Zbiórka Samodzielność  dla Mateusza - zdjęcie główne

Samodzielność dla Mateusza

145 zł  z 9 600 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

Chcę mówić i radzić sobie samodzielnie

Mateusz to bystry, ciekawy świata, choć z powodu choroby zamknięty w sobie ośmioletni chłopiec. Nie marzy o nowych zabawkach i drogich gadżetach – marzy o powrocie do zdrowia.

Mateusz urodził się 8 maja 2007 roku. Był zdrowym, energicznym, prawidłowo rozwijającym się maluchem – w wieku 5 miesięcy siadał, a gdy skończył 9 miesięcy, umiał już chodzić. Niestety, około 2 roku życia Mateusz zamknął się w sobie i przestał mówić. Zrozpaczeni rodzice stopniowo tracili kontakt z ukochanym, dotychczas tak towarzyskim i radosnym synkiem. Trzy lata spędzili na beznadziejnej „wędrówce” po specjalistach, zanim postawiono diagnozę: autyzm.

Zdjęcie opisu zbiórki Samodzielność  dla Mateusza

Moi rodzice walczą o moje zdrowie

Od momentu zdiagnozowania rodzice podwoili wysiłki w walce o zdrowie Mateusza. Chłopiec dostał się do specjalnej grupy w przedszkolu i rozpoczął trwającą po dziś dzień rehabilitację. Terapia rozpoczęta 3 lata temu nie jest już jednak wystarczająca: Mateusz potrzebuje obecnie rehabilitacji składającej się z terapii ręki, masażu stymulującego oraz treningów RSA.

Większość czasu ośmioletni chłopiec spędza na wizytach u lekarzy – neurologa, ortopedy, pulmonologa... Czas odmierza przyjmowanymi codziennie lekami, które pomagają mu normalnie funkcjonować. Mateusz chciałby znaleźć się pod opieką logopedy, który dzięki treningom RSA Biofeedback pomógłby w leczeniu wad wzroku chłopca. Jest to priorytet dla jego rodziców, którym jednak nie starcza pieniędzy, aby taką formę leczenia synkowi zapewnić.

Zdjęcie opisu zbiórki Samodzielność  dla Mateusza

Delfinoterapia jest dla mnie ogromną szansą!

Ogromną szansą dla Mateusza mogłaby być delfinoterapia. Niestety, koszt takiej terapii znacznie przekracza możliwości rodziców, którzy wszystkie fundusze przeznaczają na doraźną opiekę i leczenie chłopca oraz jego młodszego, chorego brata Norberta. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że terapia na chwilę obecną możliwa jest jedynie w Turcji.

Rodzice robią wszystko, co w ich mocy, aby zwiększyć szansę Mateusza na wyzdrowienie, ale zdają sobie sprawę, że sami nie dadzą rady sfinansować kosztownych terapii. Proszą więc o pomoc wszystkich, którym los ośmioletniego Mateusza nie jest obojętny. Dzięki waszemu wsparciu Mateusz dostanie szansę na lepsze życie!

Zdjęcie opisu zbiórki Samodzielność  dla Mateusza

Jakie są koszty rehabilitacji?

Koszt rehabilitacji kompleksowej (z maksymalnym ryczałtem) to 200 złotych przy dwóch razach w tygodniu po około 2 godziny.

Koszty spotkań z logopedą to około 3840 złotych na pół roku przy spotkaniach minimum 2 razy w tygodniu.

Część zabiegów chłopiec ma wykonywane bezpłatnie. Potrzebne są pieniążki na te zabiegi, za które musimy zapłacić.

Mateusz dzięki Waszym wpłatom mógłby się poddać terapii ręki, rehabilitacji stóp, masażu stymulującego i treningom RSA Biofeedback.

Dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą wpłatą!

145 zł  z 9 600 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

Wpłaty: 5

Alina - awatar
Alina
10
Ewa - awatar
Ewa
20
Alina - awatar
Alina
5
Radosław - awatar
Radosław
100
Fundacja - awatar
Fundacja
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij