Leczenie komórkami macierzystymi

owner

Michał Stępiński

Organizator zbiórki

Zbiórka

Witam na mojej zbiórce. :) Mam na imię Michał, liczę sobie 42 wiosny i mieszkam w Skarżysku-Kamiennej. W 1990r. miałem wypadek drogowy, po licznych komplikacjach, operacjach, można powiedzieć, że doszedłem do siebie, ale w 1997r. objawiła się nowa choroba, która trwa do dzisiaj. To jamistość rdzenia kręgowego. Prawdopodobnie choroba pourazowa.

Miałem operację - odbarczenie rdzenia kręgowego, ale niestety jamistość postępuje. Spastyczność, osłabienie mięśni nóg, a ostatnio niedowład rąk. W roku 2002 usiadłem na wózku inwalidzkim. Ostatnio w mediach trafiłem na publikację o ludziach - też chorych neurologiczne - którzy poddali się eksperymentalnej terapii leczenia komórkami macierzystymi, tzw. preparatem MSC. Efekty leczenia są obiecujące. Postanowiłem i ja dać szansę losowi.

Jestem już po pierwszych rozmowach z dr. Boruczkowskim - transplantologiem, prowadzę ożywioną korespondencję z Centrum Medycznym "Klara" w Częstochowie, gdzie odbędą się podania preparatu MSC. Przeszedłem już także odpowiednie badania. Terapia ta polega na zastrzykach preparatu MSC (komórek macierzystych) drogą dożylną i/lub do płynu mózgowo-rdzeniowego. W sumie ma ich być 10, podzielonych na dwa etapy. Jednak najistotniejsza rzecz, to to, że są bardzo drogie. Jeden zastrzyk (dożylny) to koszt 21 200zł, do płynu m-r 14 200 zł. A więc pierwszy etap terapii waha się w granicach 78 000 zł - 99 000 zł. 

Na ten cel (pierwszy etap) właśnie chciałbym przeznaczyć pieniądze z tej zbiórki. Jestem podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" - mam tam subkonto i liczę, że tam uda mi się też uzbierać nieco funduszy na terapię. Jednak odbywa się ona mozolnie, na dzisiaj na subkoncie mam "tylko" 526, 54 zł, a czasu coraz mniej, pierwsze podanie preparatu MSC za ok. 2 miesiące.

Zwracam się do ludzi dobrej woli, o dobrym sercu, pomóżcie odmienić mój los, dać szansę na poprawę moich funkcji życiowych.

Kto chce poznać mnie bliżej, moją chorobę, rehabilitację, a przede wszystkim terapię preparatem MSC zapraszam na moją stronę domową: stronamichala.net

Więcej informacji o mnie oraz  pomocy na sfinansowanie terapii preparatem MSC można także przeczytać na lokalnym portalu, pod tym linkiem: proskarzysko.pl/michal-stepinski-pomoc-terapia-msc-komorki-macierzyste/

Aktualności

 • Michał Stępiński

  19.10.16
  19.10.16

  Serdecznie dziękuję Pani Profesor za wpłatę! 50 + 50 to już stówa! :) Kłania się matematyka... ;)

owner

Michał Stępiński

Organizator zbiórki

Wpłaty - 2

 • Avatar Jadwiga Łyżwa
  50
  Jadwiga Łyżwa
 • Avatar Edyta Czerwonka-Bedus
  50
  Edyta Czerwonka-Bedus

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróc, aby zobaczyć stronę