Zbiórka Leczenie komórkami macierzystymi - zdjęcie główne

Leczenie komórkami macierzystymi

2 836 zł  z 78 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Stępiński - awatar

Michał Stępiński

Organizator zbiórki

Witam na mojej zbiórce. :) Mam na imię Michał, liczę sobie 43 wiosny i mieszkam w Skarżysku-Kamiennej. W 1990r. miałem wypadek drogowy, po licznych komplikacjach, operacjach, można powiedzieć, że doszedłem do siebie, ale w 1997r. objawiła się nowa choroba, która trwa do dzisiaj. To jamistość rdzenia kręgowego. Prawdopodobnie choroba pourazowa.

Miałem operację - odbarczenie rdzenia kręgowego i założenie drenażu jamy śródrdzeniowej, ale niestety jamistość postępuje. Spastyczność, osłabienie mięśni nóg, a ostatnio niedowład rąk. W roku 2002 usiadłem na wózku inwalidzkim. Ostatnio w mediach trafiłem na publikację o ludziach - też chorych neurologiczne - którzy poddali się eksperymentalnej terapii leczenia komórkami macierzystymi, tzw. preparatem MSC. Efekty leczenia są obiecujące. Postanowiłem i ja dać szansę losowi.

Jestem po rozmowach z dr. Boruczkowskim - transplantologiem, pracującym w Polskim Banku Komórek Macierzystych i prowadzę ożywioną korespondencję z Centrum Medycznym "Klara" w Częstochowie, gdzie odbywają się podania preparatu MSC. Przeszedłem już także odpowiednie badania. Terapia ta polega na podawaniu preparatu MSC (komórek macierzystych) drogą dożylną i/lub do płynu mózgowo-rdzeniowego. W sumie ma ich być 10, podzielonych na dwa etapy. Jednak najistotniejsza rzecz, to to, że są bardzo drogie. Jeden zastrzyk (dożylny) to koszt 21 200zł, do płynu m-r 14 200 zł. Pierwszy etap to koszt 78 000 zł - 99 000 zł.  Cała terapia waha się w granicach 149 000 zł - 212 000 zł.

Na ten cel (pierwszy etap) właśnie chciałbym przeznaczyć pieniądze z tej zbiórki.  Jestem już po dwóch podaniach komórek macierzystych. Kolejne mam wyznaczone na 8-10 maja. Jak dotąd - pokryłem je z własnych funduszy, jednak w taki sposób kontynuować terapię nie dam rady...

Zwracam się do ludzi dobrej woli, o dobrym sercu, pomóżcie odmienić mój los, dać szansę na poprawę moich funkcji życiowych. Po dwóch zastrzykach na razie nie odczuwam znaczącej poprawy, choć badania wskazują, że mam większą siłę. Cały czas ćwiczę, rehabilituję się. Lepsze efekty mogą pojawić się nawet dopiero za rok....

Niestety, ta terapia może, ale nie musi mi pomóc. :( Mam tego świadomość, ale nie chcę później żałować, że nie spróbowałem tej walki z jamistością rdzenia kręgowego. 

Kto chce poznać mnie bliżej, moją chorobę, rehabilitację, a przede wszystkim terapię preparatem MSC zapraszam na moją stronę domową: stronamichala.net

Więcej informacji o mnie oraz  pomocy na sfinansowanie terapii preparatem MSC można także przeczytać na lokalnym portalu, pod tym linkiem: proskarzysko.pl/michal-stepinski-pomoc-terapia-msc-komorki-macierzyste/

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Michał Stępiński - awatar

  Michał Stępiński

  13.07.17
  13.07.17

  No proszę! Mamy 13. dzień miesiąca, a na mojej zbiórce pojawiła się pokaźna wpłata! Jestem jednak szczęściarzem. :) Serdecznie dziękuję Ci Anno! :) Pozdrawiam.

Komentarze


 • Robert - awatar

  Robert

  03.06.20
  03.06.20

  Wszystkiego dobrego !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.04.17
  22.04.17

  działaj

  • Michał Stępiński - awatar

   Michał Stępiński - Organizator zbiórki

   22.04.17
   22.04.17

   Serdecznie dziękuję! Działam, aczkolwiek nie jest to łatwe... :) Pozdrawiam!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.04.17
  22.04.17

  długa droga Ziomuś, pozdrawiam!

  • Michał Stępiński - awatar

   Michał Stępiński - Organizator zbiórki

   22.04.17
   22.04.17

   Serdecznie dziękuję! Oj, długa, długa... :) Pozdrawiam. :)

 • Malgorzata Pauli - awatar

  Malgorzata Pauli

  03.12.16
  03.12.16

  Udostępniam we wszystkich możliwych mediach społ. Uda Ci się napewno! Powodzenia!

  • Michał Stępiński - awatar

   Michał Stępiński - Organizator zbiórki

   03.12.16
   03.12.16

   W takim razie dziękuję podwójnie! :) Za udostępnienie w mediach społecznościowych i za wpłatę. :) Zbiórka zrobiła się czterocyfrowa - jakoś tak ładniej wygląda... :D

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.10.16
  27.10.16

  Trzymam kciuki

  • Michał Stępiński - awatar

   Michał Stępiński - Organizator zbiórki

   27.10.16
   27.10.16

   Stówa i trzymanie kciuków - musi się udać. Dziękuję! :)

2 836 zł  z 78 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Stępiński - awatar

Michał Stępiński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 60

Anna Makowska - awatar
Anna Makowska
10
Robert - awatar
Robert
100
Anna Makowska - awatar
Anna Makowska
15
Darek - awatar
Darek
10
Anna Makowska - awatar
Anna Makowska
15
Anna Makowska - awatar
Anna Makowska
20
Anna Makowska - awatar
Anna Makowska
20
walcz dalej !! - awatar
walcz dalej !!
50
Anna Spółczyńska - awatar
Anna Spółczyńska
100
Witek - awatar
Witek
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij