Zbiórka Pomóż mojej córeczce - zdjęcie główne

Pomóż mojej córeczce

20 234 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 248 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zuzanna Kulmaczewska - awatar

Zuzanna Kulmaczewska

Organizator zbiórki

CZY MOJA CÓRKA JEST JEDNA NA MILION? 

POMOC W REHABILITACJI 


Dzień dobry, nazywam się Zuzanna Kulmaczewska. Sama wychowuje córeczkę Maję.

To dla Niej kłaniam się do ludzi o dobrych sercach i proszę o pomoc i wsparcie finansowe.

Maja urodziła się 03.05.2022 roku jako późny wcześniak. Poród był wywoływany, ponieważ mój stan zdrowia pogarszał się z każdym tygodniem ciąży. Byłam najszczęśliwsza na świecie, gdy wzięłam w ramiona tą małą kruszynkę. Od pierwszych dni życia zauważyłam, że lewa strona córki wiotczeje. Zgłaszałam to, ale nikt ze specjalistów tego nie widział.

 Maja to uśmiechnięta dziewczynka, która ma kłopoty z koordynacją ruchu i od noworodka miała również obniżone napięcie mięśniowe i opóźniony rozwój ruchowy. Do dnia dzisiejszego nie chodzi.  Zaczęła raczkować jak skończyła 1.5 roku. Od kilku miesięcy moje słoneczko jest rehabilitowane i to dzięki mojej determinacji i cudownej terapeutce córeczka siada i obraca  się wokół własnej osi. Syndromy choroby pojawiały się i znikały. Zaczęłam szukać pomocy bo czułam, że coś jest nie tak z moją córeczką. Odwiedziłam wielu specjalistów, poza moim miejscem zamieszkania. Wszyscy mówili, że jest dobrze i Maja będzie chodzić. Zaczęłam przeglądać  fora i rozmawiać z rodzicami dzieci niepełnosprawnych i tak trafiłam w ręce Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Do Poradni Chorób Matabolicznych w Centrum Chorób Rzadkich. 

Rozpoznanie- AHC- Naprzemienna Hemiplegia Dziecięca. Jest to bardzo  rzadka choroba neurologiczna spowodowana mutacją genetyczną. AHC nie jest dokładnie zbadana i zdarza się raz na milion urodzeń. Ta najrzadsza genetyczna choroba na świecie objawia się naprzemiennymi niedowładami, co utrudnia samodzielne funkcjonowanie i spowalnia rozwój umiejętności. Za wystąpienie naprzemiennej hemiplegii dziecięcej odpowiedzialne są mutacje genu ATP1A3.

Maja  musi przejść przez intensywną rehabilitację przez najbliższe lata jej życia. by mogła rozwijać się jak inne dzieci chociaż wiem, że niektóre umiejętności będzie zdobywała w późniejszym czasie. Widzę jak moja mała wojowniczka walczy o każdy ruch, by dorównać swoim rówieśnikom. Na daną chwilę balansuje na znaku zapytania czy to na pewno AHC? Czy moja córeczka jest 1:1000000? i co dalej? Wiem jedno czeka nas przeprawa po specjalistach, intensywna rehabilitacja i wykluczenie innych chorób. 

Cały czas jesteśmy po opieką Poradni Chorób Metabolicznych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Maję czeka dalsza diagnostyka, żeby potwierdzić diagnozę i wykluczyć inne choroby.

Nasza krew jest już w Warszawie w Zakładzie Genetyki Medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki wam udało się zebrać na badanie WES TRIO. Przed nami czekanie od kilkunastu do kilkudziesięciu tygodni na wynik.. dziękuje wszystkim za każde udostępnienie zbiórki, każdą złotówkę i każde ciepłe słowo. 

Widzę jak moja mała wojowniczka walczy o każdy ruch, tak by dorównać swoim rówieśnikom. Gdy brakuje mi sił, patrzę w jej oczy, które są pełne radości i miłości. Wtedy wiem, że nie mogę się poddać. Nie mogę pozwolić, by to finanse przekreśliły jej szansę na sprawność i samodzielną przyszłość.

Dlatego z całego serca proszę o pomoc wszystkich dobrych ludzi. Jest nadzieja, że Maja dzięki intensywnej rehabilitacji będzie w przyszłości chodzić. Każda złotówka to dla mnie wielki dar!

 Dziękuję z całego serca. Mama z Mają. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Zuzanna Kulmaczewska - awatar

  Zuzanna Kulmaczewska

  09.11.2023
  09.11.2023

  Nasza krew jest już w Warszawie w Zakładzie Genetyki Medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki wam udało się zebrać na badanie WES TRIO. Przed nami czekanie od kilkunastu do kilkudziesięciu tygodni na wynik.. dziękuje wszystkim za każde udostępnienie zbiórki, każdą złotówkę i każde ciepłe słowo!:)

Komentarze


 • Patryk - awatar

  Patryk

  04.10.2023
  04.10.2023

  Trzymam kciuki!!!!!

 • Jacek Ostrowski - awatar

  Jacek Ostrowski

  08.09.2023
  08.09.2023

  Dobro wraca ♥️ Zdrówka ♥️

 • Darek Kasia Wiktor - awatar

  Darek Kasia Wiktor

  08.09.2023
  08.09.2023

  Dużo Zdrowia dla Mai❤️❤️❤️

 • Ula Oleszczuk - awatar

  Ula Oleszczuk

  07.09.2023
  07.09.2023

  Wspieram i jestem z Wami! ♥️

 • Marta G - awatar

  Marta G

  07.09.2023
  07.09.2023

  Dużo zdrówka i siły Zuzia! Ściskam mocno ❤️

20 234 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 248 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zuzanna Kulmaczewska - awatar

Zuzanna Kulmaczewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 248

Szkoła Podstawowa w Galwieciach - awatar
Szkoła Podstawowa w Galwieciach
112
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Szkoła Podstawowa w Galwieciach - awatar
Szkoła Podstawowa w Galwieciach
1 000
Wiktor Aneszko - awatar
Wiktor Aneszko
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka Stańczak - awatar
Agnieszka Stańczak
100
Małgorzata - awatar
Małgorzata
20
Piotr August - awatar
Piotr August
1 200
Patryk - awatar
Patryk
1 000
Anna Bialous - awatar
Anna Bialous
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij