Zbiórka Walka o przyszłość Mateuszka - zdjęcie główne

Walka o przyszłość Mateuszka

41 175 zł  z 97 000 zł (Cel)
Wpłaciło 706 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kasia Kurlanda - awatar

Kasia Kurlanda

Organizator zbiórki

Witajcie kochani!

Chcielibyśmy Wam przedstawić Mateuszka, który ma 5 lat, potrafi liczyć do dziesięciu w 6 językach, zgrabnie rysuję wóz strażacki oraz nieprzerwalną miłością darzy świnkę Peppę. Matiś to chłopiec, który również zmaga się z jedną z najrzadszych chorób genetycznych – miopatią miotubularną.

Choroba ta odebrała mu sprawność poruszania się już od samych narodzin, później zabrała mu możliwość własnego oddechu – od 9 miesiąca życia układ oddechowy wspierany jest przez respirator. W między czasie okazało się, że jedzenie doustne kosztuję Matiego bardzo dużo wysiłku a także wielu zapaleń oskrzeli i płuc, z powodu zachłystywania się pokarmem. Dlatego też na ten moment Mateusz karmiony jest wprost do żołądka rurką zwaną PEGiem.

Były ciężkie chwile w trakcie jego życia. Operacje już 3 tygodniowego maluszka najpierw na przerost odźwiernika, później na wodę w osierdziu. W następnych latach zabieg antyrefluksowy czy zakładanie drenów w uszach-najpierw trzy czasowe, na ten moment już na stałe. Czasami zastanawiam się ile taki chłopczyk może jeszcze znieść. Jednak Mateusz nieprzerwalnie, tak jak my, stara się nie narzekać i czerpię z każdego dnia jak najwięcej przyjemności, szczególnie jeśli rozmawiamy o bajkach na tablecie :)

A skąd znajomość tylu języków? Sami nie wiemy, jednak jesteśmy dumni z tego jak rozwija się nasz syn, pomimo trudności jakie przygotował mu los. Nasza, a przede wszystkim jego codzienność nie należy do najłatwiejszych. Jednak we wszystkim widzimy pozytywne strony :) Codzienna rehabilitacja z dwoma fizjoterapeutami spowodowała, że możemy ich nazwać naszymi dobrymi znajomymi. Wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne do Suwałk są dla nas jak spotkania z przyjaciółmi, którzy zawsze dbają nie tylko o sprawność fizyczną i umysłową Mateusza, ale też i o nas –rodziców– obdarując dobrym słowem i swoim czasem. Dzięki pięcioletniej terapii neurologopedycznej w poradni psychologiczno-pedagogicznej, nasz syn nauczył się mówić i poznawać literki, dzięki czemu zaczął również czytać.

Choć to wszystko widzimy w jasnych barwach, to jednak rzeczywistość, przede wszystkim finansowa – przerasta nas. Jako mama na zasiłku dostaję od państwa najniższą krajową, bez możliwości dorobienia w żaden sposób, więc jedyną zarabiającą osobą jest tata Matiego.

Niestety koszty jakie ponosimy w każdym roku są co raz większe, bo i Mati jest co raz to sprawniejszy. Na 1% z podatku mogliśmy liczyć co roku, jednak w 2020 r zadziało się coś co spowodowało, że dostaliśmy o 1/3 mniejszą kwotę niż w latach poprzednich.

Roczna rehabilitacja plus turnusy rehabilitacyjne to koszt ponad 50 tys złotych. W planach mamy zacząć terapię SI czy Johanssona, która rocznie wyniosą ponad 5 tys zł. Co roku wymieniany jest gorset i ortezy, które jak każdy sprzęt rehabilitacyjny maja zdecydowanie o jedno zero za dużo. Do tego dochodzi specjalnie dobrany pionizator czy wózek, które mogą w sumie kosztować ok 20 tysięcy. Nawet pampersy, które są "dofinansowane" z NFZ to koszt ponad2,5 tys rocznie.


Moglibyśmy tak wymieniać i wymieniać, jednak w sumie już sami jesteśmy przerażeni kosztami, jakie trzeba ponieść by Mateusz mógł rozwijać się tak jak dotąd. Kiedyś usłyszeliśmy, że nasz syn urodził się po to, by ktoś inny mógł odkryć w sobie chęć bezinteresownej pomocy.

Mamy nadzieją, że tak też się stanie <3

Więcej o Matim możecie znaleźć na stronie fb https://www.facebook.com/mateuszekkurlanda


Serdecznie zapraszamy na grupę na fb z licytacjami - Kumple Matiego ❤️ https://www.facebook.com/groups/kumplematiego/?ref=share


Jeśli nie masz pomysłu na 1%, możesz go przekazać temu młodzieńcowi ❣️

Aby przekazać 1% podatku dla Mateuszka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać:

“690 pomoc dla Mateusza Kurlandy”

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Piotr Ewertowski Tropienie - awatar

  Piotr Ewertowski Tropienie

  27.11.2021
  27.11.2021

  Zdrówka Mati :-)

 • Ewelina Hunkiewicz - awatar

  Ewelina Hunkiewicz

  27.11.2021
  27.11.2021

  Ciasteczka i mydełka. Zdrówka dla Dzielnego Wojownika 🙂

 • Sylwia Ws - awatar

  Sylwia Ws

  23.11.2021
  23.11.2021

  Licytacja na FB tortilla

 • Beata Gano - awatar

  Beata Gano

  20.11.2021
  20.11.2021

  Dużo zdrowia i sił dla Mateusza i Rodziców

 • Agnieszka Piwko - awatar

  Agnieszka Piwko

  09.11.2021
  09.11.2021

  Dużo sił dla całej rodziny!

41 175 zł  z 97 000 zł (Cel)
Wpłaciło 706 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kasia Kurlanda - awatar

Kasia Kurlanda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 706

Monika - awatar
Monika
50
Piotr Ewertowski Tropienie - awatar
Piotr Ewertowski Tropienie
20
Aneta Papiernik - awatar
Aneta Papiernik
70
Ewa Kruszewska - awatar
Ewa Kruszewska
25
Ewelina Hunkiewicz - awatar
Ewelina Hunkiewicz
65
Lana G. - awatar
Lana G.
50
Dorota Baran- licytacja ciasteczek - awatar
Dorota Baran- licytacja ciasteczek
50
Martyna Wojda - awatar
Martyna Wojda
40
Joanna Jaworska naploszek - awatar
Joanna Jaworska naploszek
10
Sylwia Ws - awatar
Sylwia Ws
80

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij