Zbiórka Walka o przyszłość Mateuszka - zdjęcie główne

Walka o przyszłość Mateuszka

66 036 zł  z 97 000 zł (Cel)
Wpłaciło 817 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kasia Kurlanda - awatar

Kasia Kurlanda

Organizator zbiórki

Witajcie kochani!

Chcielibyśmy Wam przedstawić Mateuszka, który ma 5 lat, potrafi liczyć do dziesięciu w 6 językach, zgrabnie rysuję wóz strażacki oraz nieprzerwalną miłością darzy świnkę Peppę. Matiś to chłopiec, który również zmaga się z jedną z najrzadszych chorób genetycznych – miopatią miotubularną.

Choroba ta odebrała mu sprawność poruszania się już od samych narodzin, później zabrała mu możliwość własnego oddechu – od 9 miesiąca życia układ oddechowy wspierany jest przez respirator. W między czasie okazało się, że jedzenie doustne kosztuję Matiego bardzo dużo wysiłku a także wielu zapaleń oskrzeli i płuc, z powodu zachłystywania się pokarmem. Dlatego też na ten moment Mateusz karmiony jest wprost do żołądka rurką zwaną PEGiem.

Były ciężkie chwile w trakcie jego życia. Operacje już 3 tygodniowego maluszka najpierw na przerost odźwiernika, później na wodę w osierdziu. W następnych latach zabieg antyrefluksowy czy zakładanie drenów w uszach-najpierw trzy czasowe, na ten moment już na stałe. Czasami zastanawiam się ile taki chłopczyk może jeszcze znieść. Jednak Mateusz nieprzerwalnie, tak jak my, stara się nie narzekać i czerpię z każdego dnia jak najwięcej przyjemności, szczególnie jeśli rozmawiamy o bajkach na tablecie :)

A skąd znajomość tylu języków? Sami nie wiemy, jednak jesteśmy dumni z tego jak rozwija się nasz syn, pomimo trudności jakie przygotował mu los. Nasza, a przede wszystkim jego codzienność nie należy do najłatwiejszych. Jednak we wszystkim widzimy pozytywne strony :) Codzienna rehabilitacja z dwoma fizjoterapeutami spowodowała, że możemy ich nazwać naszymi dobrymi znajomymi. Wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne do Suwałk są dla nas jak spotkania z przyjaciółmi, którzy zawsze dbają nie tylko o sprawność fizyczną i umysłową Mateusza, ale też i o nas –rodziców– obdarując dobrym słowem i swoim czasem. Dzięki pięcioletniej terapii neurologopedycznej w poradni psychologiczno-pedagogicznej, nasz syn nauczył się mówić i poznawać literki, dzięki czemu zaczął również czytać.

Choć to wszystko widzimy w jasnych barwach, to jednak rzeczywistość, przede wszystkim finansowa – przerasta nas. Jako mama na zasiłku dostaję od państwa najniższą krajową, bez możliwości dorobienia w żaden sposób, więc jedyną zarabiającą osobą jest tata Matiego.

Niestety koszty jakie ponosimy w każdym roku są co raz większe, bo i Mati jest co raz to sprawniejszy. Na 1% z podatku mogliśmy liczyć co roku, jednak w 2020 r zadziało się coś co spowodowało, że dostaliśmy o 1/3 mniejszą kwotę niż w latach poprzednich.

Roczna rehabilitacja plus turnusy rehabilitacyjne to koszt ponad 50 tys złotych. W planach mamy zacząć terapię SI czy Johanssona, która rocznie wyniosą ponad 5 tys zł. Co roku wymieniany jest gorset i ortezy, które jak każdy sprzęt rehabilitacyjny maja zdecydowanie o jedno zero za dużo. Do tego dochodzi specjalnie dobrany pionizator czy wózek, które mogą w sumie kosztować ok 20 tysięcy. Nawet pampersy, które są "dofinansowane" z NFZ to koszt ponad2,5 tys rocznie.


Moglibyśmy tak wymieniać i wymieniać, jednak w sumie już sami jesteśmy przerażeni kosztami, jakie trzeba ponieść by Mateusz mógł rozwijać się tak jak dotąd. Kiedyś usłyszeliśmy, że nasz syn urodził się po to, by ktoś inny mógł odkryć w sobie chęć bezinteresownej pomocy.

Mamy nadzieją, że tak też się stanie <3

Więcej o Matim możecie znaleźć na stronie fb https://www.facebook.com/mateuszekkurlanda


Serdecznie zapraszamy na grupę na fb z licytacjami - Kumple Matiego ❤️ https://www.facebook.com/groups/kumplematiego/?ref=share


Jeśli nie masz pomysłu na 1%, możesz go przekazać temu młodzieńcowi ❣️

Aby przekazać 1% podatku dla Mateuszka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać:

“690 pomoc dla Mateusza Kurlandy”

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Ewelina Hunkiewicz - awatar

  Ewelina Hunkiewicz

  20.05.2022
  20.05.2022

  Zdrówka :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.05.2022
  08.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.05.2022
  02.05.2022

  5 ZŁOTYCH O TYLE BŁAGAM NA KOLANACH NA CHLEB. DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE.http://pomagam.pl/c9rrky

 • Aktywnie dla Mateuszka - Beata - awatar

  Aktywnie dla Mateuszka - Beata

  10.04.2022
  10.04.2022

  Zdrówka i sił Dzielny Chłopaku! 😀

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.04.2022
  01.04.2022

  OD MOMENTU ZAŁOŻENIA ZBIORKI DOSTAŁAM WIADOMOŚCI, ŻE JESTEM ZA STARA I ZAMIAST ŻEBRAĆ MAM "ZDECHNAĆ" BO NIE MA ZE MNIE ŻADNEGO POŻYTKU. PRZEPRASZAM JEŚLI KOGOŚ URAZIŁAM, JA TYLKO CHCIAŁABYM JAKOŚ PRZEŻYĆ I JESTEM ZMUSZONA WYŻEBRAĆ BY PRZEŻYĆ. https://www.dobrazbiorka.pl/d2accruxm1

66 036 zł  z 97 000 zł (Cel)
Wpłaciło 817 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kasia Kurlanda - awatar

Kasia Kurlanda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 817

Agata - awatar
Agata
30
Ewelina Hunkiewicz - awatar
Ewelina Hunkiewicz
80
Natalia - awatar
Natalia
20
Ciocia Milena - awatar
Ciocia Milena
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aneta Mazewska - awatar
Aneta Mazewska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Ewa Kruszewska, stokrotki - awatar
Ewa Kruszewska, stokrotki
35
Kasia Bernatowicz - awatar
Kasia Bernatowicz
250

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij