Zbiórka Na Mateusza na zwalczenie raka - miniaturka zdjęcia

Na Mateusza na zwalczenie raka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Na Mateusza na zwalczenie raka - zdjęcie główne

Na Mateusza na zwalczenie raka

10 434 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 307 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Skóra - awatar

Mateusz Skóra

Organizator zbiórki

Cześć mam na imię Mateusz i mam 20 lat. 

Zbieram na leki które pomagają mi walczyć z chorobą i na paliwo które jest potrzebne do przewozu i z powrotem.

Zostaną wykorzystane na leki które pomogą mi zwalczyć raka i jest jeden lek który prawdopodobnie mi pomoże wyleczyć ale na to są potrzebne pieniądze. 

Pomoc znaczy wiele dla mnie i będę państwu wdzięczny dzięki czemu szybciej wyjdę z tej choroby.

Zbieram na chorobę a zaczęła się w sierpniu (na początku ) ubiegłego roku(2018) zaczęła mnie boleć ręka wtedy delikatnie,ale brałem tabletki i przechodziło ale po jakimś czasie znowu wracał ból to więc poszedłem do szpitala żeby mi coś zrobili(np. prześwietlenie ale nic) ale dali tylko maść przeciw bólową i tabletki. Po jakimś czasie nie przechodziło to poszedłem do rodzinnego lekarza po skierowanie ale znowu dała tabletki i maść i powiedziałem że boli mocno a lekarka na powiedziała" weź l-4" ale się nie zgodziłem bo musiałem chodzić do szkoły  to już wziąłem te tabletki i maść. Ale to dalej nic nie pomogło to znowu poszedłem znowu jakiś niecały miesiąc później i powiedziałem o tym mocniejszym bólu to już dostałem skierowanie i receptę z tabletkami przeciwbólowymi i maścią przeciwbólową. Zapisałem się w ten sam na prześwietlenie w innej przychodni co robią prześwietlenia ale dopiero na Listopad. Poszedłem i lekarz który to robił to robił to prześwietlenie skonsultował się z innym lekarzem i powiedział że najprawdopodobniej złośliwy i po paru dniach że rak wykazało (wtedy najprawdopodobniej złośliwy).

I po paru dniach pojechałem ustalić termin do Szpitala Górniczego w Sosnowcu na prześwietlenie dopiero na Styczeń   tam mi robili jeszcze prześwietlenie i kartę DILO. Potem lekarz jak zobaczył i obejrzał prześwietlenie to też nie był pewny w 100% czy to  Nowotwór złośliwy kości dał skierowanie na biobsię i termin był na luty (a wtedy były ferie to się zgodziłem). Na kartce napisali że pilne do leczenia a wycinek chodził po 3 szpitalach. Między czasie pojechałem innego szpitala do Gliwic na konsultacje i dostałem mocniejsze tabletki i jak je stosować i sam lekarz się spytał czy mnie boli to odpowiedziałem że tak. Pod koniec marca pojechałem do szpitala  na badania i po tygodniu wyszedłem.I na początku kwietnia tego(2019) praktycznie to szpitala i chemia przez 3 dni,co trzy tygodnie a potem przerwa bo trzeba było zrobić prześwietlenie czy coś się nie zmieniło i mnie ta chemia  wyniszczyła dość mocno i chudłem i praktycznie nic nie jadłem tylko miałem praktycznie na parę rzeczy dopiero po każdej chemioterapii jak brałem tabletki to powoli mi smak wróci. 

Po trzeciej chemioterapii jak byłem w domu to z dnia na dzień mój stan zdrowia się pogarszał tak że wylądowałem w szpitalu zagrażającym życiu i że nawet nie mogłem mówić bo miałem zapalenie gardła i przez 6 dni miałem 5 kroplówek dawanych przez co byłem praktycznie uziemiony do łóżka przez co byłem praktycznie uziemiony do łóżka.

Za 3 dni była konsultacja z lekarzem po wszystkich prześwietleniach i była opcja odjęcia ręki ale się nie zgodziłem i pojechałem na konsultacje do Warszawy i była opcja że będzie operacja oszczędnościowa tak że będę ruszał tylko od łokcia do dłoni i lekarz powiedział żeby zrobić prześwietlenie płuc i wynikło że coś tam może być i za tydzień prześwietlenie szczegółowe i się potwierdziło,I w poniedziałek znowu chemioterapia. 

Byłem w szpitalu i zrobili mi naświetlania żeby ból zmniejszyć. 

Jeszcze jeżdżę na Wlewy do żylne do Krakowa żeby mi krew poprawić  ale to kosztuje bo niedawno miałem hemoglobiny 9.8 a na dzień 26 Sierpnia miałem 11 i pije jeszcze tabletki na żelazo i na nerki bo mam osłabione pije jeszcze sok z buraków 100% wyciskany i 4 Września idę do szpitala na podwyższenie krwinek i płytek bo mam osłabione. I czeka mnie jeszcze długie leczenie onkologiczne chemioterapią i czekają mnie najprawdopodobniej dwie operacje wycinków na płochach małych guzków i w barku z kością ale nie wiem jeszcze kiedy i szukam kto się podejmie wycięcia tego. 

Byłem już w szpitalu w Zakopanym czy się podejmą wycięcia tych guzków ale powiedzieli " trzeba pierw usunąć z barku"  

Od września do listopada 2019 dostawałem chemioterapie 3 dawki.

Ostatnie przyjęcie to było tylko na wzmocnienie szpiku kostnego i tyle,dostałem skierowanie do hospicjum ale się nie poddałem i szukałem innych szpitali i znalazłem w Katowicach ale tam powiedzieli że zadzwonią na drugi dzień wujek znalazł inny szpital w Warszawie Instytut Matki i Dziecka w Warszawie i tam się już leczę,dostałem 80% chemii tej mocnej a była przeźroczysta i worki były po 2 plus worek z płynami o pojemności 3 i 5 litra. I przez to mi wyniki spadły płytki miałem 40 tysięcy a minimum 150 tysięcy. Miałem też hemoglobiny miałem 5,5 w ten sam dzień co mnie przyjęto to krew została mi przetoczona.Dostawałem też podskórnie i tabletki na przybycie krwi. I Termin mam 7 stycznia.

Przy przyjęciu 7 stycznia hemoglobina przy przyjęciu miałem 12.1 i teraz dawkę chemioterapii miałem 70% a przy wypisie hemoglobina 10 i teraz biorę tabletki które kosztują minimum 200 zł i do tego jeszcze Nutridrinki . Potrzebuje pieniędzy na bilety do Warszawy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Mateusz Skóra - awatar

  Mateusz Skóra

  25.11.2019
  25.11.2019

  Mam wyniki i pokazuje je wam i jest nie za ciekawie i jeszcze mam usc krocza ale to prześle jutro 😥😔 .

  Zdjęcie aktualizacji 40 347

Komentarze


 • Lidia - awatar

  Lidia

  21.07.2020
  21.07.2020

  Siły i zdrowia! Trzymaj się i nigdy nie poddawaj.

 • Lidia - awatar

  Lidia

  27.04.2020
  27.04.2020

  Trzymaj się Mateusz!

 • PoTwojej PysznejZupie - awatar

  PoTwojej PysznejZupie

  15.04.2020
  15.04.2020

  Uwielbiam Twój film z Polish Pony, gdzie śpiewacie "Po Twojej pysznej zupie". Życzę dużo zdrowia! Trzymaj się!

 • Izabela - awatar

  Izabela

  06.04.2020
  06.04.2020

  Trzymam kciuki za powrót do zdrowia.

 • Marek - awatar

  Marek

  04.02.2020
  04.02.2020

  Mateusz, nie podawaj się!!!

10 434 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 307 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Skóra - awatar

Mateusz Skóra

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 307

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mateusz - awatar
Mateusz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
23
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Szymon - awatar
Szymon
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij