Zbiórka pomóż Miśkowi przemówić - zdjęcie główne

pomóż Miśkowi przemówić

34 756 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 297 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dorota Miśkiewicz - awatar

Dorota Miśkiewicz

Organizator zbiórki

W dniu 13 grudnia 2021r. minęło 5 miesięcy od chwili kiedy Norbert doznał ciężkiego udaru niedokrwiennego w okolicach potylicznych, móżdżku i pniu mózgu oraz w konarach mózgu, skutkiem czego był niedowład czterokończynowy. Przeszedł w trakcie hospitalizacji sepsę odcewnikową ( kolonizacja patogenami alarmowymi).

 W dniu 17 września 2021r. wypisany ze szpitala z tracheostomią ( rurka do oddychania), gastrostomią ( rurka do karmienia pozajelitowego) - ze stwierdzonym  zespołem zamknięcia  ( brak ruchu wszystkich kończyn, brak mowy).

 Norbert nie poruszał się, nie mówił, porozumiewał się za pomocą mrugania powiek, została mu tylko zachowana świadomość i myślenie logiczne.

Od 17 września 2021r. Norbert przebywa w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej -Centrum Medycznym "Epimigren" Krzysztofa Nicponia w Osielsku 273 kilometrów od domu.

 

17 grudnia 2021r. minęło 3 miesiące intensywnej rehabilitacji  leczenia udaru i skutków sepsy. W tym czasie Norbert dzięki super pracy rehabilitantów, fizjoterapeutów, lekarzy - neurologa, neurologopedy, psychologa, opiekunów medycznych i pielęgniarek jest na etapie: siedzenia na wózku, poruszania głową, barkami, rękoma, palcami, ustami i językiem, uśmiechania się lub grymasów. Kosztuje  go to bardzo dużo wysiłku aby przezwyciężyć skutki spustoszenia, które przyniósł udar.  

Te trzy miesiące leczenia kosztowały łącznie 75.980 zł, które pochodziły z naszych oszczędności , z zapomogi z zakładu pracy mojej i Norberta, z darowizn znajomych  - za co serdecznie dziękujemy.

Z uwagi na to, że wyczerpały się zasoby pieniężne PROSZĘ  WAS  o wsparcie finansowe aby zapewnić Norbertowi dalszą  jego rehabilitację w tym ośrodku. Pomóżcie proszę -  aby mój kochany mąż mógł  sięgnąć po telefon i zadzwonić do Was ze słowami: 

  Dziękuję! To dzięki Wam !!! 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Dorota Miśkiewicz - awatar

  Dorota Miśkiewicz

  01.12.2022
  01.12.2022

  Czas tak szybko ucieka, że długo Was nie informowałam co u Norberta. Misiek nadal rehabilitowany prywatnie. Z domową rehabilitacją z NFZ przechodzę tzw. " odbijanie piłeczki", z mojej strony skończyło się na wysłaniu skargi do rzecznika NFZ-czekam na decyzję. Norbert nadal nie mówi, choć nie stwierdzono afazji, struny głosowe okej, czyta w ciszy, pamięta litery, liczy, ale w myślach, pisze, wydaje dzwięki, śmieje się na głos, ale z wyrazami na głos - nic. Zaciął się, ale pani logopedka nie poddaje się i co tydzień ćwiczy z Norbertem. Jego stan psychiczny jest okej, fizycznie następują poprawy w obrębie górnej części ciała. Zdarzyło się, że już samodzielnie, bez oparcia z nogami na podłodze siedział na swoim łóżku. Czyli mięśnie kręgosłupa wzmacniają się. Ogólnie Norberta mózg powolutku przejmuje funkcje części uszkodzonych. Norbert nie poddaje się, ćwiczy 5 razy w tygodniu. Odpukać przez cały czas pobytu w domu nie chorował, drobne infekcje szybko zaleczamy. Jedynym problemem jest niezarośnięta do końca dziurka po tracheostomii, więc co pewien czas Norbert syczy jak nieszczelny wentylek. Norbert je już posiłki nieblendowane, sam gryzie. Tak, że na fakt tak ciężkiego udaru, który przeszedł, Norbert uzyskał bardzo dobre efekty z ciągłej rehabilitacji. Jeśli możecie wesprzeć go finansowo na dalsze leczenie, będę niezmiernie Wam wdzięczna. Dziękuję za wpłacone już środki, one pomogły Norbertowi być na tym ww. etapie sprawności.

  Zdjęcie aktualizacji 106 926

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.05.2022
  10.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Marcin Gronik - awatar

  Marcin Gronik

  14.01.2022
  14.01.2022

  Trzymam mocno kciuki

  • Dorota Miśkiewicz - awatar

   Dorota Miśkiewicz - Organizator zbiórki

   14.01.2022
   14.01.2022

   Dziękuję w imieniu Norberta.

 • Od Leszczy. Trzymajcie się - awatar

  Od Leszczy. Trzymajcie się

  14.12.2021
  14.12.2021

  Tak bardzo Wam kibicuję. Wiem przez co przechodzicie i trzymam kciuki♥️

  • Dorota Miśkiewicz - awatar

   Dorota Miśkiewicz - Organizator zbiórki

   14.12.2021
   14.12.2021

   Kasiu dziękuję za wpłatę i dziękuję losowi, że nas postawił na swojej drodze. Dziękuję, że dane nam było spotkać się w przelocie w Osielsku. Dziękuję, że Piotr i Norbert również się spotkali, w tym samym ośrodku w tym samym pokoju. Co prawda nie pogadali sobie, ale byli razem, tak jak my dwie przy telefonie na łączach. Dałaś mi dużo wsparcia, wiedzy. Wkroczyłam w ten inny świat walki o zdrowie swojego kochanego męża już nie z myślą, że to tylko nam los dał taki czas. Dziękuję Ci, nie tak miała skończyć się nasza historia, Piotr odszedł, ale pozostał w naszej pamięci. Dziękuję....

 • Magdalena Boguc - awatar

  Magdalena Boguc

  25.11.2021
  25.11.2021

  Licytacja-zdrowe słodycze

 • Do DA (FB zabawka dla kota) - awatar

  Do DA (FB zabawka dla kota)

  07.11.2021
  07.11.2021

  ❤ wpłata z licytacji FB.. Zabawka dla 🐈 Zdrówka zdrówka zdrówka ❤

  • Dorota Miśkiewicz - awatar

   Dorota Miśkiewicz - Organizator zbiórki

   07.11.2021
   07.11.2021

   Dziękuję bardzo w imieniu męża.

34 756 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 297 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dorota Miśkiewicz - awatar

Dorota Miśkiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 297

Marcin Gronik - awatar
Marcin Gronik
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Dominik Zastróżny - awatar
Dominik Zastróżny
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Krol56 - awatar
Krol56
50
Od Wojtka - awatar
Od Wojtka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Andrzej - awatar
Andrzej
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij