Zbiórka Pomóżmy w powrocie do sprawności - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy w powrocie do sprawności Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy w powrocie do sprawności - zdjęcie główne

Pomóżmy w powrocie do sprawności

27 758 zł  z 27 770 zł (Cel)
Wpłaciło 268 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Janczak-Cwil - awatar

Ewa Janczak-Cwil

Organizator zbiórki

Dla Michała Cwil

Wiem, że na świecie jest wiele osób potrzebujących pomocy, w tym mnóstwo dzieci. Jednak proszę, nie przechodź obok mojej prośby obojętnie. Nie prosiłabym o nią, gdybym nie musiała – jestem Zosią samosią, która zawsze próbuje radzić sobie sama. Tym razem muszę przyznać: sama sobie nie poradzę. Twoja pomoc ma szansę dać mi, Michałowi i naszym dzieciom nadzieję na to, że wspólnie poradzimy sobie w nowej, trudnej dla nas sytuacji. Że będziemy nadal mogli być razem i walczyć o zdrowie Michała w rzeczywistości tak trudnej, że czasem braknie sił.

Drugiego czerwca tego roku życie mojej rodziny wywróciło się do góry nogami. To była niedziela. Mój mąż, Michał – szczupły, z natury sprawny fizycznie mężczyzna oraz opiekuńczy mąż i ojciec, położył się po obiedzie na drzemkę. Często to robił, bo reumatoidalne zapalenie stawów pozbawiało go energii. Tamtego dnia zdawało mi się, że za długo śpi, poszłam go więc obudzić. Zastałam ukochanego męża bez kontaktu, ze sparaliżowaną połową ciała. To był udar. Akcja ratunkowa przedłużyła się, ponieważ trzeba było czekać na pomoc straży pożarnej – zniesienie Michała po wąskich schodach wymagało specjalistycznego sprzętu. Do szpitala dotarł zbyt późno, by można mu było podać leki ograniczające skutki rozległego udaru. A ten poczynił olbrzymie spustoszenia: 2/3 lewej półkuli mózgu pozostawało zbyt długo bez tlenu. Michał nie mówi, nie bardzo rozumie mowę, nie czyta, nie pisze i ma zupełnie bezwładną prawą połowę ciała. Nie można się z nim porozumieć, niczego od niego dowiedzieć. Jednak widać, że zdaje sobie sprawę, w jakim jest stanie. Rokowania? Trzeba czasu, bardzo dużo czasu, żeby być może kiedyś zaczął chodzić. Mowy i jej rozumienia może już nie odzyskać.

Lekarz w szpitalu zapytał: „Co pani planuje: oddać męża do domu opieki czy się nim samodzielnie opiekować?”. Postanowiłam nie oddawać Michała. Robię wszystko, by mógł być w domu, a nie jest to łatwe. Ponad pół roku temu straciłam pracę. Teraz mam jej tyle, że zajmuje mi 12 godzin dziennie. Na szczęście w większości mogę ją wykonywać zdalnie, z domu. Jednak mimo ogromu pracy i ograniczenia wydatków do absolutnego minimum, nie zarabiam tyle, aby wystarczyło mi na utrzymanie siebie, męża, dwójki nieletnich dzieci, rehabilitację Michała oraz zakup niezbędnego dla niego sprzętu. O dostosowaniu łazienki do potrzeb osoby sparaliżowanej nie wspominając... Dlatego chowam dumę w kieszeń i proszę: wesprzyj nas! Każdy grosz jest dla nas naprawdę na wagę złota.


Ewa, Maja i Bartek

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ewa Janczak-Cwil - awatar

  Ewa Janczak-Cwil

  23.11.2019
  23.11.2019

  Od 2,5 miesiąca jesteśmy razem w domu. Nasze życie zaczyna wreszcie nabierać rytmu. Dzięki Wam Michał jest rehabilitowany 3-4 razy w tygodniu. Regularnie ćwiczy chodzenie o lasce. Może wiosną pójdzie na spacer na własnych nogach? Mamy dobrą ortezę na rękę i nogę, a także specjalną deskę, sztućce i inne akcesoria, dzięki ktorym sam może jeść i szykować sobie kanapki. Póki co Michał nadal nie mówi i nie pisze, nie czyta, ale coraz więcej rozumie. Choć łatwo nie jest, nie poddajemy się. Dziękujemy za Wasze wsparcie, które dodaje nam sił i daje możliwości, jakich sama Michałowi nie mogłabym stworzyć. Jesteście niesamowici!

Komentarze


 • Wioleta Bednarczyk - awatar

  Wioleta Bednarczyk

  31.08.2019
  31.08.2019

  Powodzenia Ewo! Także dużo siły i dobra dla Was :* Wspieram 💚 wb

  • Ewa Janczak-Cwil - awatar

   Ewa Janczak-Cwil - Organizator zbiórki

   10.09.2019
   10.09.2019

   Dzięki! Próbujemy sobie radzić

 • Aneta - awatar

  Aneta

  20.08.2019
  20.08.2019

  Michal trzymam kciuki!!! Będzie dobrze. Silny gość z Ciebie.

  • Ewa Janczak-Cwil - awatar

   Ewa Janczak-Cwil - Organizator zbiórki

   23.08.2019
   23.08.2019

   Bardzo dziękujemy! Walczymy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.08.2019
  15.08.2019

  Trzymajcie się !! Będzie dobrze...

  • Ewa Janczak-Cwil - awatar

   Ewa Janczak-Cwil - Organizator zbiórki

   23.08.2019
   23.08.2019

   Trzymamy się razem i nie dajemy za wygraną. Dziękujemy!

 • chojny - awatar

  chojny

  14.08.2019
  14.08.2019

  Jesteśmy z wami! Będzie dobrze!

  • Ewa Janczak-Cwil - awatar

   Ewa Janczak-Cwil - Organizator zbiórki

   14.08.2019
   14.08.2019

   Dzięki Kuba! Ściskam Was wszystkich bardzo serdecznie! Ewa

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  13.08.2019
  13.08.2019

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

27 758 zł  z 27 770 zł (Cel)
Wpłaciło 268 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Janczak-Cwil - awatar

Ewa Janczak-Cwil

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 268

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Mateusz Grodzicki - awatar
Mateusz Grodzicki
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
W.H. - awatar
W.H.
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij