu i z powrotem.

Zostaną wykorzystane na leki które pomogą mi zwalczyć raka i jest jeden lek który prawdopodobnie mi pomoże wyleczyć ale na to są potrzebne pieniądze. 

Pomoc znaczy wiele dla mnie i będę państwu wdzięczny dzięki czemu szybciej wyjdę z tej choroby.

Zbieram na chorobę a zaczęła się w sierpniu (na początku ) ubiegłego roku(2018) zaczęła mnie boleć ręka wtedy delikatnie,ale brałem tabletki i przechodziło ale po jakimś czasie znowu wracał ból to więc poszedłem do szpitala żeby mi coś zrobili(np. prześwietlenie ale nic) ale dali tylko maść przeciw bólową i tabletki. Po jakimś czasie nie przechodziło to poszedłem do rodzinnego lekarza po skierowanie ale znowu dała tabletki i maść i powiedziałem że boli mocno a lekarka na powiedziała" weź l-4" ale się nie zgodziłem bo musiałem chodzić do szkoły  to już wziąłem te tabletki i maść. Ale to dalej nic nie pomogło to znowu poszedłem znowu jakiś niecały miesiąc później i powiedziałem o tym mocniejszym bólu to już dostałem skierowanie i receptę z tabletkami przeciwbólowymi i maścią przeciwbólową. Zapisałem się w ten sam na prześwietlenie w innej przychodni co robią prześwietlenia ale dopiero na Listopad. Poszedłem i lekarz który to robił to robił to prześwietlenie skonsultował się z innym lekarzem i powiedział że najprawdopodobniej złośliwy i po paru dniach że rak wykazało (wtedy najprawdopodobniej złośliwy).

I po paru dniach pojechałem ustalić termin do Szpitala Górniczego w Sosnowcu na prześwietlenie dopiero na Styczeń   tam mi robili jeszcze prześwietlenie i kartę DILO. Potem lekarz jak zobaczył i obejrzał prześwietlenie to też nie był pewny w 100% czy to  Nowotwór złośliwy kości dał skierowanie na biobsię i termin był na luty (a wtedy były ferie to się zgodziłem). Na kartce napisali że pilne do leczenia a wycinek chodził po 3 szpitalach. Między czasie pojechałem innego szpitala do Gliwic na konsultacje i dostałem mocniejsze tabletki i jak je stosować i sam lekarz się spytał czy mnie boli to odpowiedziałem że tak. Pod koniec marca pojechałem do szpitala  na badania i po tygodniu wyszedłem.I na początku kwietnia tego(2019) praktycznie to szpitala i chemia przez 3 dni,co trzy tygodnie a potem przerwa bo trzeba było zrobić prześwietlenie czy coś się nie zmieniło i mnie ta chemia  wyniszczyła dość mocno i chudłem i praktycznie nic nie jadłem tylko miałem praktycznie na parę rzeczy dopiero po każdej chemioterapii jak brałem tabletki to powoli mi smak wróci. 

Po trzeciej chemioterapii jak byłem w domu to z dnia na dzień mój stan zdrowia się pogarszał tak że wylądowałem w szpitalu zagrażającym życiu i że nawet nie mogłem mówić bo miałem zapalenie gardła i przez 6 dni miałem 5 kroplówek dawanych przez co byłem praktycznie uziemiony do łóżka przez co byłem praktycznie uziemiony do łóżka.

Za 3 dni była konsultacja z lekarzem po wszystkich prześwietleniach i była opcja odjęcia ręki ale się nie zgodziłem i pojechałem na konsultacje do Warszawy i była opcja że będzie operacja oszczędnościowa tak że będę ruszał tylko od łokcia do dłoni i lekarz powiedział żeby zrobić prześwietlenie płuc i wynikło że coś tam może być i za tydzień prześwietlenie szczegółowe i się potwierdziło,I w poniedziałek znowu chemioterapia. 

Byłem w szpitalu i zrobili mi naświetlania żeby ból zmniejszyć. 

Jeszcze jeżdżę na Wlewy do żylne do Krakowa żeby mi krew poprawić  ale to kosztuje bo niedawno miałem hemoglobiny 9.8 a na dzień 26 Sierpnia miałem 11 i pije jeszcze tabletki na żelazo i na nerki bo mam osłabione pije jeszcze sok z buraków 100% wyciskany i 4 Września idę do szpitala na podwyższenie krwinek i płytek bo mam osłabione. I czeka mnie jeszcze długie leczenie onkologiczne chemioterapią i czekają mnie najprawdopodobniej dwie operacje wycinków na płochach małych guzków i w barku z kością ale nie wiem jeszcze kiedy i szukam kto się podejmie wycięcia tego. 

Byłem już w szpitalu w Zakopanym czy się podejmą wycięcia tych guzków ale powiedzieli " trzeba pierw usunąć z barku"  

Od września do listopada 2019 dostawałem chemioterapie 3 dawki.

Ostatnie przyjęcie to było tylko na wzmocnienie szpiku kostnego i tyle,dostałem skierowanie do hospicjum ale się nie poddałem i szukałem innych szpitali i znalazłem w Katowicach ale tam powiedzieli że zadzwonią na drugi dzień wujek znalazł inny szpital w Warszawie Instytut Matki i Dziecka w Warszawie i tam się już leczę,dostałem 80% chemii tej mocnej a była przeźroczysta i worki były po 2 plus worek z płynami o pojemności 3 i 5 litra. I przez to mi wyniki spadły płytki miałem 40 tysięcy a minimum 150 tysięcy. Miałem też hemoglobiny miałem 5,5 w ten sam dzień co mnie przyjęto to krew została mi przetoczona.Dostawałem też podskórnie i tabletki na przybycie krwi. I Termin mam 7 stycznia.

Przy przyjęciu 7 stycznia hemoglobina przy przyjęciu miałem 12.1 i teraz dawkę chemioterapii miałem 70% a przy wypisie hemoglobina 10 i teraz biorę tabletki które kosztują minimum 200 zł i do tego jeszcze Nutridrinki . Potrzebuje pieniędzy na bilety do Warszawy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Mateusz Skóra - awatar

  Mateusz Skóra

  25.11.19
  25.11.19

  Mam wyniki i pokazuje je wam i jest nie za ciekawie i jeszcze mam usc krocza ale to prześle jutro 😥😔 .

  Zdjęcie aktualizacji 40 347

Komentarze


 • Lidia - awatar

  Lidia

  21.07.20
  21.07.20

  Siły i zdrowia! Trzymaj się i nigdy nie poddawaj.

 • Lidia - awatar

  Lidia

  27.04.20
  27.04.20

  Trzymaj się Mateusz!

 • PoTwojej PysznejZupie - awatar

  PoTwojej PysznejZupie

  15.04.20
  15.04.20

  Uwielbiam Twój film z Polish Pony, gdzie śpiewacie "Po Twojej pysznej zupie". Życzę dużo zdrowia! Trzymaj się!

 • Izabela - awatar

  Izabela

  06.04.20
  06.04.20

  Trzymam kciuki za powrót do zdrowia.

 • Marek - awatar

  Marek

  04.02.20
  04.02.20

  Mateusz, nie podawaj się!!!

9 836 zł z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 288 osób
Wpłać teraz
 
Mateusz Skóra - awatar

Mateusz Skóra

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 288

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Mario Szczerski - awatar
Mario Szczerski
14
Anonex - awatar
Anonex
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grażyna Jakubowska - awatar
Grażyna Jakubowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Lidia - awatar
Lidia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij