Młody Obudź się

27 801 zł  z 160 000 zł (Cel)
Wpłaciło 429 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Alicja Włodarska - awatar

Alicja Włodarska

Organizator zbiórki

2 stycznia 2017 roku 

Ten dzień obrócił nasze życie o 180 stopni

W ten dzień mój młodszy brat brał prysznic i zatruł się tlenkiem węgla w łazience.

NOVA
TVN 24

Początkowo lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, rokowania były tragiczne

Zanik mięśnia sercowego, ostra niewydolność nerek, zanik mięśni, niedowład czterokończynowy, śpiączka.
Po paru dniach stał się CUD Michał wybudził się ze śpiączki i zaczął mówić, ruszał się był w logicznym kontakcie, żartował jak zawsze. Euforia nie trwała zbyt długo w nocy nastąpiło pogorszenie Michał znowu zapadł w śpiączkę.

Po zmianie szpitala dowiedzieliśmy się że Michał nigdy z tego nie wyjdzie- tu najgorsze były potężne skoki ciśnienia które przewyższały liczbę 300, baliśmy się o jego serce, że w pewnym momencie dostanie zawału… Kazano nam szukać zakładu opiekuńczo leczniczego ponieważ oni wykorzystali w leczeniu wszystkie możliwości - w zakładzie nie przeżyje długo bo pacjent leżący i szybko o zapalenie płuc więc dawano mu góra dwa miesiące życia.

Na szczęście trafiliśmy na szpital gdzie pomogli Michałowi w uregulowaniu ciśnienia ale jego stan był nazwany “STANEM WEGETATYWNYM”. Gdy szpital nie mógł już nic więcej zrobić trafiliśmy do Rept. W nich michał miał 2 razy dziennie rehabilitacje ruchowe, zajęcia z psychologiem oraz neurologopedą. Pracował na C-Eye oraz biofeedback’u ponadto codziennie od marca Michał był poddawany terapii metodą Tomatisa. Tam dowiedzieliśmy się, że Michał jest w stanie “MINIMALNEJ ŚWIADOMOŚCI” i jeżeli będziemy z nim codziennie pracować na C-Eye to tylko tak uda nam się jakoś komunikować ponieważ nigdy już nie będzie mówił.

Ostatnie miejsce do którego trafił Michał była Betamed. Rehabilitacja ruchowa była różnorodna ponadto przychodzili nasi specjaliści fizjoterapeutka, neurologopeda, refleksolog, masażysta - oni wszyscy pracowali nad tym by Michał robił małe kroki do przodu. Tak też się stało … Pierwsza samogłoska, pierwszy wyraz, słowo zdanie :D
PIERWSZE GŁOSKI

Od 22 grudnia 2017 Michał przebywa w domu i na dzień dzisiejszy jest w logicznym kontakcie, rozmawia z nami, komunikuje o swoich potrzebach “jestem głodny” “chce mi się pić” “chce sikać” można z nim porozmawiać :) wydłużył się czas siedzenia na wózku co pozwala mu jeździć dwa razy w tygodniu na 3 godziny do Modern-Reh na intensywną rehabilitację.

REHABILITACJA DOMOWA
REHABILITACJA MODERN-REH
REHABILITACJA MODERN-REH 2

W dniach 3-24.02.2020 przebywaliśmy w Bangkoku gdzie Michał miał zrobiony przeszczep komórek macierzystych. Podczas całego miesięcznego pobytu Michał miał przeprowadzonych aż 8 podaży z czego 5 do rdzenia kręgowego a 3 do krwiobiegu. Ponadto szereg różnorodnych zabiegów oraz rehabilitacji w której w skład wchodziła fizjoterapia, terapia ręki, akupunktura, zajęcia w basenie, magnetostymulacja.
Dzięki temu uzyskaliśmy już znaczną poprawę w napięciu mięśniowym - Michał stał się luźniejszy oraz zmniejszyła się spastyka w rękach. Na więcej efektów musimy w prawdzie poczekać od 3 do 6 miesięcy :)

Od razu po naszym powrocie zostaliśmy zaproszeni do programu Dzień Dobry TVN gdzie cały reportaż z naszym udziałem możecie zobaczyć w poniższym linku

Dzień Dobry TVN

Z całego Serca Dziękuję
Alicja

Aktualizacje


 • Alicja Włodarska - awatar

  Alicja Włodarska

  09.03.2020
  09.03.2020

  W dniach 3 - 24 luty przebywaliśmy w Bangkoku, a dokładnie w Better Being Hospital.
  Podczas pobytu Michał miał 8 przeszczepów komórek macierzystych z czego 5 do rdzenia kręgowego a 3 do krwiobiegu. Przeszczep odbył się bez żadnych komplikacji - nie bolała go głowa, nie miał nudności, nie miał gorączki - wręcz idealnie :)
  Do tego intensywna rehabilitacja w skład, której wchodziła terapia ręki, fizjoterapia, aqua-terapia, magnetostymulacja, akupunktura oraz komora hiperbaryczna. Do tego dochodziło również specjale żywienie. To wszystko miało (i nadal ma) wpływ na pozytywny efekt jakim jest znaczne zmniejszenie się spastyki - Michał jest "luźniejszy" dzięki temu można z nim lepiej ćwiczyć :)
  w obu rękach o 20* zwiększył się wyprost :D
  Na więcej efektów będziemy musieli poczekać od 3 do 6 miesięcy. Przez ten czas musimy trzymać się zaleceń czyli ciągłej rehabilitacji i wdrożyć do naszego harmonogramu zajęcia w basenie, komorę hiperbaryczną oraz akupunkturę.

  Zdjęcie aktualizacji 45 705

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Joanna i Szymon N - awatar

  Joanna i Szymon N

  09.03.2020
  09.03.2020

  Trzymamy kciuki!!!

 • Olaf Skibiński - awatar

  Olaf Skibiński

  02.03.2020
  02.03.2020

  Trzymam kciuki!

 • Gabriela - awatar

  Gabriela

  05.02.2020
  05.02.2020

  Ja pomagam. A Ty?

  • Alicja Włodarska - awatar

   Alicja Włodarska - Organizator zbiórki

   28.02.2020
   28.02.2020

   Ogromnie dziękujemy za wsparcie

 • Andrzej - awatar

  Andrzej

  05.02.2020
  05.02.2020

  Powodzenia

  • Alicja Włodarska - awatar

   Alicja Włodarska - Organizator zbiórki

   28.02.2020
   28.02.2020

   Ogromnie dziękujemy za wsparcie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.02.2020
  02.02.2020

  Trzymam kciuki!!!

  • Alicja Włodarska - awatar

   Alicja Włodarska - Organizator zbiórki

   28.02.2020
   28.02.2020

   Ogromnie dziękujemy za wsparcie

27 801 zł  z 160 000 zł (Cel)
Wpłaciło 429 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Alicja Włodarska - awatar

Alicja Włodarska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 429

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna Morawska - awatar
Joanna Morawska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Małgorzata Bacławska - awatar
Małgorzata Bacławska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij