Zbiórka Spoczywaj w pokoju - zdjęcie główne

Spoczywaj w pokoju

219 492 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 563 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Marta Zawojska - awatar

Marta Zawojska

Organizator zbiórki

       

        W czerwcu 2019 roku na szyi Michała pojawił się obrzęk. Początkowo lekarze podejrzewali zapalenie tarczycy, jednak wdrożone leczenie nie przynosiło zamierzonego efektu. Dalsze kroki diagnostyczne w postaci biopsji nie dały ostatecznego rozpoznania, jednak pozwoliły postawić podejrzenie nowotworu tarczycy. Do objawów obrzęku okolicy szyi dołączyły silne bóle głowy. Zaplanowane zostały dalsze kroki diagnostyczno – lecznicze w postaci operacyjnego usunięcia zmienionego chorobowo narządu, co dopiero miało dać możliwość wykonania pełnych badań histopatologicznych, a co za tym idzie postawienia precyzyjnego rozpoznania. W wyniku zabiegu chirurgicznego przeprowadzonego 13 września 2019 roku usunięto tarczycę wraz z okolicznymi węzłami chłonnymi. Badania histopatologiczne usuniętego narządu dały najgorsze z możliwych rozpoznań – rak anaplastyczny tarczycy (ATC).

      Rak anaplastyczny nie jest częstym nowotworem, stanowi zaledwie 5% do 10% wszystkich nowotworów tarczycy (nowotwór tarczycy stanowi 1% wszystkich nowotworów złośliwych), jest jednak wyjątkowo złośliwy. Rozwija się bardzo szybko i nacieka na sąsiednie tkanki. Właśnie ze względu na naciekanie przez guza okolicznych tkanek  w obrębie wielu złożonych struktur w obrębie szyi bezpośrednio sąsiadujących z tarczycą możliwe było jedynie nieradykalne usunięcie zmienionego narządu. W efekcie tego po wygojeniu ran pooperacyjnych rozpoczęta została intensywna i bardzo obciążająca radioterapia w Gliwicach od października do połowy grudnia trwająca łącznie 7 tygodni. Dzień po zakończeniu naświetlań nastąpiło gwałtowne pogorszenie stanu ogólnego Michała będące efektem niezwykle obarczającej radioterapii ale również narastających zaburzeń elektrolitowych (hipokalcemia, hipokaliemia) wynikających z uszkodzenia sąsiadujących z tarczycą przytarczyc i kacheksji spowodowanej brakiem możliwości przyjmowania pokarmów z powodu silnych oparzeń tkanek gardła i jamy ustnej.

       Po tygodniowym pobycie w szpitalu i ustabilizowaniu stanu ogólnego Michał wrócił do domu rozpoczynając właściwy okres rekonwalescencji po radioterapii.  Powoli zaczęły goić się nadżerki na terenie jamy ustnej, w miarę upływu czasu wracało wydzielanie śliny oraz odczuwanie smaku, co umożliwiało stopniowe zwiększanie przyjmowanych porcji pokarmu o coraz bardziej twardych konsystencjach. Jednak mimo stopniowego odzyskiwania sił, na początku marca 2020 pojawił się guz w okolicy pachowej prawej średnicy około 4 cm. Badanie materiału pobranego drogą biopsji gruboigłowej potwierdziło obecność przerzutu do węzła chłonnego pachowego. Obecnie czekają Michała kolejne sesje radioterapii okolicy przerzutu do których dołączona zostanie chemioterapia, a następnie planowane jest chirurgiczne usunięcie guza.

         Ze względu na niezwykle wysoki stopień złośliwości rozpoznanego nowotworu i wynikające z tego trudności w jego leczeniu rozpoczęliśmy poszukiwania metod leczenia dostępnych za granicą Polski. Miejscem gdzie prowadzone jest najwięcej badań klinicznych dotyczących raka anaplastycznego są Stany Zjednoczone. W roku 2018 został tam też zatwierdzony sposób leczenia raka anaplastyczego chemioterapeutykami. Ze względu na spodziewane koszty terapii, które przerastają możliwości finansowe rodziny postanowiliśmy założyć zbiórkę.

Będziemy walczyć i próbować wszystkiego, żeby Michał wyzdrowiał. 

Prosimy wesprzyjcie naszą walkę i wspólnie pomóżmy mu ją wygrać. 

Jestem siostrą Michała, a on wyraził zgodę na tę formę pomocy. Dziękuję wszystkim w swoim i jego imieniu za każde nawet najdrobniejsze wsparcie.

Sprawmy, by Michał mógł cieszyć się życiem, oraz swoją rodziną.


Aktualizacje


 • Marta Zawojska - awatar

  Marta Zawojska

  16.05.21
  16.05.21

  Niestety mój kochany brat po trudnej i nierównej walce przegrał z chorobą. W imieniu swoim oraz całej rodziny, pragnę serdecznie podziękować każdemu z Was, za okazaną pomoc. To dzięki Wam Michał mógł cieszyć się byciem ze swoimi bliskimi znacznie dłużej, niż zakładały statystyki. Dla niego każdy spędzony dzień z rodziną, a zwłaszcza z synem oraz żoną dodawał mu sił oraz motywacji do dalszej walki. Przeciwnik jednak okazał się zbyt silny... Pomimo nieoczekiwanego, przykrego zakończenia wiem, że zawsze warto walczyć o swoich bliskich. Dziękuję

Komentarze


 • Monika Gustafsson - awatar

  Monika Gustafsson

  13.04.21
  13.04.21

  Powodzenia!

 • Koleżanka z LO - awatar

  Koleżanka z LO

  28.03.21
  28.03.21

  Michał, trzymam za Ciebie kciuki. Nie daj się !!! A przy okazji Zdrowych Spokojnych Świąt !!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.01.21
  28.01.21

  Ja też jestem tu, by wspierać Cię... Gramy dalej. Wygramy.

 • Zuzanna - awatar

  Zuzanna

  05.01.21
  05.01.21

  Dużo zdrówka, szybkiego leczenia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.12.20
  25.12.20

  WALCZ Michał, WALCZ... Nie poddawaj się... Wygraj ten mecz... Jesteśmy tu, by wspierać Cię... ps. MISIEK do boju, WYGRAMY !!!

219 492 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 563 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Marta Zawojska - awatar

Marta Zawojska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 563

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
FireM - awatar
FireM
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Monika Gustafsson - awatar
Monika Gustafsson
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij