Zbiórka Pomóżmy uratować serce Miki ! - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy uratować serce Miki ! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy uratować serce Miki ! - zdjęcie główne

Pomóżmy uratować serce Miki !

2 562 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Asia Biniaś - awatar

Asia Biniaś

Organizator zbiórki

Nazywam się Mika. Mam niecałe 3 miesiące. Niecały miesiąc temu, będąc na wizycie u weterynarza, wykryto u mnie szmery na serduszku. W celu uzyskania dokładnej diagnozy, Pani doktor skierowała mnie na badania kardiologiczne do specjalistycznej kliniki we Wrocławiu. Okazało się, że mam wadę wrodzoną tj. przetrwały przewód Botalla (PDA).

 

Czym jest przetrwały przewód Botalla? 

W życiu płodowym przewodem Botalla płynie krew pomiędzy aortą a lewą tętnicą płucną. Układ taki spowodowany jest koniecznością ominięcia płuc, nieczynnych w okresie prenatalnym. Po urodzeniu w ciągu dwóch dni dochodzi do zamknięcia przewodu i normalnego krążenia krwi. W moim przypadku jest całkowicie inaczej- przewód pozostaje otwarty i dlatego występuje zjawisko powtórnego przepływu utlenowanej krwi przez płuca. Powoduje to niewydolność serca z typowymi jej objawami. 


Jak leczy się przetrwały przewód Botalla?

Skuteczne jest tylko leczenie chirurgiczne polegające na podwiązaniu drożnego przewodu i zamknięciu jego światła. Operacja powinna zostać wykonana przed upływem 6-go miesiąca życia. Wymaga ona chirurga doświadczonego w operacjach klatki piersiowej i dysponującego odpowiednim sprzętem umożliwiającym podtrzymanie oddychania w czasie trwania operacji. 


Właśnie do takiego chirurga trafiłam wraz z moimi rodzicami . Koszta związane z operacją + leczenie przed i pooperacyjne przekraczają kwotę 3000 zł. Niestety moich rodziców nie stać na to, aby w pełni pokryć leczenie mojej choroby. Jeśli nie dojdzie do tej operacji, zostanę poddana leczeniu farmakologicznemu, które da mi nadzieję na jedyne 4-5 lat życia... 

Proszę Was kochani o pomoc, podarujcie mi "nowe serce" i dalszą radość z każdego dnia! 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Darek - awatar

  Darek

  01.02.2017
  01.02.2017

  Powodzenia☺

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.01.2017
  31.01.2017

  Asiu, życzę Mikusi jak najszybszego powrotu do zdrówka :* kochany psiaczek!

 • Martunia - awatar

  Martunia

  20.12.2016
  20.12.2016

  Zdrowiej słoneczko !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.12.2016
  13.12.2016

  Nie wyzdrowieje jaknajszybciej :)

  • Asia Biniaś - awatar

   Asia Biniaś - Organizator zbiórki

   14.12.2016
   14.12.2016

   Dziękujemy za słowa otuchy! :)

2 562 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Asia Biniaś - awatar

Asia Biniaś

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 60

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Vertez - awatar
Vertez
1 000
Darek - awatar
Darek
20
Grzegorz - awatar
Grzegorz
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij