Jestem Weronika – zwykły człowiek, córka, artystka, z zawodu neurolingwistka i muzyk.
Próbuję ratować moją mamę.
HISTORIA MOJEJ MAMY
Gdy była piękną młodą dziewczyną poczuła guz za uchem.
Niestety niekompetentny lekarz, który przeprowadził pierwszy zabieg zniszczył osłonkę guza i „rozsypały” się pojedyncze komórki.
W ciągu godziny zniszczył mojej mamie cale życie.
W wyniku tego błędu sytuacja tak się skomplikowała, że w Polsce już nikt nie umiał pomóc. Groziło jej zniszczenie nerwu twarzowego i życie z okropnie zniekształconą twarzą.
Wtedy w klinice w Goettingen cudowny profesor Miehlke (wybitny specjalista) zoperował ją bezpłatnie jako pacjenta doświadczalnego ze względu na stopień trudności przypadku.
Operacja trwała dwa dni, prof. Miehlke usunął guz i przeszczepił do twarzy nerw pobrany z nogi, po pół roku nerw zaczął działać, a po roku moja mama wyglądała tak, jak przed operacją.
Pomimo starań profesora Miehlke „rozsypany” guz wciąż odrastał i co roku trzeba było usuwać nowe guzki – było 17 !!! takich operacji.
Potem lekarze w Niemczech próbowali wszystkich sposobów (radioterapia, interferon) by zniszczyć wznawiające się guzki, by oszczędzić z takim trudem przeszczepiony nerw, wiedząc, że druga transplantacja jest niemożliwa.
Po ok. 20 latach tych starań udało się osiągnąć stan równowagi – guzki były ale nie rosły.
Trzy lata temu„obudziły się” i zaczęły gwałtownie rosnąć.
Niestety nie ma w Polsce specjalistycznej kliniki mogącej udzielić mamie kompleksowej pomocy.
W Niemczech jest.
Są tam też nowe metody wtórnych transplantacji.
Kto nie przeżył,ten nie wie – jak wygląda życie bez nerwu twarzowego – twarz jest zniekształcona, oko ciągle łzawi ( zamykasz i otwierasz je palcem ). Chowasz się przed ludźmi, przed ich przykrymi komentarzami, skrzywiona twarz jest obierana nieprzyjaźnie i jest to odwzajemnione.
Nikt nie rozumie, że to choroba.
Cale swoje życie mama pomagała innym. Ludzie dzwonili i pytali o jej doświadczenia z guzem ślinianki – każdemu tłumaczyła co robić (stała się ekspertem).
Jeśli możecie pomóc, bardzo was o to proszę.
Liczy się czas.
Weronika Mietelska
Fot.MinisterstwoFotografii www.fb.com/ministerstwofot
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: