Zbiórka Z pomocą dla Pigmejów - zdjęcie główne

Z pomocą dla Pigmejów

2 055 zł  z 4 400 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby

            Do ogarniętej wojną domową Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA) wysłaliśmy materiały opatrunkowe, okulary i inne najpotrzebniejsze środki. Kontenery z pomocą dotarły już do portu w Kamerunie. Teraz musimy je przewieźć ponad 1 000 kilometrów do misji Manosao w RŚA. To już ostatni etap! Jednak w lokalnych warunkach taki transport stanowi duże wyzwanie. Aby przewieźć paczki z pomocą trzeba wynająć ciężarówkę, opłacić kierowcę oraz odpowiednio zabezpieczyć rzeczy przed kradzieżą i deszczem. Potrzebujemy Waszej pomocy, żeby dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących.


            Monasao jest wioską położoną w sercu sawanny, otoczoną prze lasy równikowe. Tamtejszą misję prowadzi ksiądz Wojciech Lula ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który pracuje w Afryce już od ponad dziesięciu lat. Wioskę zamieszkują Pigmeje z plemienia Bayaka. Pigmeje od wieków prowadzili koczowniczy tryb życia, zajmując się zbieractwem i łowiectwem, a ich prawdziwym domem była dżungla. Niestety zmieniające się warunki środowiska zmuszają ich do zmiany tradycyjnego trybu życia. Dzięki wsparciu misjonarzy nie zostali jednak sami. Mogą mieszkać w wiosce i powoli uczyć się hodowli zwierząt i uprawy roślin.
             Pigmeje w Monasao żyją ubogo, mieszkają w szałasach, żywią się głównie maniokiem i tym co da im las. Wielu z nich cierpi z powodu niedożywienia. Sytuacje pogorsza trwający w kraju konflikt, w wyniku którego życie i dobytek straciło dotąd mnóstwo niewinnych ludzi. Mimo wszystkich trudności Pigmeje to ludzie bardzo radośni, życzliwi choć nieśmiali. Ciężko zdobyć ich zaufanie, ale kiedy się to uda to chętnie się zaprzyjaźniają. Lubią tańczyć i śpiewać przy ognisku. Każdego wieczora gdy słońce już zajdzie słychać unoszące się nad wioską tradycyjne śpiewy. Życie w wiosce to dla nich nowa rzeczywistość - zupełnie różna od dżungli, w której czują się jednak u siebie. Podstawową wartością dla Pigmejów jest rodzina. Dbają o siebie nawzajem, odwiedzają swoich krewnych, nawet tych mieszkających daleko  - oczywiście całą drogę pokonując pieszo. Możemy się od nich wiele nauczyć. Teraz potrzebują jednak naszej pomocy. 

             Wysłane z Polski rzeczy pomogą Pigmejom leczyć i zapobiegać chorobom, a ich dzieciom dadzą szansę na skuteczną naukę. Chcemy, żeby przekazana pomoc jak najszybciej trafiła do Monasao. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę jaką przekażecie na ten cel.

https://medycynamisjach.org/

https://www.facebook.com/fundacja.redemptorismissio/

2 055 zł  z 4 400 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby

Wpłaty: 24

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Jolanta Jezusek - awatar
Jolanta Jezusek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Elwira - awatar
Elwira
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij