Zbiórka Najważniejszy mecz Tomka - zdjęcie główne

Najważniejszy mecz Tomka

52 869 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 505 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aleksandra Kobusińska - awatar

Aleksandra Kobusińska

Organizator zbiórki

Tomek głowa rodziny, nasz mąż i tata, aktywny zawodowo oraz społecznie, prezes lokalnego klubu sportowego LZS Gryf Piaseczno, 18 lipca 2017 roku uległ wypadkowi. 

Podczas gry w piłkę z kilkuletnimi dziećmi znajomych na własnym podwórku Tomek potknął się i przewrócił. Upadek spowodował ucisk na rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym. Pomimo szybkiej interwencji neurochirurgów z 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, polegającej na odbarczeniu rdzenia na trzech poziomach porażone zostały kończyny górne i dolne. 

Po niespełna tygodniu spędzonym na oddziale neurochirurgii Tomek musiał zostać przeniesiony na OIOM. Pojawiły się komplikacje z układem oddechowym, który w wyniku uszkodzenia rdzenia również został częściowo porażony, konieczna była intubacja. Rozwinęło się ostre obustronne zapalenie płuc, dodatkowo potrzebne było wszczepienie stymulatora pracy serca, które przy tak dużym obciążeniu kilkukrotnie zwalniało.

Kolejnym krokiem podjętym przez lekarzy było wykonanie tracheotomii, która w znaczący sposób w porównaniu z intubacją ułatwia kontakt i porozumiewanie się z Tomkiem, a dodatkowo umożliwia normalne odżywianie. Tomek jest w pełni świadomy, ale nadal potrzebne jest jednak wsparcie respiratora, ponieważ częściowo porażone mięśnie oddechowe nie są w stanie zapewnić właściwej pracy płuc, a nieprawidłowa wentylacja może doprowadzić do kolejnego zapalenia. 

Powrót do chociażby częściowej sprawności jest możliwy wyłącznie dzięki intensywnej i różnorodnej rehabilitacji, jednakże szpitalne oddziały rehabilitacyjne nie przyjmują pacjentów niewydolnych oddechowo. Zdaniem lekarzy intensywna opieka medyczna niebawem nie będzie potrzebna, ale żaden inny oddział szpitalny nie zajmuje się pacjentami oddychającymi przy pomocy respiratora. Tomek mógłby wkrótce zostać wypisany ze szpitala, lecz wymaga to całkowitego przeorganizowania naszego życia oraz zdobycia środków na zakup niezbędnego sprzętu oraz pokrycia kosztów opieki pielęgniarskiej i rehabilitacji.

W naszym rodzinnym miasteczku nie ma możliwości zapewnienia Tomkowi fachowej opieki i rehabilitacji, ponadto w przypadku ewentualnych komplikacji pomoc medyczna może być udzielona zbyt późno, zatem konieczne jest wynajęcie przez nas mieszkania w Bydgoszczy.  Aby dać Tomkowi jakąkolwiek możliwość poruszania się, niezbędny jest specjalistyczny wózek, którego koszt waha się od kilkunastu nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Potrzebny jest również dodatkowy sprzęt m.in. domowy respirator, materac przeciwodleżynowy, łóżko z elektryczną regulacją itp. Kolejne wydatki to całodzienna opieka pielęgniarska oraz koszty codziennej rehabilitacji, które miesięcznie sięgać będą co najmniej 6 tys. zł. Narodowy Fundusz Zdrowia tylko w nieznacznej części pokrywa koszty związane z refundacją wyposażenia oraz opieką nad chorym, resztą musi zająć się rodzina pacjenta.

Dlatego też zwracamy się do wszystkich przyjaciół, znajomych oraz osób, którym nie jest obojętny los naszego Tomka o wsparcie finansowe, abyśmy mogli zapewnić mu jak najlepszą opiekę i rehabilitację, która jest konieczna do odzyskania sprawności.

Na piłkarskim boisku jeden choćby najlepszy i najbardziej waleczny zawodnik sam meczu nie wygra, potrzebna jest cała drużyna. Bez Waszego wsparcia Tomek mimo dużej woli walki, sam nie wygra najważniejszego meczu, meczu o własne zdrowie. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKTUALIZACJA 24.10.2017

W czwartek 19 października Tomek został wypisany ze szpitala, podczas trzymiesięcznego pobytu na OIT przeszedł trzy zapalenia płuc. Cały czas jednak mięśnie oddechowe nie zapewniają prawidłowej wentylacji, dlatego nadal potrzebne jest wsparcie respiratora, w związku z czym Tomek jest pod opieką zespołu domowej wentylacji. Każdego dnia pracuje także z rehabilitantem, walcząc o dojście do jak największej sprawności. Cały czas nie udało nam się jednak znaleźć pielęgniarki/pielęgniarza lub opiekuna medycznego, który podjąłby się opieki nad tatą przez 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Dlatego jeśli ktoś z Państwa zna kogoś, kto ma doświadczenie przy osobach z respiratorem i podjąłby się takiej pracy, bardzo proszę o przekazanie nam takiej informacji.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  18.03.2019
  18.03.2019

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Wiesław Wątroba - awatar

  Wiesław Wątroba

  17.03.2019
  17.03.2019

  Mój przyjacielu z dawnych lat, Dzisiaj dopiero się dowiedziałem, co Ci się przytrafiło, I pierwsze cisnęło mi się zaraz pytanie, dlaczego akurat Tobie, Głęboko wierzę, że dasz radę, musisz, jeszcze tyle przed Tobą, Tomek trzymaj się, myślami jestem z Tobą. Ps. nie funkcjonuje na FB daj jakieś swoje namiary na mojego mejla [email protected]

 • Julita i Jarek - awatar

  Julita i Jarek

  29.11.2017
  29.11.2017

  Pozdrawiamy Tomeczku!

 • Elżbieta i Kazimierz G. - awatar

  Elżbieta i Kazimierz G.

  24.11.2017
  24.11.2017

  Życzymy powrotu do zdrowia.

 • Maryla i Grzegorz - awatar

  Maryla i Grzegorz

  04.11.2017
  04.11.2017

  Życzymy powrotu do zdrowia.

52 869 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 505 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aleksandra Kobusińska - awatar

Aleksandra Kobusińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 505

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Tomek Kulesza - awatar
Tomek Kulesza
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij