Leczenie komórkami macierzystymi

owner

Michał Stępiński

Organizator zbiórki

Zbiórka

Witam na mojej zbiórce. :) Mam na imię Michał, liczę sobie 42 wiosny i mieszkam w Skarżysku-Kamiennej. W 1990r. miałem wypadek drogowy, po licznych komplikacjach, operacjach, można powiedzieć, że doszedłem do siebie, ale w 1997r. objawiła się nowa choroba, która trwa do dzisiaj. To jamistość rdzenia kręgowego. Prawdopodobnie choroba pourazowa.

Miałem operację - odbarczenie rdzenia kręgowego, ale niestety jamistość postępuje. Spastyczność, osłabienie mięśni nóg, a ostatnio niedowład rąk. W roku 2002 usiadłem na wózku inwalidzkim. Ostatnio w mediach trafiłem na publikację o ludziach - też chorych neurologiczne - którzy poddali się eksperymentalnej terapii leczenia komórkami macierzystymi, tzw. preparatem MSC. Efekty leczenia są obiecujące. Postanowiłem i ja dać szansę losowi.

Jestem już po pierwszych rozmowach z dr. Boruczkowskim - transplantologiem, prowadzę ożywioną korespondencję z Centrum Medycznym "Klara" w Częstochowie, gdzie odbędą się podania preparatu MSC. Przeszedłem już także odpowiednie badania. Terapia ta polega na zastrzykach preparatu MSC (komórek macierzystych) drogą dożylną i/lub do płynu mózgowo-rdzeniowego. W sumie ma ich być 10, podzielonych na dwa etapy. Jednak najistotniejsza rzecz, to to, że są bardzo drogie. Jeden zastrzyk (dożylny) to koszt 21 200zł, do płynu m-r 14 200 zł. A więc pierwszy etap terapii waha się w granicach 78 000 zł - 99 000 zł. 

Na ten cel (pierwszy etap) właśnie chciałbym przeznaczyć pieniądze z tej zbiórki. Jestem podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" - mam tam subkonto i liczę, że tam uda mi się też uzbierać nieco funduszy na terapię. Jednak odbywa się ona mozolnie, na dzisiaj (9 grudnia) na subkoncie mam "tylko" 2509, 81 zł, a czasu coraz mniej, pierwsze podanie preparatu MSC być może jeszcze w grudniu, albo w styczniu.

Zwracam się do ludzi dobrej woli, o dobrym sercu, pomóżcie odmienić mój los, dać szansę na poprawę moich funkcji życiowych.

Kto chce poznać mnie bliżej, moją chorobę, rehabilitację, a przede wszystkim terapię preparatem MSC zapraszam na moją stronę domową: stronamichala.net

Więcej informacji o mnie oraz  pomocy na sfinansowanie terapii preparatem MSC można także przeczytać na lokalnym portalu, pod tym linkiem: proskarzysko.pl/michal-stepinski-pomoc-terapia-msc-komorki-macierzyste/

Aktualności

 • Michał Stępiński

  Michał Stępiński

  11.02.17
  11.02.17

  Wiedziałem! Pani Profesor od matematyki znów zaistniała na liście wpłat, na mojej zbiórce. :) Dziękuję! A ja mam już harmonogram pobytu w CM "Klara" w Częstochowie i wiem, że terapia komórkami macierzystymi zacznie się 23 lutego - czwartek. Zanim to nastąpi przejdę standardowe badania krwi i moczu oraz badania tuż przed podaniem tzw. preparatu MSC. Otrzymałem także i muszą ją zapłacić pro formę faktury VAT za ten zabieg. Pierwszy zastrzyk to koszt 21 200 zł - środki mam, kłopoty będą z realizacją kolejnych podań preparatu MSC. Dlatego proszę o wsparcie mnie i udostępniajcie ten post. Dziękuję! :)

Komentarze

 • Malgorzata Pauli

  03.12.16
  03.12.16

  Udostępniam we wszystkich możliwych mediach społ. Uda Ci się napewno! Powodzenia!

  • Michał Stępiński

   Michał Stępiński - Organizator zbiórki

   03.12.16
   03.12.16

   W takim razie dziękuję podwójnie! :) Za udostępnienie w mediach społecznościowych i za wpłatę. :) Zbiórka zrobiła się czterocyfrowa - jakoś tak ładniej wygląda... :D

 • Anonimowy Darczyńca

  27.10.16
  27.10.16

  Trzymam kciuki

  • Michał Stępiński

   Michał Stępiński - Organizator zbiórki

   27.10.16
   27.10.16

   Stówa i trzymanie kciuków - musi się udać. Dziękuję! :)

owner

Michał Stępiński

Organizator zbiórki

Wpłaty - 19

 • Avatar Jadwiga Łyżwa
  50
  Jadwiga Łyżwa
 • Avatar Jadwiga Łyżwa
  50
  Jadwiga Łyżwa
 • Avatar Wesołych Świąt!
  200
  Wesołych Świąt!
 • Avatar Jadwiga Łyżwa
  50
  Jadwiga Łyżwa
 • Avatar Malgorzata Pauli
  100
  Malgorzata Pauli
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Witek
  100
  Witek
 • Avatar Iwona Makuch
  20
  Iwona Makuch
 • Avatar Iwona Makuch
  20
  Iwona Makuch
 • Avatar Jadwiga Łyżwa
  50
  Jadwiga Łyżwa

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróć, aby zobaczyć stronę