Zbiórka Razem dla Moniki - zdjęcie główne

Razem dla Moniki

48 539 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 601 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Atka Be - awatar

Atka Be

Organizator zbiórki

Wydawać by się mogło, że życie mojej córki przebiegać będzie normalnie. Tak, przez pierwsze 28 lat. Wychowała się w Mirosławcu Górnym, ukończyła szkołę sportową i liceum w Wałczu. Studiowała w Miami będąc na stypendium sportowym. Po szkole zamieszkała w Niemczech i pracuje w Lipsku.

W maju 2021 wzięła ślub. Prawie jak  w bajce. Podróż poślubną spędziła
 w Kołobrzegu. Wracając zajechała do nas do Wałcza, złożyła dokumenty na nowy dowód, odwiedziła notariusza w sprawach spadkowych i to było 22 lipca tego roku, w piątek się z nią pożegnałam i wróciła do domu. Praktycznie z trasy wylądowała na ostrym dyżurze, bolało ją wszystko i miała problemy z oddychaniem. Lekarze nie wiedzieli co może być przyczyną problemów. W końcu zdecydowali, że pobiorą szpik kostny, ponieważ wyniki krwi były niepokojące. W poniedziałek rano tj. 26 lipca ( 2 miesiąc po ślubie), usłyszała diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna komórek B - zajętość ciała 100% . Nie była gotowa na te słowa tym bardziej, że w szpitalu była sama. Nie mieści mi się w głowie, jak się wtedy czuła i o czym myślała. Zadzwoniła do mnie z płaczem... 

Monika jest już ponad miesiąc w szpitalu, a ja wciąż płaczę i z trudem przychodzi mi rozmowa. Płaczę, ale działam. 

Monika ścięła swoje długie, falowane, brązowe włosy i przekazała je Fundacji. Bierze udział w eksperymentalnym leczeniu, aby inni mogli skorzystać z jej badań i doświadczeń, a zarazem mieć dostęp do nowatorskich rozwiązań. Chyba ma „szczęście”, że znalazła się w  Universitätsklinikum Leipzig.

Podjęła rękawicę jaką rzucił jej los. WALCZY

Zastanawiałam się dlaczego choroba dosięgła moją córkę. W szkole zawsze dobrze się uczyła, zdobyła we wioślarstwie parę fajnych tytułów jako Mistrzyni Polski we wszystkich kategoriach wiekowych i wioślarskich. Podczas studiów w Stanach Zjednoczonych też wpadło jej parę tytułów z pierwszego podium, szanuje ludzi, stara się żyć zgodnie z naturą i ekologicznie, kocha zwierzęta ( ma 3 koty a w domu miała 2 psy teriera i huskego ) uwielbia życie rodzinne, kocha dzieci jej pasją jest malowanie i jazda rowerem.

Czy wygra ? nie wiem...

Dziś jest wrzesień 2021, przechodzi 2 cykl chemii, od końca lipca nie była w domu i nie wiadomo kiedy będzie. Tęskni za rodziną, kotami, ludźmi. A my za Nią 

Wielką tragedią dla matki jest patrzeć bezczynnie na cierpienie dziecka w chorobie. Gdy patrzysz jak twoje dziecko cierpi i nic nie możesz zrobić
 a przecież bez wahania zamieniłabyś się z nią miejscami, gdybyś mogła.

Nie zgadzam się na to. Nie chcę być bezczynna - będę walczyć do końca, choć wiem, że walka będzie długa, bolesna i nie ma gwarancji, że wygramy. Moja córka Monika ma dopiero 28 lat i w przeciągu kilku dni z pogodnej, pełnej energii dziewczyny, która próbowała zawojować świat zmieniła się w osobę, która musi walczyć o życie. Ostra białaczka limmfoblastycznej komórek B zaatakowała tak szybko i tak niemiłosiernie, że nikt nie był na to przygotowany. Jakie są rokowania? Dla osób poniżej 30 roku życia odsetek przeżywalności to około 55%. Monika musi być w tej grupie !

Musi !

Jaki mamy cel ? Szukamy dla Moniki dawcy szpiku - to po pierwsze ! Monika jest w trakcie leczenia chemioterapią. Ale są też inne opcje, niestety kosztowne. Ale ŻYCIE JEST BEZCENNE ! Nie ma kwoty, która mnie zatrzyma w walce o moją córkę ! 1 milion złotych - to cena nowatorskiej metody leczenia - terapia CAR-T. http://bityl.pl/k2Pbo

 Nie mam takiej kwoty. Ale wiem, że wspólnie możemy ją zdobyć. Gdy zrobimy to razem to wcale nie wydaje się takie nieosiągalne! 1 milion złotych dla jednej osoby to kosmos, ale 1 zł już nie jest takim majątkiem prawda ? Gdy 1 zł wpłaci milion osób to zbierzemy 1 milion złotych.  To już nie brzmi tak nieosiągalnie... 

Niedługo otrzymam dokumenty ze szpitala to tu załączę. Będę na bieżąco Was informować o postępach w leczeniu i stanie Moniki. 

W ten weekend tj 4-5 wrzesień jesteśmy na Festynie lotniczym w Mirosławcu, gdzie dziadkowie Moniki poszukują potencjalnych bliźniaków genetycznych, ja z koleżanką jedziemy do Witankowa na dożynki w tym samym celu a córka Marta z przyjaciółką  Moniki  w niedzielę poszukiwać będą ich na festynie baniek mydlanych w Wałczu. Nie odpuszczamy, walczymy na każdym możliwym froncie. Mamy już plany na kolejny weekend więc jak już będą dopięte wszystkie terminy to damy znać abyście mogli do nas dołączyć.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Atka Be - awatar

  Atka Be

  08.09.2022
  08.09.2022

  Cześć Wam, Monika zaczęła rehabilitację nie tylko fizyczną. Poprzednim razem napisałam Wam, że jest na chemii tabletkowej i wlewowej jeszcze przez 2,5 roku. Tabletkową odrzucili tydzień temu ze względu na złe wyniki wątroby a wlewową odrzucili 5 września ze względu na złe wyniki krwi. MASAKRA. Teraz bierze leki na poprawienie wyników. Więc co dalej nie wiadomo. A tymczasem rehabilitacja, które nieźle daje jej w kość po roku leżenia w szpitalu. Rehabilitację ma od rana do 14stej więc przychodzi do domu padnięta i szczęśliwa, że zaczyna powracać do sprawności choć droga jeszcze daleka i pełna zwrotów akcji. Monika i ja pozdrawiamy WAS i zapraszamy na DZIEŃ SPORTU 2022 na MOSIR Wałcz, gdzie będziemy z punktem DKMS więc jeśli macie ochotę zostać dawcą szpiku i uratować komuś życie to koniecznie musisz do nas zajść <3

Komentarze


 • Marek Mia Mochola - awatar

  Marek Mia Mochola

  30.01.2022
  30.01.2022

  Szczęścia ❤️🙋‍♂️ Pozdro osiedlowy ziomek

 • Mia Marek Mochola - awatar

  Mia Marek Mochola

  16.01.2022
  16.01.2022

  Szczęścia i wyzdrowienia ! Jesteśmy z wami 😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.12.2021
  31.12.2021

  życzę życzliwych osób wokół

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.12.2021
  18.12.2021

  bedzie dobrze :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.12.2021
  17.12.2021

  :)

48 539 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 601 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Atka Be - awatar

Atka Be

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 601

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Monika M. - awatar
Monika M.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marek - kolega z podstawówki - awatar
Marek - kolega z podstawówki
10
Karolina - awatar
Karolina
20
Aga W. Karnet Sfinks - awatar
Aga W. Karnet Sfinks
160
Karolina Celeban - awatar
Karolina Celeban
50
ANNA KAŁAMARZ - awatar
ANNA KAŁAMARZ
60
Arcadiusz Pielech - awatar
Arcadiusz Pielech
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij