Zbiórka Żyć bez BÓLU! Live without PAIN! - miniaturka zdjęcia

Żyć bez BÓLU! Live without PAIN! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Żyć bez BÓLU! Live without PAIN! - zdjęcie główne

Żyć bez BÓLU! Live without PAIN!

19 966 zł  z 98 000 zł (Cel)
Wpłaciły 104 osoby
Monika Decosca - awatar

Monika Decosca

Organizator zbiórki

 WITAJ!  Dziękuję Ci za odwiedziny!  Rozgość się i przeczytaj, proszę, moją historię:

Hello, My name is Monika and I'm asking you for reading my story in English. The whole story is situated under Polish words.  Thank you!  


1. CHOROBA: 

Nazywam się Monika Dekowska i od urodzenia cierpię na bardzo rzadką genetyczną chorobę – Zespół Ehlersa Danlosa, który powoduje wady wszystkich narządów wewnętrznych, sprawia że jeżdżę na wózku inwalidzkim oraz powoduje tak SILNY BÓL całego ciała, że w ciągu dnia mogę tylko LEŻEĆ (!). Ten ból bardzo ogranicza moją samodzielność i wymaga stałej opieki, którą sprawuje moja dzielna mama. Zespół Ehlersa -Danlosa to choroba całego ciała, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - zajrzyj tutaj:  http://www.ehlers-danlos.pl ).


2. BÓL: 

Wyobraź sobie, że bardzo boli Cię ząb i pomyśl, że ten ból trwa całą dobę i że tak wygląda całe Twoje życie. Tak jest u mnie. Na skali bólu od 0-10 ja żyję na poziomie 7 lub 8. Kiedy mam atak to ból jest na 9-10 poziomie (!!!).


3. MOJE ŻYCIE : psychologia i malarstwo.

Mimo tych trudności ukończyłam PSYCHOLOGIĘ i z wyróżnieniem obroniłam z niej DOKTORAT. Musiałam leżeć, więc wymyśliłam leżak ogrodowy i to na nim leżałam słuchając wykładów i zdając egzaminy. Byłam pierwszą "leżącą" na zajęciach studentką w Polsce, która zamiast nauczania w domu - wybrała cudowne życie studenckie. 

W wolnych chwilach MALUJĘ obrazy i grafiki (leżąc w łóżku!), a dowodem na ich jakość są liczne wystawy w Polsce i za granicą. Niestety w moim stanie zdrowia normalna praca jest niemożliwa, dlatego jedynym środkiem utrzymania jest dla mnie podstawowa RENTA SOCJALNA. Nie pokrywa ona jednak wysokich KOSZTÓW LECZENIA, nie mówiąc już o  STAŁEJ  REHABILITACJI , której potrzebuję, aby ŻYĆ.4. CEL TEGO APELU: 

Rok temu mój stan zdrowia pogorszył się na tyle, że BÓL nie daje mi żyć. Moje chore mięśnie zanikają, kręgosłup skrzywił się tak bardzo, że wytworzyły się liczne PRZEPUKLINY, które uciskają nerwy wychodzące z rdzenia kręgowego oraz wchodzą na sam rdzeń! Oznacza to, że jeśli nie podejmę natychmiastowego leczenia operacyjnego - kręgi dosłownie "rozsypią się" (z powodu gigantycznej osteoroporozy), a mój rdzeń kręgowy zostanie ZMIAŻDŻONY (w wyniku KRĘGOZMYKU, czyli ześlizgiwania się jednych kręgów na drugie). 

Jaki tego skutek? Mogę przestać chodzić, czuć ciało od pasa w dół, przestać samodzielnie oddawać mocz i kał, a dodatkowo paradoksalnie BÓL nie minie!! Od roku żyję więc jak w jakimś koszmarze! Biorę najsilniejsze leki z grupy opiatów oraz sterydy, ale one NIE pomagają! 

Dowiedziałam się, że potrzebuję wysoko specjalistycznej OPERACJI KRĘGOSŁUPA, która będzie polegać na wszczepieniu wielu IMPLANTÓW usztywniających lędźwiowy odcinek pleców. Całe to rusztowanie zostanie śrubami przytwierdzone do moich bioder. Ponadto wszczepią mi sztuczne dyski międzykręgowe oraz spalą nerwy przewodzące ból (tzw. termolezja). Operacja odbędzie się w Polsce, w Gryficach, znalazłam bowiem odważnego neurochirurga, który zgodził się podjąć ryzyko i dokonać operacji ratującej moje życie.  

Na operację muszę poczekać jednak jeszcze min pół roku (kolejka wielu chorych), co jest straszne, ponieważ każdy dzień z tym okropnym bólem jest jak duszenie się pod wodą...

UWAGA nr 1- Dwa miesiące temu "posypał" mi się kręgosłup szyjny. Przestałam czuć palce prawej dłoni (dla rysownika to katastrofa!) + doszedł nowy BÓL. Stwierdzono wielopoziomową dyskopatię + duże przepukliny, z których jedna zaczyna uciskać na rdzeń. To niedobrze. Bardzo niedobrze. Zakupiłam specjalny gorset i walczę o szyję za pomocą rehabilitacji. 

UWAGA nr 2 - Moja kochana Mama, która opiekuje się mną - od kilku miesięcy walczy ze złośliwym nowotworem piersi. Była czerwona chemioterapia, były napromieniania, były 3 operacje. To 3 stopień na 4 stopniowej skali zaawansowania nowotworu. Tylko ktoś, kto miał styczność z osobą chorą onkologicznie - wie, z czym wiąże się ostra chemia. Jestem przerażona, ale walczymy dalej. Jestem jedyną osobą z rodziny, która towarzyszy mojej Mamie. Jeśli więc pomożesz mi - pomożesz także i Jej. Pomożesz NAM.

DZIĘKUJĘ Ci!

5. NA CO ZBIERAM? 

Żeby wszystko się udało - potrzebne mi są trzy rzeczy: 

Po pierwsze - termolezja lub kriolezja nerwów uciskanych przez przepukliny - czyli mały zabieg, który "znieczula" nerw na jakieś 1-3 miesiące, dzięki czemu mogłabym dotrwać do operacji z bólem, który dałoby się opanować lekami. Koszt termolezji jednego nerwu - 3.000 PLN (link: https://www.tourmedica.pl/ceny/leczenie-bolu-kregoslupa-termolezja/warszawa/).

Mam jednak min. 6 takich chorych nerwów, tzn. po 2 nerwy wychodzące spomiędzy 4 kręgów (koszt: 6 x 3.000 = 18.000 PLN)

Po drugie - muszę opłacić IMPLANTY, których szacowany koszt to ok. 40.000 PLN, a ich cena w zależy od tego, jak dużo metalu dostanie mój kręgosłup.

Po trzecie - zarówno przed jak i po operacji konieczna będzie codzienna REHABILITACJA W DOMU (szacowany koszt codziennej rehabilitacji to 40.000 PLN tylko na jeden rok!).

     

Na ten rok potrzebuję więc:  18.000 PLN + 40.000 PLN + 40.000 PLN= 98.000 PLN  

 

Jestem podopieczną FUNDACJI DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ, na której konto będą wpłacane środki, które tutaj zbiorę. Dzięki temu masz pewność, że Twoje wsparcie zostanie przeze mnie właściwie wykorzystane (tu link do mojego profilu we wspomnianej fundacji:  https://dzieciom.pl/podopieczni/1078 )                            

Nie mam tylu pieniędzy, moja rodzina ratuje mnie, jak może, ale to nie wystarcza! Dlatego z całego serca proszę Was o jakąkolwiek POMOC!  Każda Wasza złotówka przybliża mnie do szansy na nowe życie bez bólu!  Marzę o karierze psychologa, o malowaniu obrazów na siedząco, o spacerze na własnych nogach oraz o jedzeniu w pozycji siedzącej, a nie leżącej, jak do tej pory.  To są proste marzenia i wierzę, że właśnie TY przyczynisz się do ich realizacji!   Musi nam się udać!!!   

E N G L I S H     V E R S I O N:

Hello and welcome all of you who kindly decided to spend a couple of minutes to read about myself. My name is Monika and from birth I have been suffering from Ehlers-Danlos Syndrome (http://ehlers-danlos.com/what-is-eds/), which significantly affects my internal organs. The disease generates such drastic PAIN that during the day I can only lie in my bed and I am only able to move on a wheelchair. The pain I go through every day of my life significantly restricts my independence and makes me fully dependent from care provided by my lovely mum. 

Imagine the situation that you suffer from a horrible and unbearable tooth ache and the pain lasts throughout your life time.This is how I feel every day of my life. If on the scale of pain the highest level is 10 and the lowest is 0, I am constantly on 7 or 8. When I am going through a pain attack it reaches 9-10

Despite all these difficulties, I was able to complete my masters degree in psychology. I carried on with my education and I got distinction as a final mark for my PhD course also in psychology. Unfortunately, my illness makes me unable to work normally and the social pension is the only source offinancially income I receive. The pension does not cover medical expenses and I am desperate for help to carry on living.

Most recently (a year ago) the state of my health has got worse dramatically and I am at very serious risk of dying. I need a very serious spine neurosurgery which involves inputting extremely expensive implants and rehabilitation. The cost of operation and implants come to 10.000 EU. Once I have had my operation done, I will need to go through rehabilitation which will cost 15.000 EU per year. I am unable to pay for my operation and I would kindly like to ask you for any financial help you could generate to help me. Every little helps and it gives me a chance for a new life without pain. You can help me and I believe it is all possible. Thank you for reading and your generosity. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Monika Decosca - awatar

  Monika Decosca

  03.10.2022
  03.10.2022

  Kochani! Dużo się działo, oprócz Bólu i Zespołu Ehlersa-Danlosa, który coraz bardziej włazi w moje kochane życie , zadziało się jeszcze coś: walczyłam i walczę o ODDECH. Okazało się, że nie oddycham w nocy, mój mózg zapomina wziąć oddech co kilka minut, a kilka razy na minutę oddech jest blokowany przez zbyt wiotkie tkanki gardła, które śpi. Dlatego pieniądze wpłacane przez Was wykorzystałam na zakup APARATU BIPAP firmy ResMed oraz dodatków do niego (np. pulsoksymetr monitorujący tlen podcas nocy podpinany do urzadzenia BiPAP.), razem ponad 8 tysięcy zł. Oddycha mi się lepiej, ale wciąż jestem niedotleniona, dlatego ćwiczę oddech, monitoruję się u pulmunologa (oczywiście prywatnie, bo oddział dla pacjentów z BEZDECHEM w Bydgoszczy - zamknięto). Co 6 miesięcy wymieniam maskę do oddychania, która kosztuje 650 zł. Mimo to - staram cieszyć się z małych rzeczy, zmuszam się do wychodzenia na spacer, mimo że na wózku inwalidzkim. Jest dobrze, a dzięki Wam- jest jeszcze lepiej.... DZIĘKUJĘ Wam, kochani!!!! <3

  Zdjęcie aktualizacji 102 727

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Nie mam zbyt wiele, ale wierzę, że każda pomoc się przyda:) - awatar

  Nie mam zbyt wiele, ale wierzę, że każda pomoc się przyda:)

  14.10.2019
  14.10.2019

  Trzymam kciuki, żeby wszystko się udało. Życzę dużo zdrowia dla Ciebie i Mamy.

 • Weronika - awatar

  Weronika

  24.10.2017
  24.10.2017

  Zdrówka :*

  • Monika Decosca - awatar

   Monika Decosca - Organizator zbiórki

   24.11.2017
   24.11.2017

   DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.07.2017
  10.07.2017

  Pozdrawiam!

  • Monika Decosca - awatar

   Monika Decosca - Organizator zbiórki

   13.07.2017
   13.07.2017

   DZIĘKUJĘ PANI!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.07.2017
  06.07.2017

  Pozdrawiam! Pozdrawiam! Pozdrawiam!

  • Monika Decosca - awatar

   Monika Decosca - Organizator zbiórki

   13.07.2017
   13.07.2017

   Uśmiech posyłam do Pani! Dzięki Pani mam jeszcze nadzieję!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.07.2017
  01.07.2017

  Pozdrawiam z całego serca! Dziękuję za wszystko!

  • Monika Decosca - awatar

   Monika Decosca - Organizator zbiórki

   13.07.2017
   13.07.2017

   DZIĘKUJĘ! <3

19 966 zł  z 98 000 zł (Cel)
Wpłaciły 104 osoby
Monika Decosca - awatar

Monika Decosca

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 104

Marlena Gawrych-Czymek - awatar
Marlena Gawrych-Czymek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
kasia h - awatar
kasia h
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
ANITA - awatar
ANITA
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
120
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij