Zbiórka Puszka Pandory - zdjęcie główne

Puszka Pandory

11 145 zł z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 156 osób
Wpłać teraz
 
Maciej Biuro - awatar

Maciej Biuro

Organizator zbiórki

Witam. Maciej z tej strony. Lat 39 kierowca, ratownik medyczny, organizator wielu imprez  w tym także finałów WOŚP w Poznaniu, ojciec cudownych dzieci. Zasłużony Honorowy Krwiodawca,- oddane ponad 50 litrów krwi, w dzień operacji tętniaka przyzna mi odznakę Zasłużony dla Zdrowia Narodu.

W grudniu 2018 wykryto w porę tętniak tętnicy przedniej łączącej ACoA.  zoperowany w styczniu 2019 roku-embolizacja. i od tego się zaczęło-otwarla się puszka Pandory. 

Wykryto masywna rozedme  astma-zwiększanie dawki sterydów- A co za tym idzie puchniecie, zbieranie wody w organizmie. Rozstępy jakbym urodził 10 raczki . Typowy byczy kark postertdowy, zespól Kuschinga. Ze względu na zwiększanie dawek sterydow do maksymalnej pojawiły się inne nieoczekiwane rzeczy typu bóle stawów niepozwalajace niekiedy normalnie wstać, budzące w nocy. Pojawila się  cukrzyca- wszystko po sterydach- ale.bez nich poprostu bym się udusił. Na jedno pomagają na inne kolosalne szkodzą.  Tak to jest z lekami. Czekam obecnie na kontrolę w postaci operacji-angio sprawdzenia tętniaka. Niestety że względu na mój obecny stan - rozedma  jest.ona niemożliwa. Do tego rozedma zajęła 2 górne płaty płuc-które praktycznie nie nadają się do niczego- nie spełniają swoich funkcji. Co za tym idzie każdy najmniejszy wysiłek to dla mnie meczarnia-zwekszenoe ciśnienia,  tętna uczucie duszenia się. W takiej sytuacji najczęściej wycina się dwa zajete platy płuc- niestety w mojej sytuacji że względu na inne obciążenia jest to niemożliwe.  Do tego nadciśnienie, zabirzenienryrmu serca

 Codziennie biorą w garść leków na śniadanie,  obiad i kolację.  Koszt lekow miesiecznie to ok 700 zł.

Obecnie od pulmunologa dostałem zalecenie na 15 h dziennie koncentratora tlenu, nawet podczas snu. Unikanie wysiłku  i wysokich temperatur.  Koszt koncentratora przenośnego to ok 3-5 tyś. 

Uzywanie koncentratora nie da wyleczenia ale może pomóc w lżejszy odczuwaniu objawów. Jedynym sensownym wyjściem jest tzw PneumRX. Polega na wprowadzeniu do płuc cienkich rurek o termicznej pamięci kształtu, które nie pozwalają plucom zapadać się podczas wdechy i wydechu.  Jest jedyne mało  inwwzyjne wyjście w mojej sytuacji.

Niestety są dwa ale:

1- nie wykonuje się tego w Polsce 

2- koszt takiej operacji za granicą to koszt około 180.000-205.000 zł. 

Stąd ta zbiórka i prośba w pomocy w zbieraniu tej  kwoty na leczenie. Wierzę że się to uda.

Żeby nie chłonie siedzę w domu z założonymi rękoma  tylko pracuje jak normalny człowiek. Moze nie typowo fizycznie bo niedalbym rady ale sie staram.

Niestety coraz częściej ląduje  w szpitalu z powodu duszności  i obrzęków.  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Maciej Biuro - awatar

  Maciej Biuro

  29.10.20
  29.10.20

  Witam wszystkich i serdecznie dziękuję za wpłaty ma zbiórkę. Chciałem się podzielić nowymi wiadomościami niestety niezbyt dobrymi. W ostatnim badaniu MRI znaleziono u mnie kolejnego tętniaka. W dodatku badaniu EEG są zmiany z tendencjami napadowości. Do tego jak wcześniej pisałem pogłębiająca się niewydolność nerek A teraz nawet gdzieś ucieka Hb i rośnie leukocytoza. Proszę wiem znowu i ponownie o udostępnienie tej zbiórki. Wierzę że uda się wymagana kwotę uzbierać jak najszybciej bo czas jest tutaj naprawdę na wagę złota. Pozdrawiam wszystkich

Komentarze


 • Justyna Śmigrodzka - awatar

  Justyna Śmigrodzka

  11.10.20
  11.10.20

  Dużo zdrówka

 • Wiesio - awatar

  Wiesio

  10.10.20
  10.10.20

  To za ten bigosik ;)

 • Jarosław Bednarczyk - awatar

  Jarosław Bednarczyk

  26.09.20
  26.09.20

  Grochówka bdb+

 • Iwona - awatar

  Iwona

  22.09.20
  22.09.20

  Maciej - zdrowia! Dżasta- szykuj zupki :)

 • Piotr i Aneta - awatar

  Piotr i Aneta

  28.08.20
  28.08.20

  Szybkiego powrotu do zdrowia od sąsiadów

11 145 zł z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 156 osób
Wpłać teraz
 
Maciej Biuro - awatar

Maciej Biuro

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 156

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
EBBB - awatar
EBBB
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia - awatar
Kasia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Handlarz dywanami z pogodnej - awatar
Handlarz dywanami z pogodnej
20
Anna - awatar
Anna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
11
Barbara Horodecka - awatar
Barbara Horodecka
20
kubciuszek - awatar
kubciuszek
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij