Zbiórka Lek dla Uli walczącej z rakiem - miniaturka zdjęcia

Lek dla Uli walczącej z rakiem Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Lek dla Uli walczącej z rakiem - zdjęcie główne

Lek dla Uli walczącej z rakiem

35 943 zł  z 25 680 zł (Cel)
Wpłaciło 259 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Czerwinska - awatar

Karolina Czerwinska

Organizator zbiórki

Długo zastanawialiśmy się nad otwarciem tej zbiórki, bo trochę trudno prosić o pomoc, ale chyba trzeba spróbować. 

Jak może wiecie moja mama, Ula Czerwińska, od 16 miesięcy walczy z hormonogennym nowotworem piersi. Niestety żadna z dotychczasowych chemio- i hormono- terapii nie okazała się skuteczna. W październiku wykryto przerzuty na wątrobę, a leczenie mamy przeniosłyśmy do warszawskiego Centrum Onkologii, gdzie zaproponowano jej kolejny rodzaj terapii. Dla podniesienia jej skuteczności zaleca się przyjmowanie leku Ibrance, którego miesięczna dawka kosztuje 17 500,00 zł

Lekarz prowadząca mamę złożyła już do Ministerstwa Zdrowia wniosek o "refundację leku ratującego życie", ale nie spodziewamy się odpowiedzi wcześniej niż w styczniu 2018 roku. Jakakolwiek by ona nie była, chcemy, by mama przyjęła przynajmniej 3 dawki leku, których łączny koszt to 52 500 zł. Wśród najbliższej rodziny i przyjaciół udało się nam już uzbierać 28 500 zł. Ta zbiórka ma nam pomóc w zgromadzeniu pozostałej kwoty.

O samym leku Ibrance można poczytać np. tutaj: https://goo.gl/YhZeki. Stosowany razem z hormonoterapią u kobiet z zaawansowanym rakiem piersi znacznie wydłuża czas do progresji choroby, czyli do dalszego pogorszenia stanu zdrowia. W Polsce trafił on do obrotu we wrześniu 2017 roku, w USA jest on stosowany od 2015 roku i ma tam status "breakthrough therapy", czyli przełomowej terapii (https://goo.gl/KYXLnL). Niestety na tym etapie choroby mamy nie poszukujemy już możliwości "wyleczenia", ale powstrzymania rozrostu nowotwora - i ten lek jest aktualnie naszą jedyną nadzieją.

W imieniu Uli już teraz dziękuję za każdą złotówkę i ciepłą myśl wysłaną w jej kierunku. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Karolina Czerwinska - awatar

  Karolina Czerwinska

  12.01.2018
  12.01.2018

  Drodzy,
  dziękujemy za wszystkie dotychczasowe wpłaty i przekazujemy trochę nowych wieści:
  1) Organizm Uli dobrze zareagował na lek! Zaczęła właśnie brać trzecią "rundę" leku. Markery poszły w dół, a to jest dobry znak. Za ok. 10 dni będziemy mieć wyniki tomografii - trzymajcie kciuki!
  2) Jednak niestety nic w naszym pięknym kraju nad Wisłą nie jest proste - Ministerstwo Zdrowia NIE WYRAZIŁO ZGODY NA REFUNDACJĘ LEKU IBRANCE. Będziemy odwoływać się od tej decyzji, ale na razie pozostaje nam zakasać rękawy i pracować na kolejną paczkę leku. Jeśli chcielibyście się dorzucić - zapraszamy! Nie kończymy zbiórki!
  3) Wkrótce zaczniemy rozliczać PITy - można przekazać Uli swój 1% podatku. W formularzu PIT wpisujemy nr KRS: 0000050135 i cel szczegółowy "ORSZULA".
  4) Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia utworzyła dla Uli osobne subkonto - można też i tam wpłacać darowizny: 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839.
  Pozdrawiamy i życzymy Wam zdrowego i wspaniałego Nowego Roku!

  Zdjęcie aktualizacji 10 970

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.02.2018
  13.02.2018

  Wspomagajmy, wspomagajmy, a to do nas wróci :) Może to niewiele, ale ma ogromną moc :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.02.2018
  09.02.2018

  pamiętajcie, ze mozna wesprzec chcby 1 % Pani Ula walczy i to widać - wiara w ludzi czyni CUDA 1

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.12.2017
  15.12.2017

  Lek dziala widzialam Ule w sklepiku i wyglada swietnie - prosze tak trzymac i zycze wytrwalosci - trzymam kciuki, zeby Ministerstwo Zdr sie ocknelo :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.12.2017
  04.12.2017

  wplacajcie, wplacajcier, Ula da rade, jest uparta i dobra

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.11.2017
  26.11.2017

  siły i mocy Uluś

35 943 zł  z 25 680 zł (Cel)
Wpłaciło 259 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Czerwinska - awatar

Karolina Czerwinska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 259

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
anonimowy - awatar
anonimowy
200
Justyna Mazur-Dziadkiewicz - awatar
Justyna Mazur-Dziadkiewicz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 300
Danuta Rak - awatar
Danuta Rak
200
Małgorzata Galińska - awatar
Małgorzata Galińska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij