Zbiórka Daj piątaka dla wcześniaka - zdjęcie główne

Daj piątaka dla wcześniaka

6 897 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 254 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 

Kiedy wyobrażamy sobie noworodka w naszej głowie pojawia się obraz pulchnego bobasa o niebańskim uśmiechu i przyjemnym zapachu.

Życie niestety nie zawsze jest tak piękne. Wie to każdy rodzic wcześniaka, którego dziecko tuż po narodzinach ważyło mniej niż torebka cukru i walczyło o życie na Oddziale Intensywnej Terapii Neonatologicznej. Bo wcześniak w niczym nie przypomina rumianego noworodka, zaś lista potencjalnych komplikacji jest tak duża, że przerazić może każdego, kto pierwszy raz ją czyta. 

Realia polskich oddziałów neonatologicznych obfitują za to w strach i niepewność, a w znamienitej większości niemożność nieustannego towarzyszenia dziecku w jego walce.

Na OION mamy zatem obraz rodziców-nierodziców, którym wydziela się każdą minutę z ich dzieckiem, którzy muszą pytać o zgodę by Je dotknąć, którzy mierzyć się muszą każdego dnia z lękiem o życie ich najcenniejszego skarbu, za każdym razem gdy przychodzi im otworzyć drzwi OION. 

Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że kolejny etap walki o sprawność i zdrowie dziecka dla rodziców wcześniaków rozpoczyna się w dniu wypisu. Od tego momentu wizyta u specjalisty goni kolejną wizytę, rehabilitacja - kolejną rehabilitację, do tego nakładają się problemy z dostępem do wizyt w ramach systemu ochrony zdrowia, niemożność refundacji niektórych terapii, nieznajomość specyfiki tak małego, ale już mocno doświadczonego, pacjenta. I niestety mamy co mamy...

Nasza Fundacja, odpowiadając na potrzeby rodziców wcześniaków z całej Polski, zajmuje się wsparciem tych Najmniejszych z Najdzielniejszych oraz ich rodziców. Choć jesteśmy dość młodą organizacją poszczycić się już możemy sporymi sukcesami: 

 • udało się nam umożliwić zachowanie kontaktów rodziców z ich hospitalizowanymi wcześniakami podczas pandemii w ramach kampanii #StopSeparacji
 • należymy do Rady Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta
 • objęliśmy patronatem trzynaście wojewódzkich grup wsparcia rodziców wcześniaków, gdzie aktywnie działamy
 • współzałożyliśmy Ogólnopolskie Porozumienie "Razem dla wcześniaków", które stało się platformą wspólnego działania organizacji podnoszących kwestie wcześniaków i ich rodziców
 • aktywnie wspieramy rodziców i wcześniaki organizując nieodpłatne cykliczne spotkania, warsztaty i szkolenia ze specjalistami zajmującymi się leczeniem, terapią i opieką nad wcześniakami
 • tworzymy ogólnopolskie kampanie, w których skupiamy się na działaniach mających na celu polepszenie jakości opieki nad wcześniakami oraz zwiększenie świadomości społecznej w tematyce dzieci przedwcześnie urodzonych tj.: #KangurowanieMaMOC, #WrzesieńMiesiącemŚwiadomościOION, #DzieńWcześniakauPrzedszkolaka

     

Więcej o nas dowiecie się z poniższego filmu:

Zebrane w tej akcji darowizny posłużą nam do realizacji celów statutowych fundacji, m. in.: promocji wiedzy dotyczącej wcześniactwa i komplikacji z nim związanych, pokrycia kosztów organizacji konsultacji i prowadzenia grup wsparcia, wsparcia oddziałów neonatologicznych w sprzęt i wyroby medyczne, których celem będzie poprawa komfortu małych pacjentów, redukcja bólu i/lub liczby inwazyjnych procedur.


Zachęcamy Państwa do aktywnego wspierania naszych działań. To właśnie dzięki Wam możemy działać w skali całego kraju. 

Dziękujemy za każdą złotówkę, każde udostępnienie informacji o nas i każdy życzliwy głos, którym nas obdarzacie!


Pozdrawiamy na fioletowo                                                                                                

Zespół Fundacji


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • "FUNDACJA MATKOWELOVE WSPARCIE WCZEŚNIAKA" - awatar

  "FUNDACJA MATKOWELOVE WSPARCIE WCZEŚNIAKA"

  02.02.2024
  02.02.2024

  Część wpłaconych środków zostanie również przekazana na finansowanie projektu #MamOkoNaOko.

  Jego celem jest dostarczenie oddziałom neonatologicznym uszytych w ramach projektu narzutek na inkubatory, które będą chroniły wzrok wcześniaka przed niekorzystnym wpływem sztucznego oświetlenia.

  Wcześniak są bowiem w grupie zwiększonego ryzyka wad wzorku, co powiązanie jest również z intensywną ekspozycją na sztuczne światło, bowiem ścianki inkubatorów wykonane są z przezroczystego plastiku.

  Narzutki na inkubatory, których celem jest osłonięcie wcześniaków przed nadmierną ekspozycją na sztuczne oświetlenie, mogą przyczynić się do obniżenia ryzyka wad wzorku.

  Zdjęcie aktualizacji 137 574

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Paulina Ląd - awatar

  Paulina Ląd

  05.12.2022
  05.12.2022

  💜

6 897 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 254 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 

Wpłaty: 254

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Xyzz - awatar
Xyzz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
ANIA - awatar
ANIA
50
Paulina - awatar
Paulina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wczesniak31tc - awatar
Wczesniak31tc
10
sandra - awatar
sandra
100
Olaa - awatar
Olaa
10
Michalina - awatar
Michalina
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij