Zbiórka Wsparcie dla Muchy. - zdjęcie główne

Wsparcie dla Muchy.

20 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby



Umrzeć - tego się nie robi kotu. Bo co ma począć kot w pustym mieszkaniu.
Wdrapywać się na ściany. Ocierać między meblami.
Nic niby tu nie zmienione, a jednak pozamieniane.
Niby nie przesunięte, a jednak porozsuwane.
I wieczorami lampa już nie świeci […]

„Kot w pustym mieszkaniu”, Wisława Szymborska

    Okrągłe, seledynowe oczy. Szpiczaste uszka. Mokry, czarny nosek. Miękka, błyszcząca sierść. Siedząca na parapecie kotka. Rozglądając się dookoła, orientuje się, że coś jest nie tak. Przejmująca cisza, przenika ją na wskroś. Telewizor wyłączony. Radio milczy. Mimo wysokiej temperatury na zewnątrz, okna są pozamykane, nie pozwalając na wpuszczenie do środka miejskiego zgiełku. Nie słychać, tak charakterystycznego szurania kapciami, ani bulgoczącej w czajniku wody. Nic nie jest tak jak było.
    Niby dostaje swoją ulubioną rybę, ale nie smakuje już tak samo. Niby ma swoje posłanie, ale nie układa się ono tak dobrze jak wcześniej. Ktoś głaszcze, ale to nie jest ten sam dotyk. Mogłaby unieść się dumą, w końcu jej Pan ją opuścił. Ale ona będzie czekała. Będzie siedziała na parapecie i liczyła, że zaraz wróci.
    Niestety nie wróci. Kotka Mucha została porzucona. Może nie specjalnie, nie celowo. Kiedy do drzwi zapuka śmierć, dla naszych najbliższych to niewyobrażalnie bolesna strata. A dla naszych zwierząt? Oczekujące przy grobach na swoich właścicieli psy, koty patrzące w drzwi z nadzieją w oczach. To wystarczające dowody na to, jak bardzo zwierzęta się do nas przywiązują. Kiedy odchodzimy, nie rozumieją tego. Dla nich to po prostu porzucenie. Każda chwila w obecności człowieka jest dla nich na wagę złota. Przeżywają każdą chwilę, kiedy nas przy nich nie ma.    Mucha czeka od września 2014 roku. Jest spokojna. Pielęgnowana i kochana przez naszych opiekunów. Jednak żadne starania nie wynagrodzą jej straty, jaka ją dotknęła. W opiekę nad kotką wkładamy całe nasze serce. Zapewniamy jej schronienie, kiedy na dworze zimno i pada deszcz, karmimy ją, kiedy poczuje głód i tulimy, kiedy doskwiera jej samotność. Mucha potrzebuje Waszej pomocy. Zbieramy fundusze na jej całoroczne utrzymanie, na najlepszą karmę, na dobre witaminy, na smakołyki i na opiekę weterynaryjną, aby chociaż w niewielkiej części, zapewnić jej to, co straciła. W imieniu Muchy prosimy o pomoc.

20 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Beata Kędzierska - awatar
Beata Kędzierska
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij