Zbiórka Rehabilitacja dla Michała K. - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja dla Michała K. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Rehabilitacja dla Michała K. - zdjęcie główne

Rehabilitacja dla Michała K.

79 145 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 615 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Madzia Pietruszewska - awatar

Madzia Pietruszewska

Organizator zbiórki

Witajcie. 

Mam na imię Madzia i jestem najbliższą kuzynką Michała. Rodzice Michała są starsi i schorowani, dlatego zbiórkę wykonuję ja jako najbliższa rodzina. Poniżej przedstawiam wam nas: 

Michał to 33-letni fantastyczny chłopak, pomocny, pracowity. Jego marzeniem od zawsze była praca w transporcie drogowym, które spełnił.

Michał to mały duży bohater- w 2014r skoczył do Odry i uratował tonącą kobietę. Rok później uratował 2 dzieci. Został odznaczony przez prezydenta miasta Brzeg. Niechaj Dobro Powraca do Michała i do Was.

Realizował się zawodowo, pomagał i uwielbiał nurkować.

Wszystko zmieniło się 8-go stycznia mój najbliższy i najukochańszy kuzyn Michał nagle i poważnie zachorował.

Zdiagnozowano u niego ropne zakażenie mózgu. Przez ponad miesiąc był w śpiączce farmakologicznej i w tym czasie dwukrotnie wykonano operacje neurologiczne ratujące mu życie. Nie dawano mu szans na przeżycie. 

8 stycznia trafił do szpitala w Kędzierzynie Koźlu, gdzie potwierdzili, iż stan jest ciężki. 12 stycznia został przewieziony do Opola na Neurochirurgię. Tam wykonano pierwszą operację trepanacji czaszki oraz wypłukania ropni lewego płata czołowego. Niestety, Michał już następnego dnia został przewieziony do Kędzierzyna Koźla. Po tygodniu stan Michała się pogorszył. Kontrolne TK głowy pokazało pojawienie się nowych, coraz większych ropni w płatach czołowych (prawym i lewym) oraz olbrzymi obrzęk mózgu powodujący wgłobienia mózgu i malację. Co zagrażało życiu Michała. Druga operacja miała odbyć się dopiero w piątek, ale dzięki pomocy i konsultacji profesora z Krakowa, Kędzierzyna i Opola udało się przewieść Michała w środę o 2 w nocy do Opola. Operacja trwała ok. 5h. 

Michał ma wycięte 1/3 kości czaszki. 

Lekarze przekazywali tylko jedną informację: stan ciężki, jeżeli się obudzi, co jest mało prawdopodobne będzie tylko leżał i nie kontaktował. Książkowo musiałby się zdarzyć cud, aby Michał był sprawny

Zdarzył się cud: przeżył, nie dawano nam nadziei, że obudzi się- stał się drugi cud - otworzył oczy. 

Powiedziano nam, że nie będzie z nim kontaktu i będą ogromne niedowłady- stał się następny cud- Michał widzi, słyszy, rozumie. 

Co więcej po nie całym miesiącu od obudzenia się Michał stanął na nogi! Dzięki pomocy rehabilitantom. Niestety szpitale w czasie Covidu są rygorystyczne, co utrudniało spotkania z rodziną.

W tej chwili jest na rehabilitacji w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Katowicach. Następnym etapem leczenia Michała będzie prywatny ośrodek rehabilitacji, gdzie za miesięczny pobyt kwota wynosi 29 000 zł. 

Michał ma Afazję ruchową i zmiany malacyjne mózgu. Prawa strona Michała jest słabsza, ponieważ większą część zajmował ropień w lewym płacie czołowym.

Nadal nie wiemy co Michał pamięta, czy będzie w stanie z nami rozmawiać. Na wszystko potrzebne są spore kwoty, aby opłacić rehabilitację, specjalistów.

Michał ma ogromną wolę walki o siebie, o powrót do sprawności.  Każdy najmniejszy gest wsparcia  jest dla nas wielka pomocą, ponieważ oboje rodziców jest  emerytami, mają I grupy inwalidztwa i leczą się onkologicznie a ich środki finansowe są skromne. Już teraz musimy szykować się na bardzo długą i kosztowną rehabilitację oraz dalsze leczenie Michała - czeka go obustronna  rekonstrukcja czaszki.  Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby Michał wrócił do pełnej sprawności i odzyskał dawnego siebie.

Pieniądze zebrane ze zbiórki zostaną przekazane na dodatkową rehabilitację w ośrodku, a jeżeli wystarczy to przekażemy już część na poczet kosztownej operacji implantu.


Proszę Was z całego serca jeśli możecie przekażcie dobrowolną kwotę na rehabilitację Michałka: 


Dziękuję za wsparcie

Madzia

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Madzia Pietruszewska - awatar

  Madzia Pietruszewska

  04.05.2022
  04.05.2022

  Witajcie.
  Michał dzielnie i intensywnie rehabilituje się w Votum. Kilka zdjęć z osrodka rehabilitacyjnego. Jak widzicie wasza pomoc jest wielka i idziemy do przodu !
  Dziękujemy z całego serca za każdą złotówkę i aukcje. Damy radę!

  Zdjęcie aktualizacji 94 072

Komentarze


 • Piotr - awatar

  Piotr

  21.09.2022
  21.09.2022

  Powodzenia Michał, dasz radę!

 • Chris Pro Decor - London - awatar

  Chris Pro Decor - London

  26.05.2022
  26.05.2022

  Have a speedy recovery mate!

 • Katarzyna Grzesiak - awatar

  Katarzyna Grzesiak

  24.04.2022
  24.04.2022

  Koszulka Wisła Kraków

 • Piotr Ponikiewski - awatar

  Piotr Ponikiewski

  24.04.2022
  24.04.2022

  Koszulka Górnik Łęczna

 • Krzysiek - awatar

  Krzysiek

  18.04.2022
  18.04.2022

  Trzymaj się Michał, dużo sił i wracaj do zdrowia!!!

79 145 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 615 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Madzia Pietruszewska - awatar

Madzia Pietruszewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 615

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karol M. - awatar
Karol M.
120
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
78
Karol M. - awatar
Karol M.
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij