Zbiórka Mały Michałek walczy z rakiem - zdjęcie główne

Mały Michałek walczy z rakiem

40 135 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 738 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paulina Sojda - awatar

Paulina Sojda

Organizator zbiórki


Michaś mały Wojownik

Wiadomość o nowotworze złośliwym, którego zdiagnozowano u naszego synka była dla nas druzgocąca. Pierwszy miesiąc przepłakany, jednak teraz ukierunkowani jesteśmy już tylko i wyłącznie na walkę! Synuś nasz walczyć będzie z całych sił i nie podda się. Jednak będzie potrzebował Waszej pomocy bo tylko razem możemy osiągnąć CEL a ten CEL to ŻYCIE! ! !  ŻYCIE NASZEGO SYNKA! 

Z CAŁEGO SERCA PROSIMY WAS  -  POMÓŻCIE NAM ! ! !

BĄDŹCIE CZĘŚCIĄ TEGO SUKCESU ! ! !  - SUKCESU, JAKIM BĘDZIE ŻYCIE MICHASIA ! ! !


Powrót do zdrowia na bieżąco można śledzić na Facebooku: 

https://www.facebook.com/Michasmalywojownik/

To dzięki WAM I WASZEMU  WSPARCIU  MOŻEMY OGRANICZAĆ SKUTKI UBOCZNE LECZENIA!!! Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY!!! Jednak to nie koniec walki.. przed nami jeszcze planowane 3 bolki chemioterapii i doprowadzenie organizmu do jak najlepszego stanu by nie powstały nowotwory po bieżącym leczeniu. Niestety, o tym się nie mówi, a jest mnóstwo wznów, które niestety są już odporne na te czynniki chemioteraopeutyczne i medycyna akademicka sobie z tym nie radzi.... w tym typie nowotworu, który ma nasz synek nie ma "złotego środka" "metody" którą lekarze mogliby zastosować... musimy wzmacniać organizm od podstaw, leczyć skutki uboczne powstałe przez bieżące leczenie. Dzięki fundacji "siępomaga" i zbiórki którą prowadzi będziemy mieć opłacone leczenie w Niemczech bo w Polsce niestety nie jest stosowane.... a Was Kochani prosimy o wparcie finansowe na dojazdy do ośrodka w Niemczech, środki pielęgnacyjne do browiaka, który wymaga przepłukiwania 2 razy dziennie i pobieranie krwi 2-3 razy w tygodniu. Środków farmaceutycznych, leków, suplementów, kroplówek... bo niestety będąc poza szpitalem wszystkie koszty pokrywamy sami - a koszty te są ogromne  jak dla nas bo od 6- 10 tysięcy miesięcznie. 

Jesteście częścią każdego małego (choć dla nas ogromnego!!) sukcesu jakim jest ograniczanie skutków leczenia, pokonywanie tej ciężkiej choroby i powrotu do zdrowia naszego synka!! tak by już nigdy nie dawał o sobie znać ten złośliwy nowotwór!!! DZIĘKUJEMY!!! i proszę nie przestawajcie POMAGAĆ.. jeszcze dużo pracy przed nami.

Nasz mały wojownik mając 3 lata już musi walczyć o swoje życie...a my zrobimy wszystko by ta walkę wygrał.

Początek roku rozpoczął się z diagnozą: Nowotwór złośliwy - prążkowanokomórkowy, typ embrionale. Widoczne położenie nowotworu pozwoliło na szybką diagnostykę, a tym samym rozpoznanie przed powstaniem przerzutów na inne organy. Po całej analizie pod kątem położenia, wielkości i innych badań diagnostycznych, zaklasyfikowano go do stadium III-go. Jesteśmy w trakcie 7-go cyklu chemii (z 9-ciu planowanych). Przy pierwszych blokach chemii Michaś odczuwał ich ogromne skutki uboczne… całodzienne wymioty przy rozpoczęciu każdego kolejnego bloku, ogromny ból brzuszka, obciążona wątroby również dawała we znaki… a w dalszym czasie, miedzy 6-11 dniem spadek wszystkich parametrów na tyle, że nieuniknionym stawało się przetaczanie krwi, jak również podawanie zastrzyków z neupogenu ze względu na spadek odporności do zera... Dodatkowo przez cały czas chemii z kilkudniowymi odstępami, a często nawet jeden po drugim lub też dwa na raz, dostawał antybiotyki bo zwykły katarek czy nawet mała ranka na skórze staje się groźna dla jego życia. 

TO DZIĘKI WASZEJ POMOCY możemy ograniczać skutki uboczne !! Za co z całego serca dziękujemy!!!! dodatkowe konsultacje dały nam możliwość innego podejścia do wspomagania organizmu a co dało ogromna różnicę w reakcji organizmu na tak niszczące leczenie chemioterapii i radioterapii.  Bez WASZEGO WSPARCIA byłoby to niemożliwe!!!!!

Po rozpoczęciu leczenia dowiedzieliśmy, że są możliwości leczenia tego typu nowotworu poprzez zastosowanie blokerów zamiast chemioterapii, które dają bardzo dobre wyniki ale niestety w Polsce refundowane są dopiero przy wznowach, jak już chemioterapia nie przynosi skutków. A każdy rodzic wiedząc, że jego dziecko ma nowotwór złośliwy chciałby zrobić wszystko by wyleczyć je w możliwie najmniejszym skutkiem ubocznym i na tyle dobrze i skutecznie by nie było nawrotu choroby. Niestety sama chemioterapia a nawet dodatkowa radioterapia nie dają tej gwarancji.  Dodatkowo radioterapia mogłaby być zastąpiona protonoterapią, która w tego typu mięsakach przynosi o wiele lepsze wyniki.  Niestety, dla dzieci na dzień dzisiejszy w Polsce nie jest dostępna, ponieważ nie ma możliwości zapewnienia kadry specjalistów, głównie anestezjologa by na czas leczenia uśpić dziecko. Możliwości te są, ale niestety za granicą, co generuje ogromne koszty.

Na zachodzie coraz częściej stosuje się w trakcie i po chemioterapii wzmacnianie organizmu wieloma czynnikami które wywierają znaczący wpływ na powodzenie chemioterapii jak również na zmniejszenie jej skutków. Aż smutno pisać, że w polskich szpitalach nadal jest to niemożliwe  a niestety nasz synek nie ma czasu… dla niego każdy dzień jest na wagę złota. „Nowotwór złośliwy” - jak sama nazwa mówi -  nie jest łatwym przeciwnikiem, może zaatakować ze zdwojona siłą nawet po leczeniu onkologicznym, jeśli w porę się go nie powstrzyma z każdej strony!!

W celu ukierunkowania onkologów na czynniki terapeutyczne, które działałyby niszcząco na nowotwór, we własnym zakresie zrobiliśmy badania Maintrack. Miały one na celu wyłapanie komórek nowotworowych EpCAM, by zbadać, które czynniki działają na niego. Niestety, nie udało się wyłapać komórek nowotworowych, gdyż było ich zbyt mało, by maszyna mogła je wyselekcjonować. Wiedząc, że przyczyna nowotworu nie leży tam gdzie powstał guz a w całkowicie innym miejscu, którego lekarze niestety na dzień dzisiejszy nie są w stanie wyznaczyć zrobiliśmy również badania Semitrac. To badanie wyznaczyło ilość komórek macierzystych na poziomie 50. Powtórzymy je również pod koniec leczenia, by wyznaczyć zagrożenie powstania nawrotu choroby.  Niestety, nowotwór jest tylko objawem. Objawem czegoś o czym nie wiemy. Na badania genetyczne nie zakwalifikowali naszego synka, gdyż kwalifikują tylko wtedy, jeśli rodzeństwo lub rodzice w dzieciństwie chorowali na nowotwór. Wszystkie badania typu: genetyczne, analiza pierwiastkowa włosa, Maintrack, Semitrac łącznie kosztują kilkanaście tysięcy złotych. Wzmacnianie organizmu od podstaw m.in. poprzez suplementację, komory normobaryczne, natlenianie organizmu, odkwaszanie, chelatacje to koszt miesięczny min. 10 tysięcy złotych. Nie udało nam się wprowadzić u Michałka leczenia protonami zamiast fotonami a to przez Pandemię, której ograniczenia doprowadziły do braku możliwości przeprowadzenia protonoterapi za granicą. Powodem było łączenie w przypadku tego nowotworu (niestety bardzo łośliwego) radioterapi z chemioterapią. Tak czeste zmiany szpitala nie wchodziły w gre i nie dano nam mozliwości ustrzec synka przed bardziej toksycznym działaniem promieni.   Organizm po leczeniu chemioterapeutycznym odbudowuje się po minimum 1,5 roku przy zapewnieniu mu do tego wszystkich niezbędnych czynników i warunków. Dlatego też, wiemy, że czeka nas ciężka praca, ale Nasz syn się nie podda i zrobi wszystko, by ta walkę wygrać. Jednak nie poradzimy sobie bez Was!!! Tylko razem możemy osiągnąć CEL, jakim jest jego ŻYCIE

Wierze, że dobro powraca a dobro jest w każdym z nas!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Mateusz Lewandowski - awatar

  Mateusz Lewandowski

  20.08.20
  20.08.20

  Walcz dzielnie mały wojowniku!!!!!!

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  19.08.20
  19.08.20

  Powodzenia!!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.08.20
  04.08.20

  Michałku trzymamy kciuki!Anioły są z Tobą

 • Kasia - awatar

  Kasia

  08.07.20
  08.07.20

  Michasiu, bądź dzielny...

 • Kasia - awatar

  Kasia

  07.07.20
  07.07.20

  Bądź silny słoneczko

40 135 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 738 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paulina Sojda - awatar

Paulina Sojda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 738

Kasia - awatar
Kasia
5
Kasia - awatar
Kasia
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia - awatar
Kasia
5
Kibice - awatar
Kibice
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kasia - awatar
Kasia
14
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij