Zbiórka Misja Dubie (Dubie mission) - zdjęcie główne

Misja Dubie (Dubie mission)

1 971 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Tomasz Stempkowicz - awatar

Tomasz Stempkowicz

Organizator zbiórki

Nazywam się Tomek Stempkowicz. Jestem wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka.
(My name is Tomasz Stempkowicz. I am sensitive to other people needs, especially poor people.)

Założyłem tę zbiórkę, żeby pomóc w dokończeniu budowy nowej sali położniczej w szpitalu misji Dubie w Kongo, którą widać na zdjęciu poniżej.
(I set up this fundraiser to help the construction of the new maternity room at the Dubie hospital in Congo, which you can see in the picture below.)

Ta sala jest tam bardzo potrzebna. Po pierwsze dla kobiet i dzieci które przychodzą na świat. Po drugie, dla miejscowej ludności która znajduje zatrudnienie. Jest to ważny element pomocy i  chcę mu chwilę poświęcić.
(This maternity room is  needed very much there. First of all for women giving birth to children. Secondly, for the local population who could find employment. This is an
important element of the help and I tell you more about it.)

Gdy budowano ogrodzenie potrzebne były cegły. Kierownictwo misji mogło zadecydować o kupnie cegieł w odległym mieście. To byłoby dość naturalne. Jednak zapadła inna decyzja. Postanowiono, że cegły zostaną wypalone na miejscu w wiosce.  Trzeba było wygospodarować trochę czasu i zorganizować pracę. Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Koszty całej operacji okazały się niższe niż koszt zakupu cegieł w mieście, a jednocześnie miejscowi mieli możliwość pracować i otrzymać wynagrodzenie.
(When the fence was being built, bricks were needed. The mission management  could decide to buy bricks in a distant city. That would be quite natural. However, a different
decision was made. It was decided that the bricks would be burnt in the village. The management had to find some time and organize the work. The venture was successful. The
cost of the entire operation turned out to be lower than the cost of buying bricks in the city, while the locals had the opportunity to work and receive their remuneration.)

Misja Dubie to miejsce, gdzie w mądry sposób pomaga się potrzebującym. Tutaj nikt nie otrzyma wszystkiego za darmo. Za darmo można otrzymać przysłowiową wędkę, ale już nie rybę. Ludzi zachęca się do nauki i pracy.  
(The Dubie mission is a place where people are helped in a wise way. Nobody  receives everything for free here. You can get the proverbial rod for free, but not a fish anymore. People are encouraged to learn and work.)

Aby dokończyć salę położniczą trzeba do jeszcze doprowadzić wodę, wykonać malowanie, zrobić system odprowadzania wody w porze deszczowej...  Zaproponowana kwota zbiórki - 20000zł. - to tylko część kosztów wykończenia. Jeśli uzbieramy tą kwotę, to będzie  bardzo duży sukces - w znaczący sposób pomożemy w zakończeniu budowy.  Jeśli uzbieramy kwotę mniejszą, to także bardzo pomożemy.
(To complete the maternity room, they still need to do the waterwork, paint the room, make a drainage system... The proposed amount - PLN 20000. -  is only  a part of the total cost. If we collect this amount, it would be a very big success - we would help in completing the construction in a significant way. If we collect a smaller amount, we would also help a lot.)

Na koniec chcę jeszcze wspomieć o cierpliwości. Misja żyje swoim tempem, a budowa napotyka na ograniczenia, które nam w  Polsce trudno sobie wyobrazić. Niebawem rozpocznie się  pora deszczowa i prace budowlane zostaną wstrzymane. Ruszą na nowo około kwietnia 2019.
(Finally, I want to mention obstacles and difficulties that we could hardly imagine. These are why the mission and its construction live their own specific pace.  For example -
soon the rainy season  starts and construction work  stops for months. It start again in April 2019.)

Na Facebooku można znaleźć stronę misji: https://www.facebook.com/misjadubie/ 
(On Facebook you can find the mission page: https://www.facebook.com/misjadubie/)


 


Aktualności


 • Tomasz Stempkowicz - awatar

  Tomasz Stempkowicz

  30.01.20
  30.01.20

  Dziękuję wszystkim za udział w zbiórce i wspieranie modlitewne misji w Dubie. Choć nie udało się zebrać całej kwoty postanowiłem zakończyć zbiórkę i przekazać zebrane środki. Do końca stycznia można jeszcze coś wpłacić - później takiej możliwości nie będzie. Dzięki Bogu i pomocy z innych źródeł budowa postępuje. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc materialna, a przede wszystkim modlitewna. Poniżej także słowa podziękowania od mijsonarki z Dubie - s. Alicji: "Wszystkim, którzy wsparli projekt modlitwą i ofiarą pieniężną serdecznie dziękujemy. Niech Bóg Wam błogosławi." Załączam także zdjęcia otrzymane od siostry.

  Zdjęcie aktualności 43 655

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.10.18
  20.10.18

  Powodzenia👊

  • Tomasz Stempkowicz - awatar

   Tomasz Stempkowicz - Organizator zbiórki

   22.10.18
   22.10.18

   Dziękuję :-)

1 971 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Tomasz Stempkowicz - awatar

Tomasz Stempkowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 22

dla Luski - awatar
dla Luski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Radosnych Swiat! - awatar
Radosnych Swiat!
100
Niedziela misyjna - awatar
Niedziela misyjna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij