Zbiórka pomóż Miśkowi przemówić - zdjęcie główne

pomóż Miśkowi przemówić

21 151 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 153 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Dorota Miśkiewicz - awatar

Dorota Miśkiewicz

Organizator zbiórki

Norbert mój od 32 lat mąż oraz powiernik radości i trosk - dla wszystkich Misiek -   ojciec, brat, przyjaciel, kolega, znajomy i nieznajomy z Pomocy Drogowej. Dla wszystkich pomocny, non stop pod telefonem. Każdy mógł do niego zadzwonić o dowolnej porze dnia i nocy, nigdy nie odmówił pomocy. Zawsze wesoły gaduła i doradca w każdej dziedzinie.

 W dniu 13.07.2021r. przesiadł się z lawety Pomocy Drogowej do karetki pogotowia jako pacjent z zawrotami głowy. Trafił na SOR głogowskiego szpitala, potem na oddział neurologii tegoż szpitala. Dnia 14.07.2021r. rano jeszcze chodził po korytarzu oddziału szpitalnego, a w południe udar niedokrwienny odciął Norbertowi - mowę i lewą stronę ciała. Niestety nie podano mu leków trombolitycznych, więc udar wciąż trwał.  W dniu 18.07.2021r. Misiek już nie ruszał się - porażenie czterokończynowe. W dniu 23.07.2021r. porażenie sięgnęło języka i gardła, przeniesiono Norberta na oddział Intensywnej Terapii aby wykonać tracheostomię, podjęto wentylację - obeszło się bez respiratora. Misiek oddychał samodzielnie.  27.07.2021r. trafił z powrotem na oddział neurologii .   W dniu 04.08.2021r. wobec braku możliwości przełykania, założono Norbertowi gastrostomię PEG - dojelitowe karmienie. Wszystko to przeszedł jako osoba kontaktowa, rozumiejąca co się z nim dzieje. Na pytania odpowiadał ruchem powiek i oczu. Powoli  był już poddawany rehabilitacji poudarowej. Niestety w dniu 20.08.2021r. zaczął gorączkować - stwierdzono sepsę odcewnikową.  Znów przeniesienie na Oddział Intensywnej Terapii - walka o jego życie, antybiotykoterapia. Norbert się nie poddał chociaż cierpiał nie mogąc powiedzieć co go boli, że chce mu się pić, że leżenie w jednej pozycji jest nie do zniesienia. Od dnia 13.09.2021r. stan Miśka się stabilizował i zaczął się horror - co dalej?  Na Oddziale Intensywnej Terapii Norberta skończyli leczyć, Oddział Neurologii nie chciał go przyjąć - bo pacjent stabilny - z rozpoznaniem udaru niedokrwiennego móżdżku i pnia mózgu, niedowładem czterokończynowym i zespołem pełnego zamknięcia,  na oddział wczesnej rehabilitacji głogowskiego szpitala się nie nadawał -  z uwagi na konieczność opieki pielęgnacyjnej - odsysanie dróg oddechowych karmienie dojelitowe,  do domu również - bo konieczna całodobowa -  fachowa opieka pielęgniarska. 

Wysłałam dziesiątki  e-maili wykonałam dziesiątki telefonów do ośrodków rehabilitacyjnych, klinik    - odmawiano z uwagi na stan pacjenta. Głogowski Szpital zaproponował umieszczenie 53 letniego Norberta w Zakładzie Opieki Leczniczej (ZOL) bez dania mu szansy na rehabilitacje i stymulacje.  Kolejne e-maile, przeszukiwanie internetu, szukanie grup wsparcia i jest!!!  

Dyrektor Krzysztof Nicpoń - doktor nauk medycznych specjalista neurolog z Kliniki Neurorehabilitacji  Centrum Medycznego  "Epimigren" w Osielsku - (273 kilometrów od Głogowa) po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną  Norberta dał mu szansę na powrót do sprawności. W dniu 17.09.2021r. prywatnym transportem medycznym Norberta  przewiozłam  do Kliniki. W tym samym dniu już miał pół godzinną rehabilitację!  A od dnia 18.09.2021r. z przerwami na odpoczynek -  2 godziny, stymulacji, rehabilitacji.  Na podstawie badania przeprowadzonego przez Panią neurologopedę za pomocą systemu C-Eye           ( cyber oka)  potwierdzono, że Misiek logicznie myśli, czyta i rozumie co się z nim dzieje. Tego dnia po 2 miesiącach od udaru, Norbert za pomocą swoich oczu i komputera mógł nareszcie wyrazić co czuje, czego pragnie a najważniejsze, że będzie walczył o swoją sprawność.

Nie prosiłabym Was o pomoc, gdyby nie fakt, że ośrodek, który przyjął Norberta dając mu szansę na dalsze życie jako sprawnego człowieka jest prywatnym centrum medycznym, na który nie ma dofinansowania z NFZ ani z PFRON-u. Doba pobytu z 2(dwu)  godzinną rehabilitacją to na dzień dzisiejszy koszt 480 zł, do tego osobna opłata za rehabilitację neurologopedyczną - koszt 150 zł za godzinę.  Z naszych zasobów finansowych  stać nas na 45 dniowy  pobyt Miśka   w tym miejscu oraz zakup wózka, środków higienicznych, leków i wizyt   specjalistów.  

Dlatego proszę Was o wsparcie finansowe aby zapewnić Norbertowi dalszą możliwość jego rehabilitacji w tym ośrodku, żeby mógł sięgnąć po telefon i zadzwonić do Was ze słowami: Wróciłem!  Dziękuję!  W czym teraz  ja  mogę pomóc?


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Dorota Miśkiewicz - awatar

  Dorota Miśkiewicz

  18.10.21
  18.10.21

  Kochani dziękuję za wpłaty!! Dzisiaj upływa 1 miesiąc pobytu Norberta w ośrodku. Koszt wyniósł około 16.000zł ale warto! Norbert nie chciał aby pokazywać jego zdjęć, ale to z dzisiaj muszę Wam pokazać, abyście ocenili jakie efekty mój mąż osiąga. Nadal proszę Was o wsparcie finansowe dla Norberta.

  Zdjęcie aktualizacji 76 783

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.09.21
  28.09.21

  Misiek walcz i wracaj do nas

 • Dorota D. A. - awatar

  Dorota D. A.

  28.09.21
  28.09.21

  Zdrowia!

  • Dorota Miśkiewicz - awatar

   Dorota Miśkiewicz - Organizator zbiórki

   28.09.21
   28.09.21

   Dziękuję serdecznie za wpłatę. Dziękuję w imieniu Norberta za życzenia i wsparcie na dłuższy okres rehabilitacji. Chłopak się stara i chce a to teraz najważniejsze aby uzyskać efekty. Pozdrawiam.

 • Leszek - awatar

  Leszek

  28.09.21
  28.09.21

  Dużo Zdrówka Życzę

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.09.21
  27.09.21

  Powrotu do zdrowia życzę. Proszę Walczyć.Warto 💪😊

  • Dorota Miśkiewicz - awatar

   Dorota Miśkiewicz - Organizator zbiórki

   27.09.21
   27.09.21

   Napewno bedziemy walczyc - ja o finanse, Norbert o powrot do sprawności. Dziękuję z całego serca!!!!!

 • Czesia i Jan Klich - awatar

  Czesia i Jan Klich

  26.09.21
  26.09.21

  Wracaj do zdrowia Misiek!

21 151 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 153 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Dorota Miśkiewicz - awatar

Dorota Miśkiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 153

Krzysztof - awatar
Krzysztof
50
Wojtek Witkowski - awatar
Wojtek Witkowski
100
Sąsiad spod 11 - awatar
Sąsiad spod 11
200
Ireneusz Boguc - awatar
Ireneusz Boguc
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Eustachy - awatar
Eustachy
100
Uczestnicy Wernisażu w Dziewinie - awatar
Uczestnicy Wernisażu w Dziewinie
303
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Józefa Włodarska - awatar
Józefa Włodarska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij