Zbiórka Morska Szkoła Wolnej Białorusi - miniaturka zdjęcia

Morska Szkoła Wolnej Białorusi Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Morska Szkoła Wolnej Białorusi - zdjęcie główne

Morska Szkoła Wolnej Białorusi

120 zł  z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
aleh spirydovich - awatar

aleh spirydovich

Organizator zbiórki

Многие из нас грезили о море. Море часто ассоциируется со свободой. Очень актуально, особенно в последнее время. Мы решили объединить эти две мечты – море и свободу – и создать наш новый проект.

Его цель соединить и объединить людей из самых разных диаспор – белоруской, украинской, польской. Как? Просто! На базе корабля для экспедиций, который можно будет встретить у берегов Северной и Западной Европы. А еще мы бы очень хотели создать свой научно-экспедиционный клуб для подростков и молодежи.

Вы спросите, кто это "мы"? Мы команда ребят из Беларуси. Те, кто были вынуждены покинуть свои дома ради свободы. Те, кто, попав в чужую страну, решили создать здесь свою Новую Свободную Беларусь. Мы выросли в стране рек и озер – и оказавшись рядом с морем мечтали научиться ходить по волнам. На протяжении восьми лет, сколько на Поморье существует наш клуб, мы старались открыть для себя и других дорогу к морю.

На нашем сайте вы можете увидеть, чего мы достигли за последние годы.

Несомненно, для того чтобы запустить новый проект в новой стране, нам очень нужна помощь. Сразу скажем, поиск финансов на покупку судна, оплату работы команды и запуск NGO мы берем на себя. На данной платформе мы собираем деньги на первичный ремонт и обслуживание нашего корабля перед первым учебным сезоном. Все сметы обещаем выставлять онлайн, так вы всегда будете знать, на что идут ваши деньги.

А теперь представьте: вы белорус, украинец, поляк или любой другой человек с нашей планеты, стоите на палубе огромной двухмачтовой шхуны. Впереди маршрут Сопот-Фредрикстад. Вокруг море, внутри ощущение свободы. А где-то берега разных стран, где вас ждут новые люди и новые друзья.  

Представили?

Теперь давайте вместе сделаем это!


Wielu z nas marzyło o morzu, o morzu które jest symbolem wolności. Wolność to temat niezwykle aktualny. My postanowiliśmy spełnić nasze marzenia, tworząc projekt, który łączy w sobie zarówno morze, jak i wolność. 

Celem naszego projektu jest integracja osób z różnych diaspor, przede wszystkim z diaspory białoruskiej, ukraińskiej i polskiej. W jaki sposób chcemy tego dokonać? To proste! Chcemy łączyć i zacieśniać więzi na statku ekspedycyjnym, który będzie można spotkać u wybrzeży Północnej i Zachodniej Europy. Pragniemy również stworzyć klub ekspedycyjno-naukowy dla dzieci i młodzieży. 

Tak więc, zapewne zastanawiacie się, kim jesteśmy. Jesteśmy grupą chłopaków z Białorusi. Jesteśmy ludźmi, którzy zostali zmuszeni opuścić swoje domy w poszukiwaniu wolności. Znaleźliśmy się w obcym dla nas kraju, w którym postanowiliśmy stworzyć naszą własną Nową Wolną Białoruś. Wychowaliśmy się w kraju rzek i jezior. Po zapoznaniu się z morzem zamarzyliśmy, by nauczyć się żeglować po falach. Od ośmiu lat, czyli tak długo, jak istnieje nasz klub na Pomorzu, staramy się otworzyć sobie i innym drogę do morza. 

Na naszej stronie internetowej możecie zobaczyć, co udało nam się osiągnąć w ostatnich latach. 

Jednak, aby rozpocząć nowy projekt w nowym kraju potrzebujemy Waszej pomocy. Zamierzamy we własnym zakresie znaleźć środki na zakup łodzi, opłacić załogę oraz stworzyć organizację pozarządową. Na tej platformie zbieramy fundusze na wstępne naprawy i konserwację naszego statku przed pierwszym sezonem szkoleniowym. Obiecujemy udostępniać wszystkie kosztorysy online, abyście zawsze wiedzieli, na co idą Wasze pieniądze. 

Bez względu, czy jesteście Białorusinami, Ukraińcami, Polakami, czy należycie do jakiejkolwiek innej nacji, wyobraźcie sobie – stoicie na pokładzie ogromnego dwumasztowego szkunera. Jesteście w trakcie podróży z Sopotu do Fredrikstad w Norwegii. Dookoła jest morze, a w Was poczucie prawdziwej wolności. Cumując w różnych portach spotykacie fascynujących ludzi i nawiązujecie nowe przyjaźnie. 

Czy możecie sobie to wyobrazić? 

Razem możemy to osiągnąć!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
120 zł  z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
aleh spirydovich - awatar

aleh spirydovich

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Aleksander Nasiennik - awatar
Aleksander Nasiennik
100
Sasza Bo - awatar
Sasza Bo
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij