Michał za parę dni będzie miał 9 lat
18 styczeń godzina 5.30 wezwana karetka do rodzącej zakopuje się w zaspie…. Minuty mijają….w domu rozpoczyna się akcja porodowa…. Godzina 6.15 na świat przychodzi śliczny chłopczyk…. Nie oddycha…
….pępowina zawinięta wokół szyi…
… panika … co robić…masowanie nie pomaga… nie ma reakcji…szybko odcinam pępowinę i kładę dziecko na ręczniku na podłodze i zaczynam resuscytację…
… po chwili PŁACZ… już jesteś ze Mną, już Cię nikomu nie oddam…
Michaś w wieku trzech lat otrzymał diagnozę Autyzm, opóźnienie psychoruchowe, zaburzenia Integracji Sensorycznej, zaburzona motoryka duża i mała.
Choroba odebrała naszemu dziecku możliwość przeżywania beztroskiego dzieciństwa. Naszą codziennością stała się ciągła terapia, rehabilitacja oraz turnusy rehabilitacyjne. Walka Michałka ze swoją niepełnosprawnością często okupiona jest łzami, zniechęceniem , potem i ogromnym zmęczeniem ale nasz mały bohater walczy mimo wszystko.
Walka ta, wymaga nie tylko ciężkiej pracy naszego chłopca ale również ogromnych nakładów finansowych.
Funkcjonowanie rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym przebiega według ściśle opracowanego wcześniej planu...planu finansowego. Zapewnienie własnemu dziecku możliwości rehabilitacji, leczenia oraz wszelkich innych metod mających poprawić jego stan to zasada nadrzędna i bezdyskusyjna w takim domu. U nas również. Cały domowy budżet przeznaczany jest na leczenie i rehabilitację Miśka. Niestety kolejne lata walki z chorobą własnego dziecka sprawiają, iż hasło "domowy budżet" porostu nie istnieje.....w takiej sytuacji nieoceniona staje się pomoc innych ludzi- dobrych dusz, którym los innych nie jest obojętny.
Michał objęty jest terapią pedagogiczną, psychologiczną, logopedyczną, integracji sensorycznej oraz terapią biofeedback.
Dwa razy w roku uczęszcza w turnusach rehabilitacyjnych. Do tej pory największe skoki rozwojowe zauważyliśmy właśnie po turnusach rehabilitacyjnych. Dwa tygodnie ciężkiej, codziennej pracy wnoszą więcej niż 4-6 miesięczna rehabilitacja na miejscu. Cena takiego turnusu sięga ponad 5 tyś złotych, mimo to staramy się by Maks miał możliwość uczestnictwa właśnie w takich turnusach.
Wiele rzeczy już zrobiliśmy, wiele jeszcze przed nami. Jedno jest pewne.
Okazało się ,że Michał ma również skrzywienie kręgosłupa odcinka lędźwiowego i koślawe nogi. Trzeba jak najszybciej rozpocząć rehabilitację żeby oszczędzić dziecku operacji . Jednak rehabilitacja to koszt ponad 2500 miesięcznie i stąd nasza prośba o lepsze życie Michałka, który jest bardzo pogodny, radosny i dzielny. Nie chcę skazywać go na operację czy na poruszanie się w przyszłości na wózku inwalidzkim.
Nie poddamy się !!!
Z całego serca prosimy Państwa choćby o najmniejszą wpłatę oraz pomoc w rozpowszechnieniu informacji o tej zbiórce!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: