Zbiórka Pomoc dla Megi! - zdjęcie główne

Pomoc dla Megi!

10 220 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 308 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Mega 23.08.2016 zaczyna rehabilitację, dzięki której, mamy nadzieję, zlikwidowane zostaną przykurcze oraz odbudowane w jakimś stopniu mięśnie tylnej prawej nogi. Mega chodzi bardzo źle. W zasadzie nie za bardzo chce chodzić, co widać na zdjęciach. Zabiegi na bieżni wodnej, ultradźwięki, a później rehabilitacja bierna powinny, muszą! pomóc. Później tę biedną suczkę czeka operacja tylnej łapy by mogła stawać na nogę i chodzić prawie normalnie, ale na usztywnionym stawie kolanowym. Dzięki apelowi udało się uzbierać 398 zł. Na razie wykupiliśmy 3 zabiegi fizykoterapii (70 zł/zabieg=210 zł). Jako fundacja dostaliśmy 30% zniżkę. Cały czas apelujemy o pomoc finansową. Mega będzie musiała mieć więcej zabiegów. Ile? Nie jesteśmy w stanie teraz określić. Zależy jak jej organizm zareaguje na leczenie. To dopiero początek drogi Megi ku normalnośc!!! Prosimy o pomoc. Bardzo prosimy.

Jeśli nie możesz adoptować Megi, zostań jej opiekunem wirtualnym.
Utrzymujemy nasze zwierzaki wyłącznie z darowizn osób fizycznych i prawnych. 
Twoja pomoc jest nam niezbędna i bardzo o nią prosimy!Mega trafiła do nas w sierpniowy długi weekend. Zadzwoniła pani, która przejeżdżając przez podwarszawską wieś zauważyła na drodze suczkę z nienaturalnie wygiętą tylną łapą. Sunia nieporadnie uciekała przez sforą wiejskich psów chcących ją pokryć, ponieważ miała cieczkę. Pierwsza myśl, suka została potrącona przez samochód i wymaga pomocy. Szybko organizowaliśmy miejsce dla suni. Mega trafiła do szpitala (przy okazji dziękujemy pani za przetransportowanie psa do Warszawy). Mega była bardzo zaniedbana, niesamowicie zapchlona. Zrobiono szybko rtg. Badanie wykazało stan po odległym złamaniu w obrębie nasady dalszej kości udowej prawej z deformacją kątową kości, artrozę stawu kolanowego oraz następowy przykurcz prostowników stawu skokowego. W skrócie - sunia ma teraz około 2-3 lat. Złamanie miało miejsce w wieku szczenięcym!! W głowie nam się nie mieści dlaczego suczka nie została poddana leczeniu od razu po zdarzeniu?! Ile ona musiała wycierpieć! Od 2 lat Mega chodzi na 3 łapach, tylną nogę trzymając wyprostowaną i wygiętą na zewnątrz. Mimo tej tragedii Megunia jest olbrzymią przylepą. Uwielbia wtulać się w człowieka (kto wie, może nie było jej wcześniej dane zaznać ludzkiej miłości).Szybki wywiad w miejscowości w której się pojawiła nie przyniósł nic nowego. Nikt jej tam wcześniej nie widział. Psina nie ma chipa, nie miała też obroży. Pojawiła się znikąd w sierpniowy długi weekend. Mamy nadzieję, że też uważacie, że trzeba jej pomóc. Po dzisiejszej konsultacji u ortopedy wiemy, że Mega powinna w pierwszej kolejności przejść fizjoterapię w celu zminimalizowania skutków przykurczu. Jeśli dzięki rehabilitacji biernej i bieżni wodnej uda się rozruszać i częściowo odbudować mięśnie łapy, do rozważenia będzie osteotomia korekcyjna kości udowej z ewentualną artrodezą stawu kolanowego czyli operacja (złamanie) kości udowej i ponowne nastawienie z równoczesnym usztywnieniem stawu kolanowego, którego prawie już nie ma. To będzie koronkowa operacja, dzięki której sunia nie będzie miała wykrzywionej nogi i będzie mogła na nią stawać, ale staw kolanowy zostanie sztywny. Druga opcja, dużo szybsza i tańsza to amputacja. W związku z tym, że sunia próbuje stawać na chorą łapę nieporadnie przyciągając ją do siebie, chcielibyśmy spróbować uratować łapę.
1. Potrzebujemy dla Megi domu tymczasowego, najlepiej z windą lub na parterze. Byłoby idealnie gdyby tymczas znajdował się na Ursynowie, ponieważ chcielibyśmy ją rehabilitować w centrum rehabilitacyjnym Animal Center.
2. Potrzebujemy dla Megi dobrej karmy.
3. Fryzjera, który ją wykąpie i wyczesze.
4. Potrzebujemy wsparcia finansowego na rehablitację tej dzielnej suni i pokrycie kosztów operacji w przyszłości.
PROSIMY O POMOC!
Takiego "przypadku" jeszcze nie mieliśmy :( :( :(

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Megi!Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Megi!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.06.2017
  10.06.2017

  Na ZDROWIE - !!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.05.2017
  20.05.2017

  Powodzenia piesku!

 • Sylwia Majerkiewicz - awatar

  Sylwia Majerkiewicz

  20.05.2017
  20.05.2017

  Ziarnko do ziarnka i uzbiera sie miarka

 • Ivana Nowicki - awatar

  Ivana Nowicki

  20.05.2017
  20.05.2017

  Powodzenia w leczeniu 🐕

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.05.2017
  19.05.2017

  Mamy nadzieje ze się uda. Trzymamy kciuki.

10 220 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 308 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 308

Jessika - awatar
Jessika
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Andrzej M - awatar
Andrzej M
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Małgorzata Sekuła - awatar
Małgorzata Sekuła
32

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij