Gosia Pietrzyk
Mruczek pozdrawia.wszystkich, którzy mu pomogli. Czekamy na info od weterynarza w kwestii wpłaty reszty kosztu opieki weterynaryjnej nad Mruczkiem i do początku przyszłego roku na usuwanie gwoździ zespalajacych połamaną łapę.
Pojawił się w Rostarzewie kilka tygodni temu. Powiecie, wielkie halo, kolejny bezdomny kot, których wszędzie jest dosłownie na pęczki. Niewidzialne, starają się nikomu nie rzucać w oczy, starają się przetrwać kolejny dzień, tydzień, miesiąc. Umierają tez poza zasięgiem naszego wzroku, znikają jak bańki mydlane, są a za chwilę ich nie ma. Kto by się tym przejmował. Nieliczne mają szczęście, o ile zawalczą o siebie, o ile ktoś znów nie odwróci oczu i nie uda, że nie widzi.
Mruczek, zanim jeszcze został Mruczkiem, był widywany zdrowy, a przynajmniej na zdrowego wyglądał. Niestety, coś się stało, on nam nie powie co, ale urazy są poważne. Wtedy pochyliło się nad nim więcej osób, bo Mruczek zaczął prosić o pomoc. Przychodził kulejąc, z wiszącym ogonem i prosił ludzi o pomoc. Jedno ogłoszenie Pani z Rostarzewa, drugie kolejnej osoby i znalazły się dobre dusze, które postanowiły wziąć go pod opiekę.
Mruczek trafił pod opiekę Pani weterynarz z Rakoniewic. Stwierdzono, że ogon jest martwy, bez czucia głębokiego, do amputacji. W badaniu palpacyjnym stwierdzono uraz tylnej łapy, zalecono wykonanie rtg.
W środę, 6 października kocurek przeszedł w lecznicy w Rakoniewicach zabieg amputacji ogona oraz kastracji.
Zabiegi już zostały opłacone.
Jako, że koszty pozostałej diagostyki oraz zabiegów przekraczają możliwości opiekunki, zwrócono się do nas o pomoc. Na naszą prośbę kot trafił do lecznicy Państwa Matyaszczyków w Karpicku i w dniu wczorajszym odbyła się konsultacja. Wykonano zdjęcia rtg. Stwierdzono szereg złamań. Kręgosłup jest złamany, w drugim miejscu, z przerwaniem rdzenia kręgowego, pomiędzy odcinkiem ogonowym a krzyżowym, na szczęście poniżej łap dzięki czemu kot może chodzić i załatwiać potrzeby fizjologiczne samodzielnie.
Tylna łapa jest złamana w dwóch miejscach, w odcinku piszczelowym.
Doktor Melchior Matyaszczyk stwierdził, że jest w stanie zespolić Mruczkowi łapę. Jutro zostanie wyznaczony termin zabiegu.
Jako, że jest to piąty kot, któremu pomagamy wrócić do zdrowia po takich urazach, znamy orientacyjny koszt pomocy weterynaryjnej.
Kotami zajmujemy się od ponad trzech lat. Ratujemy, leczymy, szukamy domów. W tym czasie wyadoptowalismy blisko 300 kotów. Działamy jako grupka prywatnych osób poświęcając swój wolny czas.
Nasze działania można śledzić na fanpage'u
https://www.facebook.com/Karpickowe-Sierotki-138925926768702/
Z całego serca prosimy, pomóżcie Mruczkowi wrócić do zdrowia.
Mruczek pozdrawia.wszystkich, którzy mu pomogli. Czekamy na info od weterynarza w kwestii wpłaty reszty kosztu opieki weterynaryjnej nad Mruczkiem i do początku przyszłego roku na usuwanie gwoździ zespalajacych połamaną łapę.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!