Zbiórka Monitorujmy nienawiść w mediach - miniaturka zdjęcia

Monitorujmy nienawiść w mediach Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Monitorujmy nienawiść w mediach - zdjęcie główne

Monitorujmy nienawiść w mediach

5 715 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 113 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bart Staszewski - awatar

Bart Staszewski

Organizator zbiórki

Kiedy myślę o roku 2020, to w oczach mam Danutę Holecką, Michała Rachonia, Przemysława Czarnka i wszystkich tych, którzy regularnie pojawiali się wtedy w TVP, aby odmieniać moje nazwisko przez przypadki i zachęcać ludzi do nienawiści.

Godzina 9:00, program Minęła 20 Michała Rachonia, temat numer jeden? Bart Staszewski, przez którego Polska nie dostanie funduszy unijnych. Następnie Jedziemy w którym "eksperci" twierdzą, że za moje działania "uderzające w Polskę" powinienem zostać aresztowany. W kolejnym programie politycy PiS zachęcają do składania pozwów przeciwko mnie... Na koniec Danuta Holecka w głównym wydaniu Wiadomości oskarża mnie o działanie na szkodę Polski. Groźby i wyzwiska były normą. Dzień kończy program W tyle wizji gdzie staję się obiektem żartów i kpin. Tak wyglądał prawie każdy dzień we wrześniu 2020 roku. Siedzę na wersalce i cieszę się, że trwa COVID, bo nie dostanę w twarz, jak wyjdę na zakupy do sklepu. Po jednym z takich programów dostałem informację o tym, że dla takich jak czekają już doły z wapnem. Kilka miesięcy później prokuratura umarza sprawę tłumacząc się wolnością słowa. 

Przeciwko TVP złożyłem pozew - ale potrzebne są systemowe działania, które będą walczyć z nienawiścią w mediach publicznych i nie tylko.

Aby systemowo walczyć z homofobiczną nienawiścią założyłem fundację Basta, która monitoruje radio i telewizje pod kątem homofobii i transfobii. To innowacyjne działanie, którego do tej pory nikt nie robił w Polsce. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku monitorujemy wszystkie dostępne w Polsce stacje telewizyjne, radiowe a nawet prasę. Specjalne narzędzia pozwalaja nam na monitoring na poziomie lokalnym jak i ogólnopolskim.

 Jest to możliwe dzięki wdrożeniu do polskiego prawa regulacji unijnych zakazujących dyskryminacyjnych i przemocowych treści w audycjach audiowizualnych.

W ostatnim czasie złożyliśmy zawiadomienie przeciwko Marcinowi Warchołowi, który w TV Trwam oraz Radiu Maryja wykorzystuje nienawistny język aby szczuć na osoby LGBT.

Marcinowi Warchołowi (wiceministrowi sprawiedliwości a jednocześnie wykładowcy UW) grozi postępowanie dyscyplinarne na Uniwersytecie Warszawskim po wpisie, w którym nazwał Sylwester Marzeń w TVP "sylwestrem wynaturzeń". Zawiadomienie w tej sprawie złożył inny pracownik uniwersytetu, prof. Jakub Urbanik z Wydziału Prawa i Administracji UW. 

Wykorzystujemy zmianę prawa, aby zgłaszać nienawistne audycje do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, domagając się od niej ukarania nadawców, którzy łamią prawo. O respektowaniu nowelizacji prawa i realizacji zobowiązań przez KRRiT będziemy informowali Komisję Europejską.

Musimy opłacić podstawowe, comiesięczne koszty działania Fundacji:

- narzędzie do monitoringu mediów

- obsługa księgowa Fundacji 

- rozwijanie działu prawnego Fundacji

Wesprzyj zbiórkę aby Fundacja mogła działać i walczyć ze spiralą nienawiści w polskich mediach!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Robert Kania - awatar

  Robert Kania

  06.12.2022
  06.12.2022

  Pomaganie jest szlachetną cechą Przyzwoitego Czlowieka.

 • Michał Górka - awatar

  Michał Górka

  11.11.2022
  11.11.2022

  Powodzenia!!!💪💪💪

 • Natan Gaul z Polanicy-Zdrój - awatar

  Natan Gaul z Polanicy-Zdrój

  10.11.2022
  10.11.2022

  Trzymaj się! Pokonamy tych obrzydliwych siewców nienawiści! Miłość i dobro zwycięży!

 • Andrzej Flis - awatar

  Andrzej Flis

  09.11.2022
  09.11.2022

  Podziwiam Cię. A.

 • Natalia K. - awatar

  Natalia K.

  09.11.2022
  09.11.2022

  Powodzenia!

5 715 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 113 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bart Staszewski - awatar

Bart Staszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 113

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Robert Ślisz - awatar
Robert Ślisz
100
Yuki Borejko - awatar
Yuki Borejko
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
m zerbin - awatar
m zerbin
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maciej - awatar
Maciej
100
Arek Janicki - awatar
Arek Janicki
100
Marta - awatar
Marta
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij