Zbiórka Pomoc dla Fionczi - zdjęcie główne

Pomoc dla Fionczi

2 416 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Julia Górnik - awatar

Julia Górnik

Organizator zbiórki

Dnia 1.02.2020 dostałam wiadomość, że Fiona zakulała, ma opuchnięte ścięgno oraz znaczy na prawy tył. Można powiedzieć, że nic specjalnego, tym bardziej, że Ci którzy znają Fionę wiedzą, że ten koń nigdy nie miał żadnej kontuzji i był „niezniszczalny”. Niestety jak wiadomo los bywa przewrotny - pierwsza postawiona diagnoza - zapalenie więzadła pierścieniowego. Częste u tak dużych i masywnych koni, niestety nawraca i jedyną opcją jest nacięcie więzadła. Sporym minusem było to, że więzadło było mocno opuchnięte, plusem natomiast to, że stało się to po raz pierwszy. Fionka dostała leki przeciwzapalne i miała dochodzić do siebie. W międzyczasie do stajni przyjechał drugi bardzo dobry weterynarz doktor Rafał Pędziwiatr. Okazało się jednak, że problem leży gdzieś indziej, bo w mankiecie zginaczowym, bądź nawet wyżej np. w miednicy, czego efektem jest opuchlizna więzadła. Gdy zapytałam Pana doktora o diagnozę usłyszałam, że powodem może być zużycie konia i dodatkowo sposób stawiania tylnich nóg przez Fionę. Zapytacie o dalsze kroki - otóż obecnie tkwimy w zawieszeniu. Po tygodniu od wizyty wysłane zostały filmiki Fiony w ruchu, aby doktor Pędziwiatr mógł stwierdzić czy kulawizna się zmniejszyła, zwiększyła bądź jest taka sama jak do tej pory. Od tego również zależeć ma to czy doktor chciałby zobaczyć Fionę u siebie w klinice na dalszej diagnostyce, a później dokonać ewentualnej artroskopii chorej nogi. 

Jaki jest stan Fiony teraz? Zaraz po odstawieniu leków przeciwzapalnych widać było, że zaczęła odczuwać ból, czego efektem było odmawianie jedzenia oraz odciążanie chorej nogi. Na ten moment jest już lepiej, Fionczi je normalnie, przekłada ciężar na kontuzjowaną nogę, jednak w dalszym ciągu widać, że kuleje, a swoje kroki stawia zachowawczo. Zgodnie z zaleceniami doktora Fiona codziennie wychodzi na padok co ewidentnie jej służy. Noga wydaje się być delikatnie rozchodzona co nie ma miejsca porankami tuż po wyjściu z boksu, gdy noga jest zastana. 

Po co to wszystko piszę? Po pierwsze, ponieważ jest mi cholernie przykro(!), że mojej małej Fionce, mojej najlepszej przyjaciółce przytrafiło się coś takiego. 

Po drugie dlatego, że nie jest to najlepszy moment w moim życiu (na takie sytuacje nigdy nie jest), ale nie jest najlepszy z tego powodu, gdyż dopiero co skończyłam szkołę i czekam na odbiór dyplomu (20 marca) po to, by móc zacząć pracę w zawodzie. A także parę spraw prywatnych i rodzinnych, które nie ułatwiają tej sytuacji.

Co postanowiłam? Może uznacie mnie za głupią, lecz nie chcę od razu kłaść Fiony na stół operacyjny. Pierwszym etapem jest dla mnie wyłączenie Fiony z jazdy pod siodłem (co już ma miejsce od ponad miesiąca) i danie jej czasu na regenerację oraz odpoczynek. Z tego powodu Fiona zmienia stajnię ze swojego ulubionego „Zamku” na stajnię dla koni emerytów. Jeśli chodzi o sposób chodzenia można troszkę naprostować nogi za pomocą odpowiedniego strugania, bądź podkuwania. Nogę natomiast można wspomóc odpowiednią fizjoterapią, dobrze dobraną suplementacją oraz kwasem hialuronowym podanym dożylnie.

Niestety to wszystko będzie wymagało dość sporych nakładów finansowych, które na ten moment mimo wsparcia przez bliskie osoby mnie przerastają. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Ci którzy ją znają wiedzą jaki to jest koń - koń żołnierz! Niezawodna, oaza spokoju, nie raz rozśmieszała towarzystwo na parkurach swoimi przejazdami. Przez ostatnie dwa lata dzielnie pracowała w szkółce wprowadzając adeptów w świat jeździectwa. Fionczi to przede wszystkim moja przyjaciółka, której obiecałam, że stanę na rzęsach, aby jej pomóc i sprawić by ból minął, a ona sama mogła wrócić chociaż do częściowej sprawności. Jest najlepszym co mnie spotkało, nauczyła mnie przez te 11 wspólnych lat pokory, cierpliwości i cieszenia się z małych rzeczy. Nikogo do niczego nie zmuszam. Sytuacja spadła na mnie jak grom z jasnego nieba i niestety jestem zmuszona prosić o wsparcie, po to aby pomóc mojej ukochanej klaczy wrócić do zdrowia, bo przyjaciół nie zostawia się w potrzebie.

Wszystko co robię, robię tylko i wyłącznie z myślą o Fionczi i po to, aby jej pomóc.

Kierując się słowami „jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś” zrobię wszystko co w mojej mocy, aby jej pomóc. Jeśli będzie trzeba to podejmę się wysłania Fiony na operację, jednak jest to dla mnie ostateczność i chcę spróbować najpierw innych metod leczenia Fiony.

Z tego powodu powstała ta zbiórka oraz bazarek na rzecz Fiony na Facebook'owej grupie o tej samej nazwie - Pomoc dla Fionczi. 

Z góry z całego serca razem z Fioną dziękujemy za pomoc udzieloną w każdej postaci!

26.03.2020 

Mamy diagnozę. U Fiony stwierdzone zostało zapalenie więzadła pierścieniowego oraz pęcinowej pochewki ścięgnowej ścięgien zginaczy kończyny miednicznej prawej, będące prawdopodobnie wynikiem podklinicznego uszkodzenia brzeżnego ścięgna zginacza głębokiego palca oraz przewlekłego przeciążenia przy predysponującej do wystąpienia urazu budowie.
Zalecenia: 

1) Zaprzestanie jakiegokolwiek użytkowania konia - do odwołania. Dozwolony padok/kwatera 

2) Leczenie miejscowe - podanie kwasu hialuronowego do pęcinowej pochewki ścięgnowej 

3) Werkowanie kopyt ograniczające rotacje odśrodkową stawów pęcinowych oraz skokowych obu kończyn miednicznych. Ograniczenie redukcji wysokości piętek

4) Suplementacja wspomagająca funkcjonowanie układu  ruchu i poprawiająca jakość płynu maziowego.

5) Dalsze postępowanie lekarsko-weterynaryjne i ustalenie planu rehabilitacyjnego po leczeniu miejscowym i wykonaniu kontrolnego badania ultrasonograficznego.

Rokowanie powrotu do użytkowania rekreacyjnego: 

Pomyślne z zachowaniem ostrożności ze względu na tendencję do wznowy. 

2 416 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Julia Górnik - awatar

Julia Górnik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 54

Domka - awatar
Domka
5
Joanna K - awatar
Joanna K
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dla Fiony - awatar
Dla Fiony
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Magda - awatar
Magda
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kasia P. - awatar
Kasia P.
20
Patrycja Zalewska - awatar
Patrycja Zalewska
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij