Demonek to 2,5 letni dobermanek którego adoptowałam w zeszłym roku z Fundacji Nadzieja Dobermana. Piesek nie miał łatwego życia- po śmierci swojego pana zamieszkał w stodole z wolierom dla gołębi. Już na pierwszej wizycie weterynaryjnej dały o sobie znać liczne zaniedbania. Demonek był wychudzony, cały w łupieżu, zdiagnozowano u niego psiego tasiemca. Wyniki krwi typowe dla niedożywionego psa. Osłuchowo było słychać nieprawidłowości. Na szczęście echo serca wykluczyło kardiomiopatię. Wykonaliśmy również badanie pod kątem zaburzenia krzepliwości krwi, ponieważ zdarzyło się krwawienie z nosa. Wynik wykluczył hemofilię. Od początku Demon wykazywał problemy neurologiczne. Sztywny chód, przechylanie głowy w jedną stronę, zaburzenia koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Kiedy do mnie trafił maluch ważył zaledwie 25 kilogramów. Przez pierwsze miesiące mocno pracowaliśmy nad zbudowaniem masy i po kilku miesiącach udało nam się osiągnąć 30 kilo. Zawsze był chudziakiem, jednak waga stopniowo wzrastała i nie było powodu do obaw. W ostatnim czasie jego zdrowie nagle pogorszyło się. Zaczął tracić na wadze. W ciągu 2 tygodni 4,5 kilo w dół. Razem z Panią Doktor, zaczęłyśmy szukać przyczyny. Wykonałyśmy w pierwszej kolejności badania kału pod kątem pasożytów i badania krwi. Hormony tarczycy wyszły w porządku. W morfologii lekko podwyższone eozynofile. Zalecono gastroskopię i konsultację dietetyczną. Dzisiaj zostało wykonane badanie krwi profil jelitowo-trzustkowy. Czekamy na wynik, ale wiele wskazuje na zespół złego wchłaniania. Demon jest odwodniony z powodu szybkiej utraty masy ciała, jednak na szczęście nie doszło u niego do zaników mięśniowych. Jego obecna waga to 22,25 kg :(
Od wczoraj jest na diecie gotowanej BACF. Po 2 tygodniach kontrola dietetyczna, jeśli waga się nie zatrzyma mamy rozważyć karmienie przymusowe sondą dożołądkową i gastroskopię z wcześniejszym usg. Sama gastroskopia to koszt 800-1300 zł + koszt pobrania wycinków na badanie histopatologiczne. Celem mojej zbiórki jest wykonanie gastroskopii mojego pieska oraz pełnej diagnostyki neurologicznej z tomografią komputerową i zdjęciem rtg czaszki i kręgosłupa. Mamy czas do 10.07.2024. Niestety nie jestem w stanie sfinansować w pełni diagnostyki specjalistycznej Demonka :(
Na razie gastroskopia jest priorytetem, by wykluczyć problem z układu pokarmowego. Nasz plan działania to dwutygodniowa próba dietetyczna, następnie gastroskopia i diagnostyka neurologiczna. Demonek mimo swojego ciężkiego stanu dzielnie się trzyma i resztkami sił zachęca mnie do zabawy. Pani dietetyk zasugerowała nam nietolerancję pokarmową i problem ze strawianiem pokarmu. Demonek może mieć też problem z enzymami żółciowymi.
Codziennie mam łzy w oczach patrząc jak to psie dziecko znika, mimo dokładania przeze mnie starań, by niczego mu nie zabrakło (dobrej jakości dieta, odpowiednia ilość ruchu, stała opieka weterynaryjna). Jako technik weterynarii codziennie pomagam chorym zwierzakom, a nie potrafię pomóc ukochanemu psu :(
Liczę na Waszą Pomoc 🐾
Pewnie wielu z Was zastanawia się co u Demonka? Niestety nie mamy dobrych wiadomości 😔. Demonek miał dzisiaj badanie usg jamy brzusznej w Przychodnia Weterynaryjna i-Vet. Pani Doktor stwierdziła duży stan zapalny w jelicie cienkim, powiększone węzły chłonne.
W brzuszku było dużo gazu, więc musieliśmy dodatkowo wykonać zdjęcie rtg. Pani Doktor była tak miła, że nie policzyła nas za zdjęcie Demonka. Na radiogramie widać niepokojące cieniowanie wewnątrz żołądka. Zdjęcie zostanie dodane do zbiórki, gdy tylko zostanie przesłane mailem. Decyzją Pani doktor niezwłocznie zdecydowaliśmy się na zabieg endoskopowy z pobraniem biopsji z węzłów chłonnych i żołądka. Zalecono nam również badanie w kierunku pasożytów krwi- dirofilarii.Zabieg już za 2 dni. Wiele wskazuje na chłoniaka - nowotwór złośliwy węzłów chłonnych, dlatego musimy wykonać nowe badania, by to wykluczyć. Niestety samo usg nie daje nam jednoznacznej odpowiedzi, co jest przyczyną stanu zapalnego w brzuszku, więcej dowiemy się w trakcie zabiegu. Stan Demonka jest poważny, ale maluch dzielnie znosi wszystkie badania. Stał grzecznie przez całe usg i współpracował z Panią Doktor, pozwolił wykonać sobie nawet zdjęcie rtg, mimo że był bardzo wystraszony tym badaniem. W dalszym ciągu zbieramy na dalszą diagnostykę, przed nami dopiero pierwsze badania. Będziemy wdzięczni za każde udostępnienie i symboliczną złotówkę na ratowanie mojego maluszka
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: